За земельні ділянки платники Буковини сплатили до територіальних скарбниць 146,6 млн. грн. плати за землю

Повідомляють у Головному управлінні ДПС області та зазначають, аналізуючи податкові надходження фахівці податкової служби відмітили, що буковинські власники земельних ділянок та землекористувачі у червні 2020 року сплатили 39,8 мільйонів гривень це на 9,7 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року. Відтак, місцеві бюджети за перше півріччя 2020 року отримали 146,6 мільйонів гривень, зокрема за вказаний період власники та орендарі земельних ділянок - юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів за використання землі 111,9 млн. грн., а від фізичних осіб надійшло 34,7 млн. грн.
У відомстві зазначають, що плата за землю – це обов’язкий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Однак ст. 281 Податкового кодексу визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.


Від сплати податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.
Фахівці податкової служби області звертають увагу, що для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення тощо).

 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - За земельні ділянки платники Буковини сплатили до територіальних скарбниць 146,6 млн. грн. плати за землю .
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору