ПРИЙНЯЛИ РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕХІД НА СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ З 1 СІЧНЯ 2019 РОКУ, ПОДАЙТЕ ЗАЯВУ НЕ ПІЗНІШЕ 16 ГРУДНЯ ПОТОЧНОГО РОКУ

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області та повідомляють, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року – це встановлено п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Згідно з п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, заява подається за вибором платника податків, в один з таких способів:

особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями.

Детальніше...

ПЛАТНИКИ БУКОВИНИ СПЛАТИЛИ 2405,7 МЛН. ГРН. ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ

В Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що за січень - листопад 2018 року сплата до державних цільових фондів роботодавцями краю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склала 2405,7 млн.грн. Виконання індикативних показників забезпечено на рівні 102,2 відсотків, а це у грошовому еквіваленті означає перевиконання індикативного показника на 53,5 мільйони гривень. При цьому, лише у листопаді поточного року платники єдиного внеску Буковини перерахували на рахунки Держказначейства 235,3 млн. грн.

Основна частина 1391,2 млн.грн. соціального внеску, а це 56,6 відсотків від загальної суми, надійшла від платників Чернівецького управління, від платників Сторожинецького  управління  надійшло 269,9 млн.грн., платники Кіцманського управління сплатили 193,6 млн.грн., 169,3 млн.грн. перерахували до державного цільового фонду платники Вижницького управління. Платники Новоселицького, Кельменецького та Сокирянського управлінь сплатили 158,4 млн.грн., 143,0 млн.грн. та 133,7 млн.грн. відповідно.

У відомстві вкотре наголошують, на сьогодні істотно зросли вимоги до належного оформлення найманих працівників та підвищено ступінь відповідальності роботодавців. Передусім, це стосується штрафних санкцій за використання нелегальної праці, несплату податків та неподання звітності щодо робітників.

МАЙЖЕ 4 МІЛЬЯРДИ ПОДАТКОВИХ ПЛАТЕЖІВ СПЛАТИЛИ БУКОВИНЦІ ДО БЮДЖЕТІВ УСІХ РІВНІВ

За інформацією Головного управління ДФС у Чернівецькій області зібрано 3 мільярди 934,6 млн .грн. Така сума на 668,0 млн. грн. , або на 20,4 відсотки перевищує надходження 2017 року. Індикативний показник ДФС України за 11 місяців 2018 року виконано на 102,6 відсоток, або додатково забезпечено понад 100,6  млн. грн.

Із вказаних надходжень на загальнодержавні потреби – до державного бюджету спрямовано 1 мільярд 531,8 млн. грн. В свою чергу, на потреби місцевих громад  області, надійшло 2 мільярди 402,8 млн. грн. У порівнянні з 2017 роком приріст податкових платежів до бюджетів місцевих громад перевищив 410,1 млн. грн., до державного – 257,9 млн. грн.

На підвищення обороноздатності країни буковинці сплатили 163,8  млн. грн. військового податку.

Надходження на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищили 2 мільярди 459,1 млн. грн. Виконання індикативних показників забезпечено на рівні 102,2 відсотків, у грошовому еквіваленті (+ 53,5 млн.грн.)

Виконання завдань ДФСУ за всіма видами як загальнодержавних так і місцевих податків забезпечено усіма територіальними управліннями, зокрема: Вижницьке управління ГУ ДФС – 259,1 млн. грн., Кельменецьке управління ГУ ДФС – 251,2 млн. грн., Кіцманське управління ГУ ДФС -343,8 млн. грн., Новоселицьке управління ГУ ДФС- 243,8 млн. грн., Сокирянське управління ГУ ДФС – 238,3 млн. грн., Сторожинецьке управління ГУ ДФС – 392,9 млн. грн., Чернівецьке управління ГУ ДФС – 2203,6 млн. грн.

ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОДАТКОВОЇ ЗНИЖКИ ЗА 2018 РІК НЕОБХІДНО ПОДАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ НЕ ПІЗНІШЕ 29 ГРУДНЯ

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, що повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Детальніше...

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН! ЧЕРНІВЕЦЬКА МИТНИЦЯ ДФС ЗАСТЕРІГАЄ!

У перші дні здійснення митних формальностей, щодо так званих «євроблях», спостерігається значний ажіотаж довкола процедури здійснення розмитнення таких авто. Наголошуємо, що детальну індивідуальну консультацію можна отримати у відділі митного оформлення №1 Чернівецької митниці ДФС за адресою: вул. Руська, 248 М, м. Чернівці.

Жоден із працівників митниці не надає консультації через посередників, а тим паче за певну винагороду. Наразі має місце ситуація, коли підприємливі особи, користуючись необізнаністю громадян  та прикриваючись нібито зв‘язками із митниками, пропонують допомогу у оформленні документів за відповідну винагороду.

Чернівецька митниця ДФС не має жодного стосунку до таких пропозицій.

Будьте пильними, аби не стати жертвою шахраїв.

ЗАПИТАННЯ ВІД ПЛАТНИКА: ЯК ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ ПДФО ВАРТІСТЬ ПОДАРУНКІВ, ОТРИМАНИХ ФО ВІД ЮО?

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України, відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Статтею 165 ПКУ встановлено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць 3723,0 грн.*25%=930,75 грн. ), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (п.п. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).Водночас перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, встановлено п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Детальніше...

ПЕРШИЙ АВТОМОБІЛЬ НА ІНОЗЕМНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ РОЗМИТНЕНИЙ НА БУКОВИНІ

Чернівецька митниця ДФС оформила перший транспортний засіб на «єврономерах» за новими пільговими умовами. Громадянин України розмитнив свій легковий автомобіль з дизельним двигуном Renault Laguna 2004 року випуску з німецькою реєстрацією, сплативши до державного бюджету понад 49,3 тис грн. Таким чином мито (10%) склало 4,6 тис грн, акцизний податок (пільгова ставка із застосуванням коефіцієнта 0,5) – 28,765 тис грн та ПДВ (20%) – 15,957 тис грн.

Слід зазначити, що до 25 листопада, коли вступив в силу Закон, що передбачає нові правила ввезення транспортних засобів з іноземною реєстрацією, імпорт цієї автівки був неможливим через заборону до митного оформлення автомобілів старше 8 років.

Нагадаємо, що протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності закону базова ставка акцизного податку розраховується з 50%-вою знижкою, крім електромобілів, із застосуванням коефіцієнтів в залежності від об’єму двигуна та віку ТЗ. Таким чином через три місяці митне оформлення даної Renault Laguna вартувало б резиденту 83,8 тис грн. Таким чином економія склала 34,5 тис грн.

Крім того, митне оформлення здійснюється за умови добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює 8500 грн (500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) у разі, якщо цей транспортний засіб знаходиться на території України з порушенням вимог Митного кодексу України. Ці гроші сплачує фізична особа, яка є власником такого транспортного засобу або особа, уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України.

При ввезенні для постійного користування транспортних засобів, що були в користуванні, підтвердження відповідності екологічним нормам ЄВРО 5 не вимагається.

НОВОСТВОРЕНІ ПРИВАТНІ ПІДПРИЄМЦІ ЗВІТУЮТЬ ДО ФІСКАЛЬНИХ ОРГАНІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ОБРАНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області наголошують, новостворені у 2018 році платники єдиного податку І та ІІ груп подають такі декларації: 

податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного кварталу, в якому розпочата підприємницька діяльність (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу);

річну податкову декларацію платника єдиного податку

Новостворені у 2018 році платники єдиного податку ІІІ групиподають квартальні податкові декларації платника єдиного податку. Відповідальність за неподання/несвоєчасне подання декларації – штрафна санкція і адмінштраф. 

Новостворені 2018 року платники на загальній системі оподаткування двічі подають податкову декларацію про майновий стан і доходи – за результатами звітного кварталу, в якому розпочата підприємницька діяльність та за результатами звітного року.

Детальніше...

ПІДПРИЄМСТВА БУКОВИНИ СПЛАТИЛИ В БЮДЖЕТ 152,6 МЛН. ГРН. ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК

Така сума податку на прибуток надійшла впродовж  10 місяців цього року  - інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Надходження перевищили очікувані показники на 8,7 мільйонів гривень.

Із зазначених коштів державний бюджет одержав 132,9 мільйонів гривень, місцева казна - 19,7 мільйонів гривень.

Ще, бюджет від початку року отримав 0,7 мільйонів гривень відрахувань частини чистого прибутку державних унітарних підприємств та комунальних унітарних підприємства та їх об’єднань. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, ці надходження зросли 0,2 мільйонів гривень.

Щодо результатів подання звітності з податку на прибуток за девять місяців 2018 року, то в області поквартальний період подання визначено для 191 платника регіону. Дана категорія бізнес – спільноти задекларувала обсяг доходів у сумі понад 12,0 мільярдів гривень, що на 1,8 мільярдів гривень перевищує показники 2017 року. Також збільшилася задекларована сума податку прибуток – з 76,5 мільйонів гривень торік до 86,3 мільйона гривень відповідно цього року. Серед декларантів 22 підприємства, які задекларували понад 404,4 мільйонів гривень від’ємного значення об’єкту оподаткування податком на прибуток.

У відомстві наголошують, що «тримають на контролі» кожну збитковість - щоб запобігати схемам ухилення від оподаткування та мінімізації доходів ретельно аналізують декларації та виявляють причини збитковості. Оскільки, акти перевірок підтверджують, що деякі суб’єкти господарювання, іноді декларують «штучні збитки». Лишень від початку року податкові аудитори зменшили неправомірно задеклароване від’ємне значення об’єкту оподаткування податком на прибуток на 16,4 мільйони  гривень, а торік ця сума перевищила 47,0 мільйонів гривень.

З 1 ГРУДНЯ СКЛАДАЄМО ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ ЗА НОВОЮ ФОРМОЮ

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що 06 листопада у бюлетені «Офіційний вісник України» № 85 опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 17 вересня 2018 року № 763  про внесення змін до форми  та порядку заповнення податкової накладної і розрахунку коригування.

Зокрема, відповідно до вищевказаних змін, заголовна частина податкової накладної доповнена рядком «податковий номер платника податку або серія (за наявності) і номер паспорта» для постачальника (продавця) і отримувача (покупця).

При цьому, податковий номер платника податку зазначається відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588. Серія та номер паспорта зазначається у разі, якщо покупець або продавець - фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору