Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які знаходяться в складних життєвих обставинах

Міністерство соціальної політики інформує про стан реалізації Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 535

Детальніше...

Змінено механізм виплати грошової допомоги вимушеним переселенцям

Набули чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України,  районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», внесених постановами КМУ від 15.06.15 № 427 та № 428.

Так, грошова допомога вимушеним переселенцям виплачуватиметься шляхом перерахування на поточний рахунок, відкритий безоплатно в Ощадбанку. При цьому саме банк прийматиме від уповноваженого представника сім’ї документи, необхідні для отримання такої допомоги при відкритті поточного рахунка. Їх перелік не змінився. Уточнено, що до заяви серед іншого додається письмовий дозвіл на розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім’ї.

Не пізніше трьох робочих днів із дати відкриття зазначеного рахунка банк надсилатиме подані заявником документи відповідному органу соцзахисту із супровідним листом, в якому зазначатиме реквізити рахунка.

Органи соцзахисту перераховуватимуть допомогу на рахунки відповідного відділення Ощадбанку, яке впродовж трьох робочих днів після надходження коштів перераховуватиме їх на поточні рахунки відповідних уповноважених представників сім’ї, йдеться у повідомленні.

Триває програма радників Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб

СУТЬ ПРОГРАМИ

З вересня 2015 року 27 радників працюють над покращенням становища переселенців в усіх областях України. На практичному рівні вони надають допомогу у вирішенні індивідуальних справ та запобіганні дискримінації, на стратегічному – пропонують зміни та доповнення до законодавства, опираючись на власний досвід роботи. Завдяки консультаціям радників сотні переселенців відновили документи та отримали доступ до соціальних послуг.

Одне з найважливіших завдань проекту - це надання підтримки державним органам усіх рівнів, навантаження на які стрімко зросло після початку АТО та внутрішнього переселення громадян до інших областей країни. Наразі кількість переселенців перевищила 1,5 млн осіб. Надання можливості розпочати своє життя заново вимагає спільних зусиль державних та недержавних організацій, громадськості та влади.

НОВИНИ ПРОГРАМИ

У березні 2016 року програма, яка здійснюється за фінансування Уряду Великої Британії, була продовжена на ще 2 роки, оскільки питання незахищеності внутрішньо переміщених осіб залишається актуальним.

За час діяльності Програми Радників  (вересень 2015 - травень 2016) кількість звернень становить – 34 358 осіб,  з них  20 797 вже отримали допомогу у вирішенні своєї проблеми. Радники продовжують співпрацювати з органами влади, місцевого самоврядування, громадськими організаціями та неурядовими громадськими організаціями.

Детальніше...

Інфографіка про благодійні внески для надання допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам

Міністерством соціальної політики України розроблено інфографіку щодо посилення інформування населення України про благодійні внески для надання допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам, які опинились в складних життєвих обставинах.

Інфографіка містить інформацію про стан реалізації Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 535

Детальніше...

МІНІСТР СОЦПОЛІТИКИ: 2016 РОКУ ПРОГРАМИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ НЕ СКОРОЧУВАТИМУТЬ

Міністерство соцполітики України не планує у 2016 році скорочувати соціальні програми для внутрішніх переселенців. Про це Міністр Павло Розенко заявив у інтерв’ю тижневику “Дзеркало тижня”.

Він запевнив, що передбачених у Державному бюджеті на поточний рік коштів достатньо для забезпечення відповідних витрат на 10 місяців 2016 року. „Виділених коштів цілком вистачає, щоб закрити 10 місяців 2016-го. За цей час ми проводимо верифікацію, уточнюємо дані”, - зазначив Розенко.

При цьому він додав, що за потреби обсяг фінансування програм для внутрішньо переміщених осіб може бути збільшений. «Якщо в липні-серпні ми побачимо, що це не призводить до економії і скорочення коштів, то, звичайно, ніхто не залишить переселенців без фінансування. Тоді ми внесемо зміни до Держбюджету і забезпечимо виплати в повному обсязі. Такі гарантії були надані мені публічно і прем'єр-міністром, і Мінфіном», — заявив Розенко.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Інформація для переселенців.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору