За землю буковинські платники сплатили майже 53,8 млн. грн.

За два місяці 2020 року до місцевих бюджетів від платників області надійшло майже 53,8 млн. грн. плати за землю - інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
В цілому у січні – лютому поточного року, власниками та орендарями земельних ділянок - юридичними особами до місцевої скарбниці перераховано понад 42,8 млн. грн., а підприємцями - фізичними особами та громадянами – 10,9 млн. грн..
Слід зазначити, поряд із ПДФО та єдиними податком плата за землю відіграє важливу роль у фінансуванні бюджетної сфери територіальної громади регіону. Відтак, у сумарному еквіваленті плата за землю займає третє місце серед бюджетоформуючих податків загальних доходів територіальних громад Буковини. Наразі її доля у надходженнях місцевих бюджетах регіону складає 10 відсотків – акцентують у податковій службі Буковини.
Та нагадують, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.
Податківці нагадують, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичне перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Водночас, у податковій службі Буковини наголошують, Законом України № 533 від 17.03.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.
При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб) мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - За землю буковинські платники сплатили майже 53,8 млн. грн..