Із обігу виводять монету і частину банкнот

Монети 25 копійок, а також банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестануть бути платіжним засобом в Україні. Їх вилучать до 1 жовтня цього року, тобто цими грошима люди не зможуть розраховуватися за товари чи послуги.

Як пояснили у Національному банку України, громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти виведені з обігу грошові знаки на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років.

Крім того, із 1 жовтня Національний банк активніше вилучатиме паперові банкноти номіналом 1 і 2 гривні та монет 1 гривня 1996 року золотистого кольору. На відміну від 25 копійок та старих банкнот, вони поки що залишаться у готівковому обігу. Їх не потрібно спеціально обмінювати, ними можна продовжувати розраховуватися. Але ті банкноти і монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг. Поступово їх ставатиме все менше, натомість вони замінюватимуться відповідними номіналами обігових монет зразка 2018 року сріблястого кольору.

Вилучені з обігу монети та банкноти Національний банк утилізує. Для полегшення готівкових розрахунків в Україні можуть застосовуватися правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) до сум, кратних 10 копійкам, що діють у Україні із 2018 року.

Таке рішення Національного банку є наступним кроком у межах політики оптимізації готівкового обігу України. У перспективі банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів. Так він наблизиться до найпоширенішої світової практики: усього залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот.

Це зробить готівкові розрахунки зручними, простими та комфортними.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Із обігу виводять монету і частину банкнот.