За результатами моніторингу складено відповідну довідку та надано рекомендації щодо усунення виявлених зауважень.
Водночас представники Управління Держенергонагляду у Вінницькій області провели моніторинг технічного стану основного обладнання на ПС 35-110 кВ, ПЛ напругою 35-110 кВ та об’єктів електричних мереж напругою 0,4-10(6) кВ АТ «Вінницяобленерго».
Під час проведення огляду було виявлено 471 порушення вимог нормативних документів, серед яких:
● відсутній рівень масла в розширювальному бачку трансформатора;
● відсутнє заземлення підстанційного роз’єднувача;
● не передбачено можливість зняття напруги з автоматичних вимикачів на час їх ремонту в РУ – 0,4 кВ (відсутній ввідний рубильник);
● не закорочено та не заземлено кінці кабелів, які виведено з роботи;
● не захищено від корозії відкрито прокладені заземлювальні провідники;
● не замінено сорбент (селікагель) у повітряосушувачі трансформатора;
● не захищено від корозії металеві частини ТП;
● відсутні температурні позначки рівня трансформаторного масла на розширювальному бачку силового трансформатора.
За результатами заходів складено відповідну довідку та надано рекомендації щодо усунення виявлених зауважень.
Крім того, представниками Управління Держенергонагляду у Закарпатській області здійснено моніторинг Закарпатської філії ПАТ «Укртелеком», що експлуатує електроустановки особливої групи І категорії з надійності електропостачання та автономні джерела живлення.

В ході моніторингу електроустановок, наявної документації та виробничих інструкцій виявлено порушення вимог Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, зокрема:
● не поновлено регламент технічного обслуговування автономної електростанції та періодичність регламентних робіт;
● не розроблено та не узгоджено з ОСР ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Інструкцію взаємовідносин оперативного персоналу споживача з оперативним персоналом ОСР.
За результатами здійсненого огляду Управлінням Держенергонагляду у Закарпатській області рекомендовано привести технічний стан та організацію експлуатації електрогосподарства відповідно до вимог нормативних документів у найкоротший термін.
Довідково:
Порядок організації підготовки об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП, критерії оцінки та порядок видачі актів готовності визначено Положенням про порядок оцінки готовності об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період, затверджених наказом Мінпаливенерго України від 07.07.2006 №231 (у редакції наказу Мінпаливенерго України від 29.12. 2008 № 667) та зареєстрованих в Мінюсті України 03.03.2009 за № 195/16211.
Відповідно до Положення для перевірки готовності об'єктів електроенергетики до роботи в ОЗП не пізніше 1 жовтня поточного року за наказами керівника об'єкта електроенергетики створюються відповідні комісії.
Перевірка готовності до роботи в ОЗП об'єктів електроенергетики повинна бути закінчена в термін не пізніше 15 листопада поточного року.
За умови виконання вимог Положення в повному обсязі, комісіями у термін до 15 листопада поточного року видається акт готовності до роботи в ОЗП. У разі невиконання загальних та додаткових умов готовності до роботи в ОЗП, акт готовності об’єктам не видається.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Електроенергетики продовжують готуватися до осінньо-зимового періоду 2020/21 року.