Програма «Доступні кредити 5-7-9%» працює ефективно

Президентська програма державної підтримки мікро- та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%» працює ефективно. Станом на початок вересня, за даними Мінфіну, за 6 місяців з моменту старту програми уповноважені банки видали майже три тисячі (2933) позик на загальну суму в 6,782 мільярда гривень.

З них 5,469 мільярда гривень виплатили в якості рефінансування попередньо отриманих позик, 1,115 мільярда підприємці отримали на капітальні інвестиції і 157,626 мільйона гривень – на поповнення оборотних коштів.

Таким чином невеликі підприємці мають дешевий ресурс для підтримки власної справи на час кризи. Водночас бізнес бачить і можливості, тож 1 мільярд гривень було видано саме на інвестиційні потреби.

За даними Мінфіну, завдяки програмі підтримки мікро- та малого бізнесу підприємці, які взяли участь у програмі «5-7-9%» збільшили кількість робочих місць на 10%.

За цей час кількість банків, залучених до програми, збільшилась до 18-ти.

Лідери за сумами укладених договорів – Харківська (9%), Львівська (7%) і Київська (7%) області.

За оцінкою Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, до кінця року на здешевлення кредитів Уряд витратить загалом до 9-ти мільярдів гривень.

Програма постійно розширюється, до участі в ній намагаються залучити якомога більшу кількість підприємств і приватних осіб. За словами Міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, у планах уряду – розширення програми дешевих кредитів на середній бізнес.

3 вересня Верховна Рада підтримала урядовий законопроект про введення механізму портфельних державних гарантій для кредитів малому і середньому бізнесу. Максимальний об'єм держгарантій на 2020 рік – 5 мільярдів гривень.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Програма «Доступні кредити 5-7-9%» працює ефективно.