Воло́ка — село в Україні, центр Волоківської сільської територіальної громади Глибоцького району Чернівецької області. Навкруги село межує зі слов'янських народами а саме: село Коровія, Великий Кучурів, Червона Діброва, Валя Кузьмин.
Волока - в 1774 році згадується, як одне із сіл, яке належало до монастиря Путна. У зв'язку з тим, що жителям Волоки було далеко їздити до Путни, щоб відвозити свою частку зібраного урожаю, між ними і монахами Путни був встановлений договір: волочани платили свій внесок грішми. Це дозволяло їм бути вільними. У часи приєднання Буковини до Австрії багато жителів села належали до монастиря Путна. Спираючись на архівні дані, село Волока почало своє існування з 1574 рок, в якому нараховувалось 53 домівки, та в яких мешкало 49 сімей.
Волоку жартома називають весільним салоном розмірому ціле село. Про цей населений пункт недалеко від Чернівців знають в Росії, Молдові, в Італії і Франції, ба навіть в Арабських Еміратах, бо місцеві майстрині шиють весільні сукні, не гірше за іменитих модельєрів. Про те, що весільний бізнес є досить прибутковим, свідчать ошатні оселі та дорогі автомобілі місцевих жителів.

 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Волока .
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору