Група підтримки України

10 квітня 2014 р. Європейською Комісією було створено Групу Європейської Комісії (ЄК) з підтримки України.

Група забезпечує координацію, підготовку головних напрямів роботи ЄК щодо підтримки України, залучає профільних спеціалістів з держав-членів ЄС для зміцнення співпраці у частині імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також налагоджує контакти з міжнародною донорською спільнотою та міжнародними фінансовими інституціями.

Головою Групи призначено Петера Балаша, заступника Генерального директора Генерального директорату ЄК з питань торгівлі.

Координує роботу Групи Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення. Група підзвітна Президенту ЄК та Високому представнику ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

 

У 2014 році Група разом з Урядом України визначала і координувала отримання Україною необхідної допомоги для планування та впровадження економічних реформ, у т.ч. визначення пріоритетних сфер реформ та їх впровадження (зокрема відповідно до Угоди про асоціацію та Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України).

З 2015 року Група зосередила свою увагу на підтримці України у розробці та впровадженні програм подальших всеохоплюючих реформ.

До основних завдань Групи належать:

- підтримка секторальних реформ в Україні, у тому числі реалізація положень Угоди про асоціацію;

- галузеве співробітництво з органами державної влади та громадянським суспільством України;

- координація роботи зі службами Європейської Комісії та Європейської служби зовнішніх дій у відповідних сферах, у тому числі з Консультативною місією ЄС з реформи цивільного сектора безпеки (EUAM).

Робота Групи ґрунтується на Порядку денному асоціації Україна – ЄС, який є спільним практичним інструментом підготовки та сприяння повній імплементації Угоди про асоціацію.

Діяльність Групи розподілена за наступними напрямками:

• політичні питання;

• економічна стабілізація та структурні реформи;

• торгівля та митні питання;

• сільське господарство та санітарні/фітосанітарні питання;

• юстиція та внутрішні справи, у тому числі боротьба з корупцією;

• промисловість та підприємництво;

• енергетика та навколишнє середовище;

• транспорт та інфраструктура;

• наукове співробітництво, освіта та соціальна політика.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Група підтримки України.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору