Малий та середній бізнес Буковини сплатив до казни понад 201,8 млн. грн. єдиного податку

Протягом січня-травня 2019 року буковинські спрощенці перерахували до місцевих бюджетів понад 201,8 мільйонів гривень єдиного податку, це на 39,7 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року  – розповідає очільник територіальної  фіскальної служби Віталій Шпак.

Та продовжує, при цьому за підсумками діяльності з початку поточного року простежується стабільне зростання у розрізі кожної з категорій платників єдиного податку. Відтак, найбільше сплатили до казни фізичні особи – понад 162 млн. грн., юридичні особи-підприємства області – 27,8 млн. грн.,сільськогосподарські виробники-платники ІV групи сплатили понад 12 млн. грн.

Загалом, бюджетні кошики місцевих громад платники єдиного податку наповнили  в наступних розмірах: м. Чернівці -  108,3 млн. грн., Вижницький район -  8,3 млн. грн., Герцаївський район – 3,2 млн. грн., Глибоцький район -  13,1 млн. грн., Заставнівський район – 8,7 млн. грн., Кельменецький район – 6 млн. грн., Кіцманський район – 13,9 млн. грн., Новоселицький район – 10,7 млн. грн., Путильський район – 3,1 млн грн., Сокирянський район – 4,5 млн. грн., Сторожинецький район - 11,8 млн. грн., Хотинський район – 7,5 млн. грн., м. Новодністровськ – 2,8 млн. грн..

Начальник фіскального відомства Буковини Віталій Шпак наголошує,  позитивна динаміка сплати єдиного податку до місцевих скарбниць засвідчує прагнення краян розвивати власну справу і сумлінно платити податки, адже бюджет – це безпосереднє джерело видатків на потреби громади, а єдиний податок - одне із джерел, що його стабільно наповнює.

ДФС Буковини: актуальні запитання – відповіді щодо сплати земельного податку

Чи потрібно сплачувати податок, у випадку якщо фізособа-«єдинник» на власній земельній ділянці здійснює будівництво виробничого об'єкта?
Відповідно до ст. 269, 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Особливості справляння земельного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розд. XIV ПКУ (п. 269.2 ст. 269 ПКУ).
Зокрема, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).
Статтею 3 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV( із змінами та доповненнями) визначено, що господарська діяльність – це діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Тобто, у разі здійснення будівництва (в тому числі виробничих об’єктів), фізична особа – підприємець не використовує у підприємницькій діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати земельного податку.

Детальніше...

З Чернівецької області до бюджетів усіх рівнів сплачено понад 2 мільярди гривень податків

За п’ять місяців цього року платники регіону сплатили до Зведеного бюджету України понад 2 млрд 16,8 млн. грн. податків і податкових платежів.
Цьогорічні бюджетні надходження, інформує начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак, перевищили показник минулого року на 321,3 млн. грн. або на 19,0 відсотків.
За словами очільника фіскальної служби – ключові показники діяльності служби виконані за всіма напрямками.
Доцільно зауважити, що надходження до бюджетів у відсотковому відношенні розподілилися наступним чином - державний бюджет отримав 39,5 відсотків на потреби місцевих громад області надійшло 60,5 відсотків.
Всього за січень – травень платники регіону до Державного бюджету сплатили 796,5 млн. грн., що майже на 108,9 млн. грн. перевищує надходження за аналогічний період минулого року.
Посилаючись на дані моніторингу, серед найбільш вагомих бюджетонаповнюючих зборів - податок на додану вартість (299,4 млн грн.), податок на доходи фізичних осіб (271,5 млн. грн.), податок на прибуток (98,9 млн грн.), військовий збір (83,0 млн грн.).

Детальніше...

ДФС Буковини: щодо включення недержавних пенсійних фондів до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Міністерство фінансів України своїм листом від 17.05.2019 р. N 11210-09-5/13010 інформує, що пунктами 34 і 35 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) був передбачений перехідний період для включення неприбуткових організацій до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій - до 01 липня 2017 року. До цієї дати неприбуткові організації повинні були привести свої установчі документи у відповідність із нормами Кодексу та подати копії таких документів до контролюючого органу.
З прийняттям Закону України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" було врегульовано питання в частині вимог Кодексу до установчих документів недержавних пенсійних фондів, оскільки діяльність недержавних пенсійних фондів має особливості діяльності, які визначені положеннями Закону України від 09.07.2003 р. N 1057-IV "Про недержавне пенсійне забезпечення".
При цьому, розділом II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону N 2628 визначено, що зміни, внесені цим Законом до підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Кодексу, застосовуються до податкових періодів, починаючи з 01 липня 2017 року.
Відповідно до підпункту 133.4.5 пункту 133.4 статті 133 Кодексу визначено, що порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру, виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.

Детальніше...

Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового визначено постановою

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що 25.05.2019 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового».
Даною постановою затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Також установлено, що: рахунки платників акцизного податку, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, відкриваються у Державній казначейській службі; у товаросупровідних документах на пальне обсяги пального відображаються виробниками пального в кілограмах і літрах, приведених до температури 15°C; у товаросупровідних документах на спирт етиловий обсяги спирту етилового відображаються виробниками спирту етилового в декалітрах і в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20°C;товаросупровідні документи, зазначені в абзацах третьому і четвертому цього пункту, подаються суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності під час митного оформлення пального або спирту етилового до контролюючих органів.
Текст постанови за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/postanovi-kabinetu-ministr/73389.html

 

Електронні сервіси щодо роботи митниці функціонують на веб-порталі ДФС

Чернівецька митниця ДФС інформує, що на офіційному порталі Державна фіскальна служба України функціонують он-лайн сервіси «Митне оформлення» http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya.

Даний сервіс має декілька розділів. Найбільш відвідуваний громадянами онлайн сервіс «Час очікування в пунктах пропуску», на якому можна відстежити час очікування в пунктах пропуску за посиланням http://kordon.sfs.gov.ua/.

 «Час очікування в пунктах пропуску» он-лайн містить інформацію щодо всіх пунктів пропуску на в'їзд в Україну та виїзд з України до Молдови, Румунії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Білорусі, Росії.

Також, на даному сервісі суб’єкти ЗЕД можуть отримати детальну інформацію щодо правил митного оформлення та переміщення товарів.

 Крім того, цей інтернет ресурс містить актуалізовані митні правила та законодавчі вимоги для в’їжджаючих та виїжджаючих на митну територію громадян. Серед яких, Правила користування «зеленим» та «червоним» коридорами, особисті речі та товари, оподаткування товарів, що ввозяться через митний кордон України громадянами, ввезення та вивезення валютних цінностей, переселення на постійне місце проживання в Україну, вивезення і ввезення продуктів харчування, переміщення зброї, вивезення і ввезення тварин, вивезення і ввезення лікарських препаратів, вивезення і ввезення культурних цінностей, заборони та обмеження, зразки документів та порядок їх заповнення, нормативно-правові акти України з питань митного контролю та оформлення предметів громадян, пам’ятка для громадян, які в’їжджають в Україну, відповіді на найпопулярніші питання, пам'ятка для подорожуючих за кордон (у тому числі до країн ЄС), посилання на веб-сайти посольств України в країнах-членах ЄС для ознайомлення подорожуючих з митними правилами країн ЄС.

Детальніше...

Понад 36,7 тисяч адміністративних послуг надали буковинцям в центрах обслуговування платників

Кваліфіковані адміністративні послуги буковинцям надаються якісно та безкоштовно – наголошує заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.  Відтак, у січні - квітні 2019 року у Центрах обслуговування платників, суб'єктам господарювання та громадянам, фахівці територіальних органів ДФС області надали 36729 тисяч адміністративних послуг. 

За статистикою, найбільш запитувані послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За чотири місяців було надано більше 12,5 тис. таких послуг.

Також актуальною послугою є видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 7,8 тис. Значною є також послуги щодо реєстрації платника єдиного податку та надання витягу з реєстру платників єдиного податку – понад 6 тис. А також реєстрація книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 2,8 тис. Серед затребуваних адміністративні послуги з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок. Цих послуг в поточному році було надано 3,1 тис. Крім того, видано 862 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби – деталізує Іван Матіос.

Детальніше...

На Буковині ревізори фіскальної служби виявили порушень на 9,6 млн грн

Протягом 4 місяців цього року аудитори Головного управління ДФС у Чернівецькій області  провели 49 документальних перевірок буковинських підприємств. За їх результатами донарахували порушникам податкового законодавства 9,6 млн грн податків і штрафів. Окрім цього, деяким підприємствам довелося коригувати й інші фінансові показники. За вказаний період за результатами проведених перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 5,2  млн. грн. та залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на суму 0,2 млн. грн.

Із донарахованих сум за актами перевірок цього року та минулих років до Зведеного Бюджету сплачено понад 10,7  млн. грн., що перевищує надходження 2018 року на 2,0 млн. грн.

У фіскальному відомстві вкотре акцентують увагу бізнесу, що з метою руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань, виявлення та протидії діяльності підприємств по ухиленню від оподаткування система податкового контролю постійно удосконалюється. Завдяки цьому підвищується якість та ефективність перевірок. Також звертають увагу, що вже декілька років поспіль до плану-графіку перевірок включаються лише ризикові підприємства. Діяльність сумлінних платників податків, які працюють в рамках закону,  не перевіряють. 

У фіскальній службі «День відкритих дверей». Запрошуємо!

Головне управління ДФС у Чернівецькій області буде щиро раде бачити студентів та учнів під час проведення ДНЯ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ з 29 по 31 травня 2019 року.

Під час заходу кожен учасник зможе дізнайтеся більше інформації про права та обов’язки платників, порядок сплати податків та застосування електронних сервісів, отримати консультацію  з питань норм ПКУ.

Також, цікавою буде інформація про те як обрати професію податківця та екскурсія у Центр обслуговування платників.

Місце проведення:  Головне управління ДФС у Чернівецькій області, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану 200а.

З питань організації – участі  певного /класу/групи учнів / студентів звертайтеся до контактної особи.

Контактна особа: Марія Коцим’юк, тел. (050) 951-12-11, ел. адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Фахівці фіскальної служби Буковини розглянули 40 запитів на публічну інформацію

Інформує заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос. Та продовжує, впродовж січня – квітня 2019 року  до регіонального фіскального відомства  надійшло 40 запитів на публічну інформацію. Відтак, у минулому році за аналогічний період надійшло тільки 12 запитів.

Із запитами звернулися 34 фізичні особи,  3 юридичні особи та 3 представників засобів масової інформації. З них, переважна кількість заявників – 30 зверталася поштою та 10 - електронною поштою.

Серед запитів домінували питання щодо відсутності заборгованості, відомостей про третіх осіб, про суми нарахованого єдиного внеску, про факти зупинення податкових накладних та інші – роз’яснює посадовець.

Також, Іван Матіос відзначає, усі запити податківці розглянули у визначені законом терміни. Заявники отримали  відповіді згідно з вимогами чинного законодавства.

Більш детально щодо порядку складання та форми подання запиту можна ознайомитись на офіційному порталі «Територіальні органи ДФС у Чернівецькій області» у рубриці «Публічна інформація» за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/dostup-do-publichnoi-info/

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору