Що принесе урядова кампанія боротьби з нелегальним працевлаштуванням

В Глибоцькому районі активно діє робоча група Глибцької РДА з легалізації доходів та виплати тіньової заробітної плати, яку очолює Віталій Коломієць. За період з січня по серпень 2018 року легалізовано понад 1500 найманих працівників Глибоцького району.
Однак, «скромні» доходи у Глибоцькому районі офіційно виплачують 429 суб'єктів господарювання – юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Звертаю увагу підприємства, що продовжують порушувати трудове законодавство повинні готуватись до перевірок представників Фіскальної служби, Управління Держпраці, Нацполіції, Пенсійого фонду та інших органів державної влади України.
За словами Віталія Кириловича, головним пріоритетом робочої групи з легалізації доходів є профілактична робота та консультування роботодавців і працівників про основні ризики порушення трудового законодавства, але для тих, хто досі сумнівається у невідворотності покарання, - дієвим аргументом стануть штрафні санкції.
Традиційно, у Глибоцькому районі галузі, які суцільно сидять на "мінімалках" і «півставках», - це торгівля, обслуговування і ремонт автотранспортних засобів, будівництво, виробництво одягу, медична практика тощо. Прикро, що офіційна заробітна плата освітянина, медика чи службовця в рази відрізняється від зарплати швачки, будівельника або продавця у магазині, однак насправді в районі важко знайти працівника у магазин, на пилораму чи будівництво з виплатою «мінімалки».

Хочу звернутися до усіх представників бізнесу, незабаром в Україні розпочнеться широкомасштабна урядова кампанія боротьби з нелегальним працевлаштуванням, до жовтня ще є час виправити ситуацію,- самостійно задекларувати реальні заробітні плати працівників і сплатити належні суми податку на доходи, військового збору та ЄСВ до бюджету,- наголосив Віталій Кирилович.
Для прикладу, ФГ «Дубрава» - підприємство, яке займається вирощуванням смородини, яблук та горіхів, зібрало цьогорічний урожай смородини силами двох працівників. Хоча у липні комісією було встановлено факт участі 44 осіб у збиранні урожаю, проте підприємтсвом не задекларовано виплати заробітної плати працівникам та відповідно не сплачено належних податкових платежів.
Серед підприємств, як декларують заробітну плату працівників нижче середньої по галузі:
1) КОЛЕКТИВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ВАЛЯ КУЗЬМІНСЬКЕ"
2) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІКАР"
3) ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО "КОЛОС"
4) ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО "СЕРЕТ"
5) ПРИВАТНА ФІРМА "ТРУД"
6) КОЛЕКТИВНЕ МАЛЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГЛИБОЦЬКЕ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНЕ УПРАВЛІННЯ"
7) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "ТЕХНО-С"
8) СЕЛЯНСЬКЕ (ФЕРМЕРСЬКЕ) ГОСПОДАРСТВО "ЗЕМЛЯ БУКОВИНИ"
9) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "КАМТРАНС"
10) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРОДОВОЛЬЧО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ "ПІКО-ІНВЕСТ"
11) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ "СПЕЦМОНТАЖ"
12) ПРИВАТНЕ ПIДПРИЄМСТВО "РЕМБУДМОНТАЖ-БУКОВИНА"
13) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "СЕНС ГРУП"
14) ПРИВАТНЕ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "БУКОВИНСЬКИЙ КРОХМАЛЬ"
15) СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ ВИРОБНИЧИЙ КООПЕРАТИВ "НАДІЯ-ЄЄО"
16) ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО"ЄВРО-ОЙЛ"
17) ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО "ЕКОМЯСО-НІК"
18) ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "БУКОВИНА МАЙСТЕР ПЛЮС"
19) ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "КАПІТАЛ"
20) ПРИВАТНЕ ПIДПРИЄМСТВО "МАВІ КОСМЕТІК ІНДУСТРІАЛ"
21) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "ГЕНЕТІК-ІНВЕСТ"
22) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІНТЕР АВЦ"
23) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "НОРД БУК"
24) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "БУКТРАНС"
25) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "ПП ОЙЛ"

Усім, хто продовжить «оптимізацію» витрат, пов'язаних з оплатою праці, хочу наголосити, що Комісією з легалізації доходів Глибоцької РДА проводиться серйозна аналітична робота з базами даних, моніторинг оголошень в засобах масової інформації, реагування на скарги громадян тощо. Час попереджень і вмовлянь скоро завершиться, - розпочнеться час дій,- підсумував посадовець.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Що принесе урядова кампанія боротьби з нелегальним працевлаштуванням.