Як переселенцям із тимчасово окупованих територій реалізувати своє виборче право? Консультує Міністр юстиції Павло Петренко

Доброго дня! Я - переселенець з нині окупованої території у Луганській області, хочу взяти участь у виборах Президента України, які відбудуться в неділю. Поясніть будь-ласка, чи маю я право брати участь у голосуванні і що для цього потрібно?
                                                                                                                                Микола Саєнко

Перш за все, хочу наголосити, що невід'ємним правом громадянина України є право вільно обирати владу. Проголосувати на виборах президента, звичайно, зможуть і внутрішньо переміщені особи.

Далі проінформую вас щодо того, як перевірити себе у списках виборців та порядку голосування.

Як перевірити себе у списках виборців? 
Це можна зробити в особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців: drv.gov.ua або на виборчій дільниці з 23 березня 2019 року.

Детальніше...

Події, що відбуваються в Україні з весни 2014 р., стали об’єктивними передумовами до появи нової соціальної категорії – внутрішньо переміщених осіб

Перед державою постало завдання в найкоротші терміни строки адаптувати національне законодавство до нових викликів. З червня 2014 р. Кабінет Міністрів України ухвалив низку нормативно-правових актів щодо статусу ВПО, їх обліку та надання матеріальної допомоги. Вже у жовтні того ж року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яким встановила гарантії дотримання прав і свобод та законних інтересів громадян, які переміщуються з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим.

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщених осіб в тлумаченні Закону визначається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій статі 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщених осіб є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 Закону, на момент їх виникнення.

Детальніше...

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Запитання 1. Щодо термінів дії довідок внутрішньо переміщених осіб.

Відповідь: Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам з 13 січня 2016 року (включно) є дійсними та діють безстроково незважаючи на відсутність відповідної відмітки ДМС, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.

Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам до 13 січня 2016 року, і які були дійсними на момент набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», також є чинними та діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.

Довідки, в яких адресою місця проживання вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає, діють до 20 липня 2016 року.

З метою уникнення випадків припинення виплат внутрішньо переміщеним особам після 20 липня 2016 року такі особи мають поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про своє фактичне місце проживання і до 20 липня 2016 року отримати нову довідку внутрішньо переміщеної особи.

Детальніше...

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим, які знаходяться в складних життєвих обставинах

Міністерство соціальної політики інформує про стан реалізації Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 535

Детальніше...

Змінено механізм виплати грошової допомоги вимушеним переселенцям

Набули чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України,  районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», внесених постановами КМУ від 15.06.15 № 427 та № 428.

Так, грошова допомога вимушеним переселенцям виплачуватиметься шляхом перерахування на поточний рахунок, відкритий безоплатно в Ощадбанку. При цьому саме банк прийматиме від уповноваженого представника сім’ї документи, необхідні для отримання такої допомоги при відкритті поточного рахунка. Їх перелік не змінився. Уточнено, що до заяви серед іншого додається письмовий дозвіл на розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім’ї.

Не пізніше трьох робочих днів із дати відкриття зазначеного рахунка банк надсилатиме подані заявником документи відповідному органу соцзахисту із супровідним листом, в якому зазначатиме реквізити рахунка.

Органи соцзахисту перераховуватимуть допомогу на рахунки відповідного відділення Ощадбанку, яке впродовж трьох робочих днів після надходження коштів перераховуватиме їх на поточні рахунки відповідних уповноважених представників сім’ї, йдеться у повідомленні.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Інформація для переселенців.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору