ДЕРЖАВНІ ПІЛЬГИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ

 Держава гарантувала пільги учасникам бойових дій та інвалідам війни, які записані у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Закон визначає статус ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність цього Закону.

Закон спрямований на захист ветеранів війни шляхом:

- створення належних умов для підтримання здоров’я та активного довголіття;

- організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів;

- виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни;
- надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров’я.

Стаття 12 цього Закону містить пільги учасникам бойових дій.

Стаття 13 цього Закону містить пільги інвалідам війни.

Стаття 14 цього Закону містить пільги для учасників війни.

Детальніше...

Права АТО та реалізація в управлінні праці та соціального захисту населення Глибоцької райдержадміністрації

Питання соціального захисту населення завжди займало одне із найважливіших місць в житті суспільства. Одним із основних завдань управління є забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про працю, соціальний захист та соціальне обслуговування населення.

Згідно ст. 12 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". учасникам бойових дій (АТО) надаються такі пільги:

1) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;

2) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

3) 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

4) Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.

Станом на 01.12.2018 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків в управлінні праці та соціального захисту населення Глибоцької РДА перебувають  371 учасник бойових дій АТО та  13 інвалідів війни (АТО) .     

Норма щодо надання пільг для населення  за тверде паливо склала 1818,12 грн. за 1 тону,  та 181,81 грн.  -  за один балон скрапленого газу.  Профінансовано з січня 2018 р. по даний час  компенсацію за тверде паливо  та скраплений газ  отримали  253 учасників АТО  на суму   512649 ,00 грн.

Згідно розпорядження Чернівецької ОДА № 1006-р від 01.10.2018р.«Про забезпечення учасників антитерористичної операції твердим паливом (дровами) на опалювальний період  2018-2019 рр.» надано 67  довідок  учасникам  АТО  до Чернівецького обласного  управління лісового та мисливського господарства.

Щодо надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг пільговій категорії населення, то гарантії надаються в повному обсязі, згідно встановлених норм користування, в межах яких, надаються передбачені чинним законодавством пільги.

Станом на 01.12.2018 року згідно постанови Кабінету Міністрів України № 432 від 21.06.2017 року «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції» пройшли професійну перепідготовку водіїв транспортних засобів 20 учасників АТО.

Пам'ятка демобілізованим учасникам АТО

Державна служба зайнятості завжди готова допомогти вам:

 знайти роботу – тимчасову або постійну;

  • отримати матеріальну підтримку шляхом участі у громадських або інших роботах тимчасового характеру;
  • пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
  • отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

 Для реєстрації в службі зайнятості подаються:

  • паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення громадянина України);
  • облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
  • трудова книжка (за наявності), цивільно-правовий договір  чи  документ, який підтверджує  період  зайнятості;
  • документи про освіту (за наявності);
  • військовий квиток із зазначенням дати взяття на облік у військкоматі відповідно до законодавства.

Додатково просимо надати:

-  витяг з наказу про звільнення з військової служби під час мобілізації;

-  довідку про середнє грошове забезпечення за останні 12 місяців, видану військовим комісаріатом або військовою частиною.

 Облік та реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

У центрах зайнятості єдина база вакансій по всій Україні.

Усі вакансії – у вільному доступі.

Оберіть підходящу роботу у будь-якому регіоні України.

 Державна служба зайнятості всі послуги надає БЕЗКОШТОВНО

 За більш детальною інформацією звертайтеся

до будь-якого центру зайнятості

Президент підписав Закон щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців

Президент П. Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

«Забезпечуються і гарантуються права українського війська у зв’язку з проведенням операції Об’єднаних сил (цим Законом. – Ред.). В той же час, гарантується підвищення рівня соціального захисту українських військовослужбовців. І на сьогоднішній день, я переконаний, що це той шлях, яким ми рухаємося у дуже правильному напрямку», – підкреслив Президент на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних представництв України та військовослужбовцями Збройних сил під час робочої поїздки на Донеччину.

Метою Закону є забезпечення комплексного врегулювання питання соціального захисту громадян, які братимуть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Росії у Донецькій та Луганській областях та інших питань, пов’язаних із здійсненням зазначених заходів.

Детальніше...

Роботодавці зобов’язані забезпечити трудові права працівників, котрі призвані на військову службу

Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців краю й наголошує на необхідності дотримання ними гарантованих прав мобілізованих та призваних на строкову військову службу працівників.

Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Інформація для учасників АТО.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору