За спеціальне використання води платники Буковини сплатили понад 10,6 мільйонів гривень

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області розповідають, за січень - серпень 2020 року платники рентної плати за спеціальне використання води перерахували до бюджетів всіх рівнів понад 10,6 млн. гривень. Слід відзначити, ця сума рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами.
Найбільші суми сплачено суб’єктами господарювання м. Новодністровськ - 4 млн.грн. та м. Чернівці – 0,9 млн. грн.
Варто зазначити, що відповідно до п. 255.1 ст. 255 ПКУ, платниками рентної плати за спеціальне використання води є: первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

Детальніше...

Система моніторингу податкових ризиків: більш ефективна боротьба зі схемами та захист прав сумлінних платників чи навпаки?

Про це розповідає начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак. За його словами система автоматизованого моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) зарекомендувала себе як ефективний інструмент у боротьбі з мінімізаційними схемами з ПДВ. За час свого існування вона кілька разів змінювалася і з кожною новою інтеграцією все ефективніше виконувала свою функцію: бути стримуючим фактором для несумлінних платників, що у незаконний спосіб отримують податкові вигоди, одночасно забезпечуючи дотримання прав та гарантій законослухняних платників податків.
Порядок зупинення реєстрації ПН/РК регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», яка набрала чинності 01.02.2020 р.
Можу стверджувати, що Постанова № 1165 — це результат широкого та тривалого діалогу між органами виконавчої влади, правоохоронними органами, народними депутатами, представниками громадськості та бізнесу. Критерії ризиковості платника ПДВ затверджено саме Постановою КМУ, що усунуло всі суперечливі моменти, які мали місце під час чинності постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 117 та які стосувалися питань затвердження таких критеріїв ДФС.

Детальніше...

ДПС Буковини: добірка відповідей щодо актуальної інформації змін податкового законодавства

Який мінімальний розмір сплати єдиного внеску у вересні 2020 року?
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25.08.2020 №822-ІХ підвищено розмір мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5 тисяч гривень.
Підвищення мінімальної заробітної плати впливає на мінімальний розмір єдиного внеску.
Отже, з 1 вересня 2020 року мінімальний розмір єдиного внеску становить 1100 грн на місяць (5000 грн х 22%) (3300 грн за квартал).
Нагадаємо, з січня 2020 року мінімальна заробітна плата - 4723 грн; мінімальний розмір єдиного внеску на місяць за січень-серпень 2020 року – 1039,06 грн.
Які застосовуються штрафи, якщо не зберігаються первинні документи?
Незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн (раніше - 510 грн).; ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 грн (раніше - 1020 грн).

Детальніше...

Платникам ПДВ області відшкодовано з бюджету майже 130 мільйонів ПДВ

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що податок на додану вартість є другим за величиною надходжень до бюджету в регіоні – понад 40 відсотків надходжень до державного бюджету. Від початку року бізнес Буковини сплатив 569,0 млн. грн., ріст до минулого року 69,2 млн. грн. У серпні 2020 року сплачено 80,4 млн. грн. Індикативні показники, доведені для області перевиконано на 119,3 відсотки.
Податківці стверджують, що позитивній динаміці сплати ПДВ та своєчасного бюджетного відшкодування задекларованих сум сприяє електронне адміністрування ПДВ, котре якісно поліпшило алгоритм дій між податківцями та платниками. Важливо, що «електронізація» - серед яких механізм СМКОР та бюджетне відшкодування ПДВ органами казначейства автоматично за єдиним реєстром у хронологічному порядку надходження заявок зменшують ризики при обчисленні до сплати ПДВ.
Цього року платниками області задекларовано бюджетне відшкодування 128,3 млн. грн. Без порушення термінів відшкодовано з бюджету 120,9 млн. грн. ПДВ.

Детальніше...

Новації Закону № 466: перелік доходів нерезидентів з джерелом походження з України доповнено

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» доповнено перелік доходів нерезидентів з джерелом походження з України.
Зокрема це:
прибуток від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав у статутному капіталі юридичних осіб – резидентів, акцій, корпоративних прав, часток в іноземних компаніях, організаціях, утворених відповідно до законодавства інших держав (іноземні юридичні особи), крім тих, що знаходяться в обігу на фондовій біржі, що входить до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту «а» підпункту 141.4.11 пункту 141.4 статті 141 Кодексу, та відповідають умовам, визначеним у цьому підпункті (набирає чинності з 01 липня 2020 року);
доходи від відчуження прав на видобуток та розробку родовищ корисних копалин, мінеральних джерел та інших природних ресурсів, розташованих на території України, що належать нерезиденту (набрав чинності 23 травня 2020 року).
Вищезазначені доходи оподатковуються за ставкою 15 відсотків, якщо іншого не передбачено нормами міжнародного договору з відповідною країною. У разі виплати таких доходів у 2020 році суми таких доходів відображаються у додатку ПН до Декларації за відповідний звітний період цього року.

Детальніше...

Податкові сервіси ДПС: в Електронному кабінеті можна дізнатися про обсяг обігу та залишки пального

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, механізм здійснення ДПС автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового (далі – зіставлення) для забезпечення перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового визначено Порядком здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 року №715 «Про затвердження Порядку здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового» (далі – Порядок №715).
Під час проведення зіставлення використовуються показники:
системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового;
Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі/Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового.
Зіставлення здійснюється за показниками станом на 1 число місяця, що настає за звітним.
Зіставлення проводиться починаючи із 16 числа кожного місяця, що настає за звітним.

Детальніше...

Запитання від платника: чи потрібно платникам єдиного податку четвертої групи платити за воду?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області відповідають, відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року №213/95-ВР водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Детальніше...

На розвиток громад Буковини надійшло понад 2 мільярди гривень податкових платежів

Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області та зазначають, що за вісім місяців нинішнього року до місцевих бюджетів надійшло 2089 млн. гривень, з них у серпні надійшло 296,3 млн. гривень. Порівняно з минулорічними надходженнями рівень надходжень до місцевих громад краю перевищено майже на 58,5 млн. гривень.
Основними джерелами, які наповнюють місцеві бюджети залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, майнові податки та акцизний податок. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 1366,9 млн. гривень.
Що стосується конкретного внеску представників спрощеної системи оподаткування до місцевих бюджетів, то від них надійшло 308,6 млн. гривень.
Надходження від майнових податків – 276,7 млн. гривень ( плата за землю – 233,3 млн. гривень, податок на нерухоме майно, відмінне від землі – 43,4 млн. гривень).
Акцизний збір з роздрібного продажу підакцизних товарів наповнив місцеві бюджети на 70,6 млн. гривень.
Крім того місцеві бюджети отримали від бізнесменів Буковини за користування лісом, надрами й водою – 26,1 млн. гривень, податку на прибуток – 20,1 млн. гривень, за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 10,1 млн. гривень.

Детальніше...

Застосування РРО: обсяг доходу платника єдиного податку перевищив 1 мільйон гривень - готівкові розрахунки необхідно проводити через РРО

Наголошують в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та роз’яснюють, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку, обсяг доходу яких у календарному році перевищив суму 1 мільйон гривень, зобов'язані застосовувати касові апарати. Використання касового апарату розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання платником єдиного податку.
Водночас, платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, незалежно від обсягу доходу зобов’язані застосовувати РРО.

Детальніше...

Понад 2,1 мільярди гривень спрямував бізнес Буковини на соціальні виплати

У січні-серпні 2020 року платники Чернівецької області перерахували до бюджету 2160,6 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
Таким чином, за вісім місяців поточного року надходження ЄСВ перевищили планові показники на 38,4 млн гривень.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень на 35,9 млн гривень.
Також позитивною є динаміка роботодавців краю, які сплачують єдиний соціальний внесок, зокрема ними сплачено 1812,9 млн. гривень.
Фахівці Головного управління області нагадують, що згідно Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 25.08.2020 р. № 822-ІХ з 1 вересня 2020 року збільшився розмір мінімальної зарплати - до 5000 грн.
В зв’язку з цим змінився розмір мінімального страхового внеску з ЄСВ. З 1 вересня він становить 1100 грн (5000 грн * 22%). Також збільшилась максимальна база для нарахування ЄСВ. З 1 вересня її розмір складає 75000 грн.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору