З 1 січня 2020 року буде діяти нова декларація про майновий стан і доходи за новою формою

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що з 1 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Відповідні зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».
Нова форма податкової декларації від діючої відрізняється деякими особливостями, а саме:
доповнено рядок 8 декларації «категорія платника» новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;
розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;
cуми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до цивільно - правового характеру роботи фізособами - платниками єдиного податку четвертої групи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, їх отримувач зобов'язаний включити до доходів у річній податкової декларації за звітний рік та самостійно сплатити з них податки та збори. Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації передбачили окремий рядок 10.2 для відображення вищенаведених доходів;

Детальніше...

Особливості та переваги під час «Онлайн РРО – лікбез»

Тема застосування РРО була головною для буковинських податківців впродовж минулого тижня, оскільки ними анонсовано проведення «Онлайн РРО – лікбез». Відтак, протягом тижня фахівці провели аналіз запитань від платників, надавали відповіді та спілкувалися з ними під час «гарячої лінії».
Ажіотажу під час проведення заходу не було, оскільки ЗМІ широко висвітлюють дану тематику, але разом з тим дана тема цікавила багатьох платників регіону . Цього разу були більш ініціативні під час прямого спілкування, а не в соціальних мережі і це свідчить що платники хочуть отримати інформацію «з перших вуст».
Метою «Лікбезу» було пригадати, що Законами України від 20.09.2019 № 128-IX Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» передбачені нововведення щодо застосування РРО платниками єдиного податку.
За словами фахівців нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка. Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

Детальніше...

Під час проведення фактичних перевірок продавці алкоголю та цигарок «лідери» серед порушників

Податківці області за десять місяців цього року провели 370 фактичних перевірок та застосували до порушників понад 8,1 млн. грн. штрафів.
Цими перевірками встановлено, що суб’єкти малого бізнесу недотримуються законодавства при здійсненні готівкових операцій, провадять торгівельну діяльність підакцизними товарами за відсутності ліцензій та допускають порушення при застосуванні РРО.
У відомстві констатують, що у кожному торговому центрі чи закладі громадського харчування, куди впродовж року навідувалися податкові аудитори з фактичними перевірками щоразу виявляли ряд суттєвих порушень норм Закону.
Відтак, найтиповішими зафіксованими порушеннями є торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами за цінами, що різняться від встановлених максимальних та мінімальних – 141 випадок. Роздрібна торгівля алкогольними і тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 32 випадки.
Також встановлено 16 фактів продажу алкогольних напоїв на розлив платниками , які не мають статусу суб’єкта громадського харчування та 19 недотримання законодавства при продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 – річного віку .
Кожне порушення правил торгівлі підакцизними товарами обходиться «горе -бізнесменам» зрештою дорого – для прикладу, нещодавно в одному з магазинів- кафе с. Кам’янки був виявлений факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без придбання ліцензії. Власнику донараховано 34,0 тис. грн. штрафу.- тоді як річна вартість ліцензії на території сіл і селищ - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі. Також, в магазині обласного центру податківці виявили епізод неоприбуткування товарів вартістю 35,2 тис. грн. – застосовано штрафних ( фінансових) санкцій у розмірі 70,4 тис. грн.
У податковій службі звертають увагу бізнес -спільноти, що заборона на проведення перевірок не розповсюджується на продавців підакцизних товарів.

Детальніше...

Податківці запрошують взяти участь в опитуванні!

Державна податкова служба України за участі Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету державної фіскальної служби України з 28 жовтня по 30 листопада 2019 року проводить загальнонаціональне опитування щодо визначення задоволеності платників податків рівнем сервісного обслуговування для ідентифікації проблемних питань, що потребують особливої уваги з метою покращення якості надання послуг.
Отримані результати будуть використані для підготовки плану дій з удосконалення сервісів ДПС у рамках реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову політику.
Опитування є анонімним та добровільним. Відповіді залишаться конфіденційними і будуть використані виключно в цілях опитування.
Результати опитування будуть оприлюднені на офіційному вебпорталі ДПС та сторінці ДПС у Facebook одразу після їх опрацювання.
Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/mu4MCSzTFXk9dH5f8

Отримали дохід від продажу вантажного автомобіля – не забудьте сплатити податок!

Фахівці податкової служби Буковини нагадують, що об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи від операцій з майном.
Дохід платника податку від продажу об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5% бази оподаткування.
Дохід від продажу об'єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості цього об'єкта, визначеної згідно із законом.
У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі функції податкового агента.
Крім того, дохід від продажу вантажного автомобіля, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.
Отже, у разі продажу фізичною особою вантажного автомобіля підприємству або підприємцю, така особа-покупець зобов’язана при нарахуванні (виплаті) доходу виконати функції податкового агента, зокрема, нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовий збір за ставкою 1,5%.
Під час проведення операцій з відчуження об'єктів рухомого майна фізичній особі нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу за наявності документа про оцінку майна (вантажного автомобіля) та документа про сплату до бюджету продавцем податку, обчисленого виходячи із ціни, зазначеної в договорі.

Детальніше...

В області питання погашення заборгованості з ЄСВ залишається актуальним – борг перевищив 255,9 млн. грн.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області розповідають, що на початок листопада в області заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) допустили понад 17 тисяч осіб. А борг перевищив 255,9 млн. грн.
Щоб забезпечити погашення заборгованості податківці, окрім інших заходів впливу, передали на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби 9466 узгоджених вимог про сплату боргу на 159,9 млн. грн. Загалом від початку року в рахунок погашення боргів сплачено 26,6 млн. грн., в тому числі 11млн.грн за сприяння органів ДВС.
За словами податківців наразі така ситуація з боржниками - левова частина боргу рахується у так званих, «непрацюючих підприємців». Які незважаючи на неодноразові роз’яснення не поспішають подавати заяву про припинення підприємницької діяльності держреєстратору, а борги відповідно зростають з 1 січня 2017 року і дотепер. Якщо ви відноситися до такої категорії боржників – продовжують податківці - порада максимально швидко подавайте держреєстратору заяву про припинення підприємницької діяльності, щоб надалі не нараховували ЄСВ і сума боргів не зростала. Інша частина це накопичення боргів у працюючих підприємців - які не сплачують, або тих хто їх сплачує несвоєчасно.
Ще податківці акцентують увагу всіх боржників, що позаяк строку давності з нарахування ЄСВ немає то платити рано чи пізно прийдеться - питання лиш втому, яку суму, адже з кожним днем заборгованість зростає на суму щомісячного внеску, штрафів та пені.

Детальніше...

ДПС Буковини: актуальні запитання – відповіді щодо оподаткування ПДФО

Яким чином оподатковуються ПДФО доходи, отримані фізичною особою від іншої фізичної особи?

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПКУ).

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Згідно з п.167.1 ст.167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 - 167.5 ст. 167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка протягом звітного календарного року отримує доходи за надані послуги від іншої фізичної особи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18 відсотків.

Детальніше...

Перехід на міжнародний стандарт IBAN завершено – сплачуйте податкові платежі на нові бюджетні рахунки

Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що починаючи з 1 жовтня 2019 року змінилися реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту IBAN. Також у відомстві звертають увагу платників що відповідно змінилися і рахунки для зарахування Єдиного соціального внеску.
За повідомленням Національного банку України (далі – НБУ) (https://bank.gov.ua/…/zaversheno-perehid-na-mijnarodniy-sta…) усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунка IBAN для зручної ідентифікації банківських рахунків і здійснення розрахунків між ними.
Номери рахунків клієнтів банків в Україні міститимуть 29 символів та відповідатимуть вимогам стандарту IBAN, який використовується у Європі. Завдяки скороченню кількості реквізитів використання цього міжнародного стандарту робить комфортнішим оформлення розрахункових документів. Перехід на стандарт IBAN розпочався 05 серпня 2019 року і тривав до 31 жовтня 2019 року. Під час переходу на стандарт IBAN банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів – платників податків відповідним контролюючим органам.
Статистика НБУ підтверджує, що дедалі більше клієнтів проводять розрахунки за стандартом IBAN. Водночас клієнти ще мають час, щоб призвичаїтися до нового стандарту. Включно до 12 січня 2020 року можна використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися до запровадження цього міжнародного стандарту.

Детальніше...

Буковинці направили на соціальні потреби понад 2,6 мільярди гривень єдиного внеску

Упродовж січня-жовтня 2019 року роботодавцями та підприємцями Чернівецької області сплачено до державних цільових фондів 2 мільярди 673 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За словами податківців найбільша частка єдиного внеску сплачена роботодавцями з заробітних плат, винагород за договорами ЦПХ, що становить майже 2 мільярди 188 мільйонів гривень, оскільки на звітну дату жовтня 2019 року в області нараховується 148 тисяч застрахованих осіб.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження на соціальні потреби зросли на 20,8 відсотків, що в абсолютному значенні становить 459,5 мільйонів гривень.
При цьому індикативне завдання податкової служби області виконано на 102,1 відсотки, тобто додатково до державних цільових фондів надійшло 55 мільйонів гривень ЄСВ.
У податковій службі Буковини зазначають, позитивна динаміка сплати ЄСВ досягається в першу чергу за рахунок співпраці з роботодавцями краю та розуміння ними пріоритетності відрахувань на соціальні потреби. Важливу роль тут також відіграє проведення інформаційної кампанії, спрямованої на детінізацію ринку праці та підвищення рівня заробітної плати найманих працівників.

Детальніше...

Oтримували податкові пільги – не забудьте подати звіт

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, що Державною фіскальною службою України затверджено нові довідники пільг станом на 30.09.2019 року: серед яких, Довідник №94/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету; Довідник №94/2 інших податкових пільг.
У зазначених Довідниках надано перелік пільг із зазначенням їх кодів та термінів дії, зокрема, з податку на прибуток підприємств; податку на додану вартість; з плати за землю; з податку на нерухоме майно; по акцизному податку, місцевих податків та зборів.
Нагадаємо, що зазначений документ застосовується при заповненні Звіту про суми податкових пільг (додаток до Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1233).
Оскільки Податковим кодексом передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ.
Оскільки Податковим кодексом передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ.
Звіт подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду ( за дев’ять місяців не пізніше 11 листопада).

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору