Зміни до законодавства, що діють із жовтня 2018 року

Із 1 жовтня набув чинності новий Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат, який поширюється на потерпілих від нещасного випадку на виробництві та/або професійного захворювання та осіб, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника. Утратила чинність постанова правління ФСС від нещасних випадків на виробництві від 27.04.07 р. № 24, якою було затверджено попередній Порядок. 

 Із 1 жовтня набув чинності новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві. Із 1 жовтня роботодавці інформують ФСС про виплату лікарняних. Повідомлення про виплату працівникам лікарняних за рахунок коштів ФСС за формою додатка 2 до Порядку (п. 10) роботодавці можуть надсилати в електронному вигляді, листом із повідомленням або подавати безпосередньо робочому органу виконавчої дирекції ФСС чи його відділенню. Утратила чинність постанова правління ФСС з ТВП від 22.12.10 р. № 26, якою було затверджено попередній Порядок.

 Із 1 жовтня набули чинності зміни до низки постанов правління НБУ з метою приведення їх у відповідність до законодавства. Зокрема, змінився підхід до визначення спеціалізованих банків довірчого управління. Банк набуває статусу спеціалізованого банку до-вірчого управління, якщо обсяг операцій за договорами довірчого управління становить 50 (було – 100) і більше відсотків сукупних активів банку (абзац третій п. 1.1 гл. 1 розд. VIII). Відповідну зміну внесено також до гл. 3, якою визначено порядок дотримання спеціальних значень економічних нормативів, установлених для спеціалізованих банків довірчого управління (постанова Правління НБУ від 18.09.17 р. № 92).

Детальніше...

Зміни до законодавства, що діють із серпня 2018 року

Із 1 серпня набув чинності Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435, у редакції наказу Мінфіну від 15.05.18 р. № 511. Перший звіт із ЄСВ за новою формою необхідно подавати за серпень до 20 вересня.

 Із 1 серпня оплата наданих медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій здійснюється на підставі інформації та документів, внесених надавачем медичних послуг до електронної системи охорони здоров’я (далі – ЕСОЗ). Надавач послуг складає в ЕСОЗ звіт, в якому зазначає обсяг наданих пацієнтам медичних послуг та лікарських засобів. Оплата здійснюється в порядку черговості надходження таких звітів (ч. 8 ст. 10 Закону від 19.10.17 р. № 2168-VIII).

 Із 4 серпня ввезення із-за кордону та реалізація в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – РЕЗ/ВП) здійснюється згідно з Порядком, затвердженим рішенням Нацкомзв’язку від 13.02.18 р. № 78. До переліку товарів, які під час переміщення через митний кордон України підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами техрегламентів із зазначенням кодів товарів згідно з УКТЗЕД для радіообладнання та товарів, що містять радіообладнання у своєму складі, включено до додатку 12 до постанови КМУ від 21.05.12 р. № 436.

Детальніше...

Новини законодавства Три узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування плати за землю

Мінфіном України видано наказ від 06.07.2018 р. № 602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування плати за землю», яким затверджено три узагальнюючі податкові консультації (УПК):

щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку. Консультацією визначено, що безпосереднім платником плати за землю виступає особа, стосовно якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників);

 щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені. Консультацією визначено, що особу, яка володіє нерухомим майном, розташованим на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні ст. 269 Податкового кодексу до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку згідно із записом, сформованим у Державному земельному кадастрі, у порядку, визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог Податкового кодексу не повинна сплачувати земельний податок;

 щодо справляння земельного податку з фізичних осіб - підприємців -платників єдиного податку. Зазначена консультація визначає, що фізична особа - підприємець - платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об’єктами, не повинен сплачувати земельний податок. Абзац четвертий п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу не передбачає звільнення від земельного податку для фізичної особи підприємця - платника єдиного податку у випадку, коли обов’язок зі сплати податку виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинку у складі витрат на управління.

Новий порядок грошової оцінки землі

17 липня 2018 року вступив у законну силу Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.03.2018 року № 162 «Про внесення змін до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів». У зв'язку з цим наказом, зокрема, для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 3,0. Нагадаємо, що Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 листопада 2016 року № 489.

Лічильників не буде: В Україні вступив у дію закон. Як тепер українці платитимуть за послуги ЖКГ

В Україні вступив в силу закон № 2454-VIII, яким відклали введення в дію норм закону про житлово-комунальні послуги: водопостачання, електрику, газ і поводження з відходами. 9 червня, документ опублікували в офіційній парламентській газеті Голос України. Отже, норми закону про комунальні послуги щодо води, тепла, електрики, газу та поводження з відходами набудуть чинності з 1 травня 2019 року, після завершення опалювального сезону. З 10 червня цього року вводиться в дію послуга з управління багатоквартирним будинком. Станом на 1 серпня 2020 року перенесли початок дії норми про штрафи для компаній за порушення термінів установки лічильників на тепло, гарячу і холодну воду. Крім того, людям, які будуть встановлювати лічильники, відшкодують витрати за допомогою пільг і субсидій. Це забезпечують зміни до закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Нормативно-правова база.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору