Про особливості мораторію на проведення перевірок консультували буковинців під час «гарячої лінії» 26 березня 2020

Для кращої поінформованості платників, днями податківці області проводили гарячу лінії, під час якої говорили про мораторій на перевірки та звільнення від штрафів під час карантину. Бізнес цікавили наступні питання:
На які перевірки встановлено мораторій та на який термін?
Законом України від 17.03.2020 року №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено 52-2.
Зокрема, з 18 березня по 31 травня 2020 року встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок суб’єктів господарювання, крім перевірок, що стосуються бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Також, до 18 травня 2020 року зупиняються документальні перевірки щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними.
Де можна ознайомитись з інформацією про перенесення перевірок?
Інформація про перенесення планових документальних перевірок, які мали розпочатися з 18 березня по 31 травня 2020 року і не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднено на офіційному веб-сайті ДПС.

Детальніше...

Буковинські запитувачі направили до податкової 77 публічних запитів

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, впродовж січня-лютого 2020 року до відомства надійшло 77 інформаційних запитів на публічну інформацію. До прикладу, за два місяці минулого року до податкової служби області надійшло тільки 22 таких запита.
Відтак, основна частина запитів - 69 надійшла електронною поштою, решта поштою або нарочно. Щодо категорії запитувачів, які зверталися до податкової служби Буковини - 70 фізичні особи, 4 юридичні особи, 1 представник засобів масової інформації та 2 запити переадресовано від інших органів виконавчої влади як розпоряднику інформації.
Найбільше запитувачі цікавилися інформацією щодо сум задекларованого доходу, наявності або відсутності податкового боргу по єдиному податку та ЄСВ, сплаченої суми єдиного податку та ставки податку.
Податківці краю розглянули 76 запитів та надали вичерпні відповіді, 1 -направлено іншим розпорядникам інформації, у володінні яких вона знаходиться.
Звертаємо увагу буковинців, отримати публічну інформацію, розпорядником якої є Головне управління ДПС у Чернівецькій області, може кожен.

Детальніше...

Репетиторські послуги підлягають декларуванню до 1 липня 2020 року

Головне управління ДПС у Чернівецькій області звертає увагу буковинців, які не зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, але надавали впродовж 2019 року платні репетиторські послуги, а саме:

готували дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчали з будь-яких предметів тощо, зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи та задекларувати отримані доходи.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України отримані доходи від надання репетиторських послуг підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором 1,5%.

Декларацію можна подати через електронний кабінет за допомогою електронного підпису, направити поштою або особисто подати до Центру обслуговування платників податкової інспекції за місцем податкової адреси платника до 1 липня 2020 року.
Сплатити суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору необхідно до 1жовтня 2020 року.

Податківці підготувала відеоурок присвячений заповненню декларації про майновий стан і доходи громадян. Детальніше на офіційному порталі за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/412310.html

Нотатки з «гарячої лінії» – вивчаємо разом з бізнесом новації “антивірусного закону”

Враховуючи актуальність змін до ПКУ внесених Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ* «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 18.03.2020 податківці провели «гарячу лінію» 24 березня 2020 року.
Серед актуальних були запитання:
У зв’язку з карантином за які звітні місяці не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, ФО або ЮО?
Відповідно до п. 52 прим. 4 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ Закону України від 17 березня 2020 року № 533-IX* не нараховується та не сплачується за період з 01 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

Детальніше...

Податківці запрошують під час карантину ефективніше використовувати інформацію субсайту «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області»

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що офіційний портал Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області містить всю необхідну інформацію для надання адміністративних послуг дистанційно для платників податків. Зокрема,
Офіційний портал: https://cv.tax.gov.ua/
Контакти:https://cv.tax.gov.ua/kontakti/
Новини: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/
Деклараційна кампанія 2020:https://cv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020
Зір: http://zir.tax.gov.ua/
Електронний кабінет: https://cabinet.tax.gov.ua/
Бюджетні рахунки: https://cv.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/
Центри обслуговування платників: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/
Брошури та листівки: https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/412958.html

Податковий календар на 30 березня 2020 року

В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області у повідомляють, що 30 березня 2020 року граничний термін сплати:
ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
акцизного податку за лютий;
ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий;
ПДФО із загальної суми процентів, нарахованих за лютий на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий;
рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за лютий;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за лютий;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за лютий;

Детальніше...

Понад 3,8 мільйонів гривень штрафних санкцій заплатять порушники правил торгівлі підакцизними товарами

У податковому відомстві області наголошують, що запровадження Законом України № 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)» звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, не стосується правил обліку, виробництва та обігу підакцизних товарів.
За даними управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Чернівецькій області, в рамках заходів щодо зменшення тіньового обігу підакцизних товарів у січні - лютому 2020 року проведено 40 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів.
Найбільш поширеними порушеннями на теренах нашого краю є роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій - 12 випадків, роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 9 випадків, роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, вищими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 9 випадків, порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку – 5 випадків, зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 6 випадків та ін.

Детальніше...

Звітуємо онлайн!

Податківці підготувала відеоурок присвячений заповненню декларації про майновий стан і доходи громадян.
Детальніше на офіційному порталі за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/412310.html Зразки заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи за посиланням https://tax.gov.ua/…/zrazki-zapovnennya-podatkovoi-deklara…/.

Громади Буковини щомісячно отримують від продажу підакцизних товарів понад 10 мільйонів гривень

В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що за січень-лютий 2020 року Державний та місцеві бюджети поповнились на 21,7 мільйонів гривень акцизного податку. Зокрема, до загального фонду Державного бюджету бізнесом області сплачено 0,4 мільйони гривень, в основному ця сума від оптового постачання електроенергії. Індикативний показник виконано на 100,3 відсотків.
Бюджети місцевих громад за рахунок акцизного податку з реалізації підакцизних товарів в роздрібній торгівлі поповнились на 21,3 мільйони гривень. План доведений органами місцевого самоврядування виконано на 108,7 відсотків, місцеві громади додатково отримали 1,7 мільйони гривень.
У відомстві зазначають, що згідно з нормами Бюджетного кодексу акцизний податок з роздрібного продажу повністю зараховується до бюджету тієї території, де здійснюється торгівля. Податківці радять покупцям завжди вимагати у продавця фіскальний чек за товар, який доводить факт продажу та гарантує захист прав споживачів.
У разі відсутності фіскального чеку, у податковій службі області рекомендують негайно повідомити про факти нелегальної реалізації підакцизної продукції органи ДПС.

Детальніше...

За два місяці 2020 року у податковій службі Буковини стали на облік 1752 новостворені платники

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що на початок березня цього року у всіх територіальних органах податкової служби регіону зареєстровано 62128 платників податків -17278 юридичних осіб та 44272 фізичних осіб – підприємців та 578 осіб, що займаються незалежною професійною діяльністю. Від початку 2020 року свій бізнес розпочали 1752 платники податків, з них – 119 юридичних осіб та 1633 фізичних осіб-підприємців.
У відомстві також зазначили, що станом на 01.03.2020 в Реєстрі страхувальників обліковується 84678 платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Щодо кількості платників податку на додану вартість, то їх кількість порівняно з минулим роком зросла на 36 і на звітну дату становила 2407.
Кількість буковинців зареєстрованих у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків складає 882226 громадян. Цього року зареєстровано 2311 фізичних осіб, у тому числі 82 іноземці. В окремому реєстрі у Чернівецькій області налічується 12751 фізична особа, які через свої релігійні переконання відмовилися від отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору