Коли може бути застосовано адміністративний арешт майна платника?

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що адміністративний арешт майна платника податків (далі – арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов’язків, визначених законом (ст. 94 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Арешт майна може бути застосовано, якщо з’ясовується одна з таких обставин:

- платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі;

- фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;

- платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу;

Детальніше...

Податкові наслідки підвищення соціальних стандартів з 1 травня

Чернівецька ОДПІ  інформує, що мінімальна зарплата та прожитковий мінімум в Україні з 1 травня 2016 р. збільшилися з 1378 грн до 1450 грн, а мінімальна пенсія відтепер складає  1130 гривень.

Зарплату працівників індексують у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Тому можливу суму поточної індексації за травень 2016 р. потрібно розраховувати з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1450 гривень.

Також, з 1 травня п.р.  підвищився розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Так, з травня по листопад 2016 р.  він складає 36250 гривень (1450 грн. х 25). Розмір мінімального страхового внеску становить 319 гривень (1450 грн *22%). Нагадаємо, що на рівні мінімального страхового внеску мають сплачувати єдиний внесок за себе фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку та самозайняті особи.

Детальніше...

Увага: зміни у порядку реєстрації та обліку платників

Чернівецька ОДПІ інформує про набрання чинності наказів Міністерства фінансів України: від 03.03.2016 № 308 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ 308); від 18.03.2016 № 373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ 373);  від 18.03.2016 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ 375).

Змінами до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відмінене присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.

Змінами до Порядку обліку платників податків і зборів виключені положення щодо формування та направлення органами ДФС до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (ф. № 18-ОПП).

Детальніше...

Умови перебування фізичних осіб – підприємців на єдиному податку

Чернівецька ОДПІ нагадує, що відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

1. не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

2. обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

Детальніше...

З 1 липня 2016 року звіти з ЄСВ подаються за новою формою

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що з 01 липня 2016 року звіти з  єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою згідно з Порядком  формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, - звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області.

Вказаний Порядок затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).

З метою створення комфортних  умов для подання суб’єктами господарювання звітів з  єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на виконання вимог Порядку, Державна фіскальна служба надає для використання розроблені електронні формати, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням  http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/250281.html.

До уваги підприємців! Не забудьте перейти на новий розмір єдиного соціального внеску

Чернівецька ОДПІ нагадує платникам єдиного соціального внеску про зменшення ставки нарахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб – підприємців з 34,7% до 22%, як для платників єдиного податку так і для тих, що перебувають на загальній системі оподаткування та сплачуть єдиний внесок за себе.

Варто взяти до уваги, що Законом України від 24 грудня 2015 р. №928 ‑ VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік», який набрав чинності з 1 січня 2016 року, встановлено мінімальну заробітну плату в такому розмірі (на місяць): з 1 січня – 1378 грн; з 1 травня – 1450 грн; з 1 грудня – 1550 грн.

Відповідно, мінімальний обов'язковий платіж по ЄСВ у період з 1 січня 2016 року для підприємців за один місяць складає 303 грн 16 коп. (1378 грн х 22%). Оскільки протягом поточного року розмір мінімальної заробітної плати є змінним, наголошуємо, що з 1 травня мінімальний страховий внесок дорівнює 319 грн, а з грудня цього року розмір внеску знову збільшиться.

Детальніше...

Змінилася назва вулиці – протягом 5 днів перереєструйте РРО

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що у реєстраційному посвідченні реєстратора розрахункових операцій вказується інформація про господарську одиницю, для якої призначений РРО, зокрема, адреса господарської одиниці.

При цьому, РРО може застосовуватися тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні.

У разі зміни даних в реєстраційному посвідченні, суб'єкт господарювання подає до органу ДФС за місцем реєстрації реєстратора розрахункових операцій (РРО) реєстраційну заяву №1-РРО з позначкою "Перереєстрація" із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.

Заява подається протягом 5 робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Державна податкова інспекція інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору