Увага! Пожежонебезпечний період!

Пожежонебезпечний період зазвичай починається водночас із сезонним потеплінням, однак у липні, коли температура повітря за даними гідрометеослужби сягне найвищої позначки цього року, потенційна загроза зеленим насадженням значно зросте. Через спеку в більшості регіонів України оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. У цей час кількість лісових пожеж за добу збільшується втричі.

Тому в період підвищеної пожежної небезпеки необхідно дотримуватись протипожежних правил. Зокрема, перебуваючи на природі, не слід розводити багаття, кидати непогашені сірники, недопалки, залишати просочене горючими речовинами ганчір’я, заправляти пальним паливні баки. У пожежонебезпечний період населенню забороняється відвідувати хвойні насадження при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

Крім того, статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, передбачений штраф на громадян у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.) і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.). До того ж, спалення стерні після збору врожаю також є незаконним. Відповідно до статті 77-1 КУПАП штраф для громадян становить від 170 до 340 грн., для посадових осіб – від 850 до 1190 грн.

Актуальність теми обумовлена тим, що пожежі завдають великої шкоди сформованим природним екосистемам.

Руслан Кройтор – начальник Глибоцького РС У ДСНС

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Увага! Пожежонебезпечний період!.