За використання буковинської землі платники сплатили до бюджету на 44,6 млн. грн. земельного податку більше, ніж торік

Про це повідомляють у податковій службі Буковини. В цілому, з початку 2019 року землевласники та землекористувачі сплатили в місцевий бюджет понад 269,8 млн. грн. земельного податку та орендної плати. Це на 44,6 млн грн. більше, ніж за відповідний період минулого року – наголошують у відомстві.

Зокрема, суб’єкти господарювання-юридичні особи сплатили понад 186,2 млн грн земельного податку, що на 36,4 млн. грн. більше, ніж за 9 місяців минулого року. Фізичні особи поповнили бюджети громад на 83,6 млн. грн., що на 8,2 млн. грн. більше, ніж торік.

Відтак, територіальні скарбниці отримали у своє розпорядження: Вижницький район -  11,6 млн. грн., Герцаївський район – 2,9 млн. грн., Глибоцький район -  11,0 млн. грн., Заставнівський район – 11,2 млн. грн., Кельменецький район – 14,9 млн. грн., Кіцманський район – 14,7 млн. грн., Новоселицький район – 20,4 млн. грн., Путильський район – 4,8 млн. грн., Сокирянський район - 10,6 млн. грн., Сторожинецький район - 18,8 млн. грн., Хотинський район – 11,5 млн. грн., м. Чернівці – 132,7 млн. грн., м. Новодністровськ – 4,4 млн. грн.

У податковій службі підкреслюють, що плата за землю – обов‘язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Кошти від плати за землю, що надходять на спеціальні бюджетні рахунки місцевих бюджетів, використовуються виключно для цілей, пов‘язаних із земельними питаннями, зокрема фінансування заходів щодо раціонального використання та охорони земель; ведення державного земельного кадастру, землеустрою, моніторингу земель;  створення земельного інноваційного фонду; економічного стимулювання власників землі і землекористувачів за поліпшення якості земель, підвищення родючості ґрунтів і продуктивності земель лісового фонду та ін.

Дохід виплачений підприємцю відображається у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, при нарахуванні (виплаті) доходів фізичним особам - підприємцям (не залежно від системи оподаткування) та самозайнятим особам податкові агенти зобов’язані відобразити такі доходи у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ за звітний квартал, у якому вони були нараховані.

При цьому, під час нарахування (виплати) підприємцю доходу від здійснення ним підприємницької діяльності не утримується податок на доходи фізичних осіб, якщо таким підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності:

для підприємця, який знаходиться на загальній системі оподаткування, таким документом може бути копія виписки або витягу з Держреєстру;  

для підприємця, що застосовує спрощену систему оподаткування, - копія свідоцтва про сплату єдиного податку, або копія виписки або витягу з Держреєстру;  

 для особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, - копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Детальніше...

Податкова служба Буковини: за три квартали надходження податків та зборів до бюджетів усіх рівнів перевищили 3,7 мільярдів гривень

За інформацією Головного управління ДПС у Чернівецькій області платниками податків області у січні - вересні 2019 року до бюджетів усіх рівнів перераховано 3 мільярди 737 мільйонів гривень, з яких лише у вересні – майже 401,0 мільйон гривень.

Така сума податкових платежів перевищує заплановані надходження від початку року на 145,0 мільйонів гривень. При цьому темпи наповнення скарбниць податками випередили показники аналогічного періоду минулого року на понад 623,3 мільйони гривень.

Всього на загальнодержавні потреби – до державного бюджету спрямовано майже 1 мільярд 458,2 мільйонів гривень (приріст надходжень до минулого року 19,7%). В свою чергу, на потреби місцевих громад області, надійшло понад 2 мільярди 279 мільйонів гривень (приріст надходжень до минулого року 20,2 %).

Податківці відзначають, задля вдосконалення ефективності процесів адміністрування платежів зосереджують свою роботу на протидії «тіньових» операцій. І додаткові мільйони гривень сплачених податків підтвердження того, що доля тіньової економіки та розміри ухилень платників від сплати податків зменшуються.

Детальніше...

Майбутні платники: податківці зустрічалися з молоддю

27 вересня 2019 року в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області відбувся День відкритих дверей. Податківці активно готувалися до цього дня – активно анонсували його проведення і у мережі Інтернет і під час особистих зустрічей. Цього разу захід проведено для Чернівецького кооперативного економіко-правового коледжу – серед гостей 30 учнів та викладачі.
День відкритих дверей розпочався лекцією - екскурсією в Центр обслуговування платників.
Далі податківці презентували діяльність податкової служби краю - розповіли про її минуле та сьогодення. Ознайомили з історією створення, структурою, досягненнями, а також відповіли на питання про умови проходження державної служби та принципи завдяки яким з’являються чудові шанси досягти кар’єрного успіху.
На завершення гості ознайомилися з історією незвичних податків у світі. Ця тема дуже зацікавила присутніх та викликала жваве обговорення.
Усі бажаючі фотографувалися, ділилися враженнями за запропонували організаторам проводити спільні заходи, наприклад вікторину на податкову тематику.

Податкова служба Буковини: корисне для платників - пам’ятки та брошури

Впродовж вересня 2019 року фахівцями сектору комунікацій Головного управління ДПС у Чернівецькій області проаналізовано найбільш запитувану інформацію від платників податків.
Відтак, на актуальні запитання податківці зібрали відповіді в підбірці інформаційних пам’яток та брошур.
З електронною версією пам’яток та брошур можна ознайомитись на офіційному веб-порталі «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області» у рубриці «Брошури та листівки» за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/

Підписано закони про об'єднання звітності з єдиного внеску та з податку на доходи фізичних осіб

19.09.2019 року Президентом України підписано закони № 115 – IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та № 116 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб» - інформують в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області .
Змінами передбачено, що звіт про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і суми утриманого з них податку, також про суми нарахованого єдиного внеску подається за основним місцем обліку у строки, встановлені для податкового кварталу з щомісячною розбивкою звітного кварталу. При цьому такий розрахунок необхідно подавати лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податків – фізичній особі податковим агентом.
Платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію з у строк, встановлений для річного податкового періоду з відображенням відомостей про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого за себе в порядку, визначеному законом для даної категорії платників, а платники податку третьої групи - у строки, встановлені для квартального звітного періоду. Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування суми ЄСВ будуть відображати в декларації про майновий стан при звітуванні за рік.

Детальніше...

Податкова служба Буковини: на зберігання пального необхідно придбавати ліцензію

Яким СГ необхідно придбавати ліцензію на зберігання пального та які документи необхідно подати для отримання ліцензії?
Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема, до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон № 481), відповідно до яких з 01.07.2019 запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.
Так, з урахуванням зазначених змін, відповідно до ст. 15 Закону № 481 оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Річна плата за ліцензію на право зберігання пального встановлюється в розмірі 780 гривень.
Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на зберігання пального на кожне місце зберігання пального.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.
Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету; підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

Детальніше...

На підставі оригіналів документів, що підтверджують право на власності визначаються типи об’єктів нерухомості

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області зазначають, що з метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, типи об’єктів нерухомості визначаються відповідно до ст. 14 Податкового кодексу України на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти.
Відповідно до п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Підпунктом 14.1.129.1 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що будівлі, віднесені до житлового фонду поділяються на такі типи:
житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу – житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;
прибудова до житлового будинку – частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

Детальніше...

16 - 20 вересня 2019 року податківці на он-лайн зв’язку!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області 16 - 20 вересня 2019 року проводить он-лайн «ПОДАТКОВИЙ ЛІКБЕЗ» на тему «Сплата підприємцями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2019 році: розмір внеску, термін подання звітності, наймані працівники».
Обговорення та запитання в коментарях до цієї публікації у мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/sfs.chernivtsi/) або за телефоном 0372(54-55-76).
Запрошуємо платників до діалогу. Маєте питання – запитуйте!

Податкова служба Буковини: вартість подарунка, який перевищує 1043,25 грн. - оподатковується ПДФО

Акцентують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області та роз'яснюють, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) – у частині, що не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
Статтею 8 Закону України від 23.11.2018 р. №2629–VІІІ «Про державний бюджет на 2019 рік», з 1 січня 2019 року мінімальний місячний розмір заробітної плати становить 4173 грн.
Отже, якщо в 2019 році вартість подарунка, який надається юридичною особою фізичній особі, не перевищує 1043,25 грн. (4173 грн. х 25%), то його вартість не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору