Всі невикористані суми для виплати житлової субсидії та для виплати пільг мають бути монетизовані в термін до 18.12.2020 р.

Повідомляємо Вам, що в зв’язку з завершенням термінів перерахування АТ «Ощадбанк» коштів з рахунку Мінсоцполітики (для виплати житлової субсидії та для виплати пільг) на рахунки управителів, об’єднань та виконавців комунальних послуг всі невикористані суми мають бути монетизовані в термін до 18.12.2020 р.
Для реалізації процедури монетизації невикористаних сум пільг/субсидій Вам необхідно дотримуватись наступного алгоритму дій.
1. В червні 2020 року кожному одержувачу житлової субсидії /пільговику направлено смс-повідомлення щодо обсягу залишків невикористаної субсидії/пільги. Станом на 01.06.2020 року залишок не використаної суми пільг/субсидій на Вашому обліковому записі становить_____грн.
2. Для отримання залишку не використаної суми пільг/субсидій кожен одержувач має бути держателем платіжної картки АТ «Ощадбанк». Для цього в термін до 18.12.2020 р. вам необхідно звернутись до найближчого відділення банку для ініціювання відкриття карткового рахунку, на який в подальшому буде здійснено зарахування належної Вам суми коштів.
3. Оскільки обслуговування отримувачів монетизованих сум пільг/субсидій здійснюється за окремою чергою, Вам необхідно вчинити наступні дії:

Детальніше...

До уваги отримувачів субсидій!

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКП, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (із змінами), житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком і розміром обов’язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156 “Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 30, ст. 1129).
Згідно підпункту 5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається, якщо структурними підрозділами з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати ЖКП і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії. Але за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися.
Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати ЖКП на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.

Детальніше...

Особливості надання субсидій під час карантину

Кабінет Міністрів України спростив порядок надання субсидій під час дії карантинного режиму у державі. Відповідну Постанову «Про особливості призначення житлових субсидій з 1 травня 2020 року» ухвалено на засіданні, що відбулося 25 березня 2020 року. 1 квітня Уряд опублікував постанову від 25.03.2020 №247 «Про особливості надання житлових субсидій» щодо запобігання поширенню коронавірусу. Згідно з постановою:
• забороняється припиняти надання житлових субсидій;
• розгляд питань з призначення субсидії на наступний період здійснюється автоматично без звернення громадянина;
• встановлюються особливості для призначення субсидій громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину;
• збільшуються соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг на 50 відсотків;
• відтерміновується збільшення базової норми плати за послуги до закінчення карантину.

Детальніше...

Мінсоцполітики активно співпрацює з міжнародними партнерами для інформування громадян про нові соціальні ініціативи

З метою інформування громадськості про нові соціальні ініціативи, які впроваджуються в умовах карантину для надання допомоги найбільш вразливим категоріям населення, Міністерство соціальної політики активно співпрацює з міжнародними організаціями.

У цьому напрямі Мінсоцполітики спільно з Офісом Ради Європи в Україні реалізовано низку інформаційних кампаній, в рамках яких було створено та розміщено в ефірі вітчизняних телеканалів та мережі Інтернет соціальні відеоролики, зокрема:

- «Піклуйся про сусідів» - про взаємодопомогу людей в умовах карантину для запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19;

- «Оплачуй ЖКП телефоном» - про запровадження в умовах карантину нових соціальних сервісів, зокрема з оплати житлово-комунальних послуг за допомогою телефонного зв’язку;

- "Допомога поруч" – про інформаційну платформу, створену для надання адресної допомоги вразливим категоріям населення.

Крім того, завдяки плідній співпраці Міністерства та Офісу Ради Європи на понад 1 тисячі рекламних площин по всій території України розміщено зовнішню соціальну рекламу з тематики «Піклуйся про сусідів».

Мінсоцполітики закликає до посилення захисту прав дітей

Діти - це не товар і не послуга! Це громадяни, у яких є права. І забезпечити ці права - обов’язок держави!

Кричуща ситуація, яка нещодавно виникла в Києві, коли батьки, громадяни іноземних країн, через відсутність транспортного сполучення у зв’язку з пандемію, викликаною COVID-19, не можуть забрати своїх дітей, народжених шляхом сурогатного материнства в Україні, призвела до порушення права цих дітей на батьківську турботу.

Діти фактично перебувають без батьківського догляду та не можуть в повній мірі відчувати тактильний і емоційний контакт з рідними дорослими, що так необхідно в перші місяці їх життя для повноцінного розвитку.

Поряд з тим, в інших країнах ситуація з сурогатним материнством розглядається з іншого боку та часто прирівнюється до торгівлі людьми і карається законом.

Зокрема, сурогатне материнство заборонено законом в таких розвинених країнах, як в Австрія, Норвегія, Швеція, Франція, Італія, Швейцарія, Німеччина та в деяких штатах Сполучених Штатів Америки.

Натомість, в Україні порядок та умови застосування в Україні допоміжних репродуктивних технологій, регулюється відповідним Наказом МОЗ.

У зв’язку з чим, Мінсоцполітики як головний координатор у сфері захисту прав дітей та протидії торгівлі людьми, ініціює законодавче посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями.

Нам необхідно розробити свою національну політику у відношенні сурогатного материнства, особливо стосовно надання такої послуги громадянам іноземних країн.

Ми прагнемо, щоб діти не ставали предметом купівлі-продажу, до жінки не було проявів різних форм експлуатації, і в той же час, ми не маємо права позбавити можливості стати біологічними батьками тих сімейних пар, які не можуть виносити власну дитину за медичним показами.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Соціальний захист населення.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору