Приватні підприємці за найманих працівників обов’язково мають подавати податковий розрахунок ф. №1ДФ та звіт з ЄСВ

Наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та роз'яснюють, фізособи-роботодавці мають подавати звіт з ЄСВ щомісячно протягом 20 к.дн за звітним місяцем, а ф. №1ДФ – щокварталу протягом 40 к.дн за звітним кварталом

Відтак, у фіскальному відомстві Буковини деталізують, до початку роботи працівника слід подати до органу ДФС за місцем обліку ФОП як платника єдиного внеску повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, встановленою постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413.

Підприємці, які використовують працю найманих осіб, також повинні подавати Звіт із ЄСВ за формою додатка 4 до Порядку, затвердженому наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435. Звіт подається щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають  за останнім  днем звітного місяця. У разі, якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний (святковий) день, останнім днем його подання вважається перший після нього робочий день (п. 14 р. ІІ Порядку №435).

Про суми нарахованої заробітної плати та суми утриманого податку на доходи фізичних осіб і військового збору підприємцям – роботодавцям слід звітувати шляхом подання Податкового розрахунку заформою №1ДФ, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4.

Податковий розрахунок (ф. №1ДФ) подається щокварталу протягом 40 календарних днів, що настають за звітним кварталом. Якщо останній день  строку подання ф. №1ДФ припадає на вихідний (святковий) день, останнім днем вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ПКУ).

Слід знати, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються (перераховуються) під час виплати заробітної плати. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документу на перерахування податку і збору до бюджету. Якщо  дохід (зарплата) надається у не грошовій формі чи виплачується готівкою із каси, ПДФО та військовий збір сплачуються протягом 3-х банківських днів, що настають за днем нарахування (виплати, надання) доходу (ст. 168 ПКУ).

Детальніше...

Понад 2 мільйони гривень фінансових і штрафних санкцій застосовано до порушників у сфері торгівлі підакцизною продукцією

Упродовж семи місяців 2019 року працівники підрозділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернівецькій області провели ряд заходів щодо виявлення порушень у сфері торгівлі алкогольними та тютюновими виробами на території населених пунктів краю. Загалом в ході проведення контрольно-перевірочних заходів фіскали здійснили 142 фактичні перевірки, під час яких виявили 217 порушень. За результатами проведених перевірок та інших заходів застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму 2,1 млн. грн., з них фінансових санкцій за порушення вимог Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» –  2,0 млн.грн та 0,1 млн.грн. за порушення ведення касових операцій.

Зокрема, в ході перевірок виявлено роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 84 випадків; роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 30 випадків; зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 12 випадків; роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 15 випадків; порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв на розлив суб’єктом господарювання без статусу суб’єкта громадського харчування та реалізації цигарок поштучно –  15 випадків.

Окрім того, на підставі матеріалів правоохоронних органів за порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років застосовано штрафних санкцій на загальну суму 125,8 тис. грн. та анульовано 15 ліцензій (на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями - 9; на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами - 6).

Чернівецька митниця ДФС: нове в оподаткуванні міжнародних поштових та експрес-відправлень

Чернівецька митниця ДФС нагадує, що з 01.07.2019 року діє новий порядок оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Нововведення регламентується ст. 234 Митного кодексу України та змінами Податкового кодексу, які набули чинності з 1 липня 2019 року відповідно Закону України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Зокрема, при ввезенні товарів для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях:

сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро (крім підакцизних) – митні платежі не нараховуються;

сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, проте не перевищує 150 євро – підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 20%;

Детальніше...

Запитання від неприбуткової організації Чи надсилається неприбутковій установі (організації) у разі включення її до Реєстру неприбуткових установ та організацій рішення про включення (повторне включення) такої установи (організації) до Реєстру?

У разі включення неприбуткової установи (організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр) контролюючий орган вносить до Реєстру відповідний запис про включення (повторне включення) такої установи (організації) до Реєстру. При цьому рішення про включення (повторне включення) до Реєстру такій неприбутковій установі (організації) не надсилається.

З переліком неприбуткових установ (організацій), включених до Реєстру, можна ознайомитись у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/registers.

Буковинські бізнесмени сплатили 265,5 млн. грн. єдиного податку

За сім місяців 2019 року суб’єкти господарювання Чернівецької області, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області понад 265,5 млн. грн. єдиного податку, що на 51,7 млн. грн.  перевищує показник відповідного періоду минулого року. Про це розповідають у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. 

Лідерами зі сплати єдиного податку продовжують залишатися фізичні особи – підприємці. Ними сплачено до місцевих бюджетів майже 214 млн. гривень. У свою чергу, юридичними особами – платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 35,1 млн. грн. Відтак, четверта група «спрощенців» - суб’єкти підприємництва аграрної галузі забезпечили до казни 16,4 млн. грн єдиного податку.

У фіскальному відомстві інформують, у розрізі районів надходження єдиного податку наступні: Вижницький -  10,8 млн. грн.,  Герцаївський – 3,8 млн. грн., Глибоцький - 14,5 млн. грн., Заставнівський – 11,4 млн. грн., Кельменецький – 8,0 млн. грн., Кіцманський – 17,8 млн. грн., Новоселицький – 15,4 млн. грн., Путильський – 3,7 млн грн., Сокирянський – 5,8 млн. грн., Сторожинецький - 15,4 млн. грн., Хотинський – 10,7 млн. грн., м. Чернівці – 140,2 млн. грн.,  м. Новодністровськ – 3,7 млн. грн.

До відома: станом на 1 серпня спрощену систему оподаткування застосовують понад 28,5 млн фізичних осіб-підприємців. Порівняно з відповідним періодом минулого року цей показник зріс на 1845 осіб.

Відтак, від загальної кількості спрощенців найбільше єдинників - 13924 працює на другій групі. Першу групу використовують 7684 осіб, третю – 6956 осіб. Також у Чернівецькій області обліковується 2759 підприємств - юридичних осіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування та 661 сільгосптоваровиробник.

Майже 2,9 мільярди гривень забезпечили до бюджетів фіскальні органи Буковини за сім місяців 2019 року

За підсумками роботи фіскального відомства Чернівецької області впродовж січня - липня 2019 року до бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 2 млрд. 864,2 млн. грн. платежів. Усі прогнозовані показники виконано та забезпечено зростання фактичного обсягу мобілізованих платежів на 140,0 млн.грн. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 459,8 млн. грн. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

В тому числі,  до державного бюджету надійшло 1113,9 млн. грн., що на 169,6 млн.грн. перевищує минулорічні надходження. За даними аналізу, основна частка надходжень - це податок на додану вартість, якого сплачено 428,3 млн.грн. Серед ключових показників також податок на доходи фізичних осіб – 397,2 млн.грн.,  військовий збір – 122,4 млн. грн. та податок на прибуток – майже 112,1 млн. грн.  

Детальніше...

З 01 серпня діють нові форми реєстраційних документів для отримання ключа електронного цифрового підпису

У Головному управління ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що 22.07.2019 на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – Надавач) acskidd.gov.ua (далі – Сайт) опубліковано Регламент отримання електронних довірчих послуг Надавача, який набирає чинності через 10 днів з дня опублікування, тобто з 1 серпня 2019 року

Також наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 18.07.2019 № 74 «Про затвердження форм реєстраційних документів для отримання електронних довірчих послуг» затверджено Договір про надання електронних довірчих послуг та нові форми реєстраційних документів: Реєстраційна картка для фізичної особи; Реєстраційна картка для юридичної особи; Додаток до Реєстраційної картки; Заява про зміну статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа; Додаток до заяви про зміну статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів можливо у розділі «Отримання електронних довірчих послуг» на Сайті за посиланням: http://acskidd.gov.ua/etrusted-services

Нові форми реєстраційних документів для отримання електронних довірчих послуг можна використовувати вже зараз, не очікуючи 1 серпня.

Детальніше...

З початку року на антикорупційний сервіс «Пульс» звернулось 7 буковинців

Інформують у Головному управління ДФС у Чернівецькій області. Так, впродовж першого півріччя 2019 року на телефонний номер сервісу ДФС України „Пульс” від буковинців надійшло 7 звернень. Зокрема, 4 звернення стосувались роботи органів ДФС, 2 звернення – щодо перевірки суб’єктів господарювання та 1 звернення - щодо системи електронного адміністрування ПДВ.

На всі звернення, що надійшли на сервіс «Пульс», було надано ґрунтовні відповіді без порушень контрольних термінів.

У відомстві акцентують,  «Пульс» - це реально діючий антикорупційний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, а також про можливі корупційні дії з їхнього боку.

До відома: інтерактивний сервіс «Пульс» працює цілодобово - у робочий час інформацію приймають фахівці ДФС, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Заявники можуть надавати інформацію за телефоном 0-800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», або на електронну адресу: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Єдиний податок: випадки, коли єдинник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області роз'яснюють, якщо фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку порушують умови, визначені Податковим кодексом, щодо перебування на спрощеній системі оподаткування та/або перебування у відповідній групі платника єдиного податку, то такі платники зобов’язані перейти до іншої групи платника єдиного податку або на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

У фіскальному відомстві акцентують, ст. 298 пп.298.2.3 ПКУ визначено у яких випадках та в які строки платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів.

Відтак у разі перевищення:

протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками першої і другої груп та нездійснення переходу на застосування іншої ставки; протягом календарного року обсягу доходу 5000000 грн, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи; протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками третьої групи - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося перевищення.

Детальніше...

Платники податків можуть відправляти податкову звітність через поштові відділення

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, починаючи з 28 травня відправлення поштою з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій слід здійснювати за Правилами, затвердженими постановою КМУ від 05.03.09 р. № 270, оскільки окремий порядок поштового відправлення податкових декларацій, передбачений постановою КМУ від 28.07.97 р. за № 799, скасовано постановою КМУ від 22.05.19 р. № 419.

Відтак у регіональній фіскальній службі наголошують, у разі, якщо платник податків вирішив відправити податкову декларацію до фіскальної служби поштою, то це потрібно зробити не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання такої декларації (п. 49.3 ПК).

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору