ДПС Буковини: платники запитують – податківці відповідають

Підприємець використовує своє житло у господарській діяльності. Чи матиме він пільгу з податку на нерухоме майно?
Фахівці Головного управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до підпункту 266.4.3 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не застосовуються до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, зокрема здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.
Тобто, якщо фізичні особи фактично здійснюють підприємницьку діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власниками об’єктів житлової нерухомості, про що зазначається у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до таких об’єктів житлової нерухомості пільга застосовуватись не буде.
Що стосується об’єктів нежитлової нерухомості, то незалежно від виду діяльності, зазначеного у Виписці, пільга у вигляді зменшення бази оподаткування на них не розповсюджується.

Детальніше...

Списки боржників: буковинські платники заборгували 285,6 млн. грн. єдиного соціального внеску

За даними управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області, заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у Чернівецькій області на початок листопада 2020 року складає 285,6 млн. грн.
Зокрема, 698 роботодавців-юридичних осіб заборгували – 21,1 млн. грн., в свою чергу сума боргу у 17029 фізичних осіб – підприємців – складає 264,5 млн. грн.
З метою зменшення заборгованості по єдиному внеску та недопущення її зростання в подальшому, податківцями передано на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби 4 199 вимог на загальну суму 77,6 млн. гривень. Загалом на виконанні у ДВС знаходяться 7 778 вимог про стягнення 140,2 млн. грн. боргу з ЄСВ.
Податківці звертають увагу представників бізнесу, що розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено, а заборгованість не підлягає списанню.

Детальніше...

На Буковині зареєстровано понад 5,6 тисяч одиниць РРО

В Чернівецькій області 4359 суб‘єктів господарювання у своїй бізнес-діяльності використовують 5696 реєстраторів розрахункових операцій (РРО). При цьому, тільки у 2020 році кількість зареєстрованих РРО - 1606. З них, 25 програмних РРО (ПРРО) (зареєстровані з 1 серпня 2020р.).
Окремо слід відзначити, 210 реєстраторів розрахункових операцій використовують приватні підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обсяг виручки у яких більше 1 млн. грн. та продавці побутової техніки - розповідає перший заступник начальника Головного управління ДПС в Чернівецькій області Наталія Чернівчан.
Відтак акцентує, більшість упереджень щодо введення обов'язкових касових апаратів для представників малого бізнесу, є забобонами й міфами.
А стосовно найбільш поширеного міфу, що платник єдиного податку повинен вести первинну документацію обліку товарів, Наталя Василівна роз'яснює - первинну документацію платникам єдиного податку не потрібно вести, крім тих, хто здійснює продаж складної побутової техніки, лікарських засобів та ювелірних виробів (п. 3 ст. 12 Закону про РРО).

Детальніше...

Звернення громадян: буковинцям про вимоги щодо порядку оформлення звернень до податкової служби

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, розгляду підлягають письмові звернення громадян, які надіслані до податкових органів, оформлені відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про звернення громадян», а саме ті:
у яких зазначено прізвище, ім’я, по батькові (за наявності),
місце проживання громадянина,
викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги;
письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним.
Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Електронне звернення, надіслане без використання кваліфікованого електронного підпису, повинно мати вигляд сканкопії звернення з підписом заявника із зазначенням дати.
Усні звернення, залишені за допомогою засобів телефонного зв’язку без надання громадянами відомостей відповідно до вимог част. сьомої ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», вважаються анонімними.

Детальніше...

Збір за паркування: бюджет Буковини поповнився на 1 млн. грн.

З початку 2020 року до бюджету Буковини надійшло понад 1 млн. грн. збору за місця для паркування транспортних засобів, в тому числі від юридичних осіб – 674,8 тис. грн. та фізичних осіб-підприємців – 355,4 тис. грн. – повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
В Чернівецькій області діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках провадять 29 платників збору за місця для паркування транспортних, в т.ч. 10 юридичних осіб та 19 фізичних осіб - підприємців.
Нагадаємо, що ставки збору за місця паркування транспортних засобів встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі до 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Детальніше...

Електронні сервіси: отримати Витяг про стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами можна через Електронний кабінет

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, для зручності ведення податкового та фінансового обліку та для ефективного використання робочого часу платник податків в «Електронному кабінеті платника» має можливість постійного доступу до даних інтегрованої картки.
Безумовно, саме сервіс «Електронний кабінет» дозволяє платнику безперешкодно у дистанційному режимі володіти інформацією щодо повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами й фондами соціального та пенсійного забезпечення, а також проводити звірку відповідності даних бухгалтерського обліку платника та даних органу ДПС.
Для того, щоб отримати дані щодо стану власних розрахунків з бюджетом та цільовими фондами, платнику податків необхідно надіслати відповідний Запит через приватну частину Електронного кабінету, скориставшись розділом “Заяви, запити для отримання інформації”. Відповідь на нього платник отримає не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді Витягу з інформаційної системи органів ДГІС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення за формою “F/J1400203”. Витяг формується станом на дату відправлення Запиту до органів ДПС за період вибраний платником при створені Запиту з урахуванням строків давності.
Слід знати, самостійно перевірити дані, за якими сформовано Витяг, можна за допомогою меню “Cтан розрахунків з бюджетом”. При зверненні до зазначеного пункту меню відображається зведена інформація на момент звернення, що містить дані в розрізі кожного виду платежу.

Детальніше...

Відверто про борги: в Чернівецькій області понад 116,6 тис. фізичних осіб - боржників майнових податків

Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та роз’яснюють, 28 серпня 2020 року – був останній день сплати податку на майно, складовими якого є земельний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та транспортний податок.
Оскільки, деякі приватні підприємці та громадяни зволікають зі сплатою визначених податкових зобов’язань, сума боргу по зазначеним податкам станом на 01.11.2020 року становить понад 54,9 млн. грн.
У розрізі майнових податків сума боргу складає: земельний податок та орендна плата – 29,5 млн. грн., податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 25,1 млн. грн., транспортний податок – 316,3 тис. грн.
У податковій службі ДПС Буковини наголошують, на превеликий жаль буковинці, які мають навіть незначні «копійчані» борги не поспішають розраховуватися з місцевими бюджетами – оскільки вважають, що розвиток громад та їх інфраструктури не стосується їх особисто. Однак, слід знати сплачені майнові податки зараховуються винятково до місцевих бюджетів. Тобто, перераховані приватними підприємцями та громадянами кошти забезпечують реальну фінансову самостійність місцевого самоврядування та використовуються винятково на потреби міст, селищ та сіл.
Саме тому, податківці закликають жителів області терміново погасити заборгованість по місцевих податках.

Детальніше...

Електронні сервіси: власники нерухомого майна можуть сплатити борг за допомогою Електронного кабінету платника

В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, платники податків, які змінили свої податкові адреси та не повідомили належним чином податкові органи, можуть не володіти інформацією про суми нарахувань та боргу, оскільки відповідні повідомлення їм надіслано за адресами, внесеними до даних ДРФО на момент видачі реєстраційного номера облікової картки платника податків. Крім того, на сьогодні про борг в незначних сумах платників офіційно не повідомляється, оскільки податкова вимога надсилається, якщо сума боргу перевищує 1020 гривень, тому громадяни можуть і не знати про його наявність.
Відтак, громадяни-власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не отримали відповідних повідомлень на сплату податків за своїми податковими адресами, можуть уточнити суму нарахованих платежів безпосередньо в ЦОПі податкової служби за місцем своєї реєстрації або за допомогою Електронного кабінету платника https://cabinet.tax.gov.ua/.
Зокрема, в Електронному кабінеті для фізичних осіб – платників податків діє онлайн доступ до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Детальніше...

Рентна плата: за користування надрами і водою буковинські платники сплатили понад 20,9 млн грн

Упродовж січня-жовтня 2020 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 20,9 млн. грн. рентної плати за користування надрами та водою. Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Відтак, у розрізі платежів: платники області сплатили рентної плати за користування надрами - 10,2 млн. грн. та 10,7 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання води.

Так, до державного бюджету буковинські платники спрямували 12,5 млн. грн. рентних платежів. Натомість, місцевий бюджет отримав досить вагому частину податків за користування природними багатствами. За вказаний період, згідно з розподілом коштів у розпорядженні місцевих громад регіону залишилось  більше 8,4 млн. грн. надходжень від використання надр та води.

У податковому відомстві підкреслюють, рентна плата за користування природними ресурсами, яка надходять до казни є дбайливим вкладом бізнес - спільноти, як в економічний розвиток країни в цілому так і регіону, зокрема.

Буковинські підприємства – платники податку на прибуток задекларували понад 13,2 мільярди доходу

За підсумками поданої звітності за 9 місяців 2020 року підприємствами – платниками податку на прибуток подано 224 декларації з податку на прибуток, в яких задекларовано понад 13,2 млрд. грн. доходу та нараховано 100,1 мільйони гривень податку на прибуток. Відтак, за третій квартал цього року платники зобов'язані сплатити до зведеного бюджету 46,2 млн. грн. (в т.ч. до державного – 41 млн. грн.). Про це інформує начальник Головного управлінні ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
Серед головних галузей, які задекларували найбільший відсоток податку на прибуток займає переробна промисловість, яка складає 37,8 відсотків у нарахуваннях. Друге місце посідає оптова і роздрібна торгівля – 28,2 відсотки. Також, серед основних галузей є підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 7,3 відсотки та будівельні компанії - 7,3 відсотки.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору