01
01
Description slide 1 Image ©
02
02
Description slide 2 Image ©
03
03
Description slide 3 Image ©
04
04
Description slide 4 Image ©

«Фейсбук» відповідає на запитання громадян

- Як відновити втрачений паспорт громадянина України мешканцю Криму, якщо у нього раніше не було закордонного паспорта? Щоби дістатися ближчого відділення ДМСУ в Херсонській області, необхідно пройти через КПП «Каланчак» або «Чонгар». Але на цих КПП вимагають паспорт громадянина України або закордонний. Отже, які дії мешканця Криму з відновлення українського паспорта у разі втрати або відсутності закордонного паспорта?

- На офіційному сайті ДМС інформація для кримчан міститься в окремому розділі, який доступний за посиланням https://dmsu.gov.ua/vazhlivo/informacziya-dlya-krimchan.html . Питання пропуску осіб через адміністративну межу з АР Крим належить до компетенції Державної прикордонної служби України. Додаткова інформація є на офіційному сайті ДПСУ https://dpsu.gov.ua/ , телефон для консультацій - (044) 527-63-63.  

 - Чому необхідно чекати тиждень, щоби вклеїти фото в паспорта?

- На жаль, паспорт-книжку із вклеєним фото зразка 1994 року легко підробити, тому міграційна служба змушена вживати заходи щодо перевірки достовірності даних, які містяться у поданому для вклеювання фото документі. Це питання безпеки суспільства і безпеки громадян, документи яких можуть використовувати незаконно.  

 

 - Чому українці можуть отримати закордонний паспорт в будь-якому місті України, а внутрішню ID-картку мають обов'язково отримувати за місцем "прописки"?

- Відповідно до п. 20 «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 
від 25 березня 2015 р. № 302,  особа, яка досягла 14-річного віку та місце проживання якої не зареєстровано, для оформлення паспорта вперше подає документи до територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за місцем фактичного проживання в Україні.

Після оформлення ID-картки в подальшому всі послуги із оформлення паспорта Ви зможете отримувати у будь-якому місці України за місцем звернення.  

УДМС у Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - «Фейсбук» відповідає на запитання громадян.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору