РОЗ’ЯСНЕННЯ МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛА ПЕТРЕНКА

Порядок надання населенню субсидій. Підстави для припинення надання раніше призначеної субсидії

Вітаю Вас пане Міністре! Зараз багато по телевізору говорять про субсидії та й так межи людьми ходять чутки, що будуть відміняти і забирати, а ті, хто не оформив більше не зможуть оформити. Поясність нам таку річ, чи зможуть ті, хто ще не отримав субсидію її отримати і у кого мають право її забрати.

Шейчук Ірина

Що таке субсидія?

Субсидія – це адресна допомога, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Субсидія є безповоротною і її отримання не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ та/або електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

Хто має право на субсидію?

  • Одна із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.
  • Особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
  • Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію.
  • Неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника).

    Детальніше...

З 1 травня 2017 року в Україні діяє оновлена програма житлових субсидій

Відповідно до змін громадянам, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Сума субсидії, яку управлінням праці та соціального захисту населення було перераховано на рахунки

підприємств - виробників/виконавців житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка невикористана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується підприємством - виробником/виконавцем як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Підприємство -виробник/виконавець послуги зобов’язане зазначати суму переплати за послугу у платіжних документах одержувачам субсидії.
Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з постачання холодної води і водовідведення, послуг з газо- таелектропостачання для індивідуального опалення повертається підприємством -виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.
Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ "Укрпошта" на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року підприємствами - виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплата її через відділення поштового зв’язку ПАТ "Укрпошта" здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

Детальніше...

Альтернативна (невійськова) служба

Відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», постанови Кабінету Міністрів України від 10  листопада 1999 року №2066 „Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування  Закону України  «Про альтернативну (невійськову) службу» (зі змінами та доповненнями) розпорядженням голови райдержадміністрації від 27  березня 2017 року  № 195 «Про організацію проходження  альтернативної (невійськової) служби» функції  організації проходження громадянами України альтернативної (невійськової) служби на території Глибоцького району  покладено на управління праці та соціального захисту населення  Глибоцької райдержадміністрації.

 Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадянин після взяття на військовий облік, але не пізніше, ніж за два місяці до призовного періоду,  який визначається Указом Президента України на 2017 рік особисто подає  до управління праці та соціального захисту Глибоцької райдержадміністрації письмову заяву із зазначенням  мотивів  неможливості  проходження строкової   військової   служби   та   підтвердженням   істинності  релігійних  переконань. Подача заяви має бути в липні місяці цього року згідно законодавства.

До заяви додаються копія документа  про  освіту, довідка про склад сім'ї та довідка з місця  роботи або навчання, витяг з рішення призовної комісії про придатність громадянина  до строкової  військової служби. Відсутність  паспорта  є  підставою  для відмови у прийнятті заяви.

Заява громадянина про направлення на альтернативну службу розглядається в управлінні праці та соціального захисту населення Глибоцької райдержадміністрації протягом календарного місяця після її надходження в присутності громадянина.

Детальніше...

З 1 травня 2017 року в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій

На основі змін з травня управлінням праці та соціального захисту населення Глибоцької районної державної адміністрації буде проведено перепризначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на наступний рік (на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон).
Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. а громадянам, у яких закінчилось призначення житлових субсидій і немає змін для продовження призначення житлової субсидії на наступний розрахунковий період необхідно з’явитися в сільські ради для поновлення довідок про склад сім’ї
Для пенсіонерів та інвалідів уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні особи, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м. до 75 кв.м.

Детальніше...

Збільшена фінансова відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації повідомляє, що з 1 січня 2017 року збільшена фінансова відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. 01 січня 2017 року набув чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким, зокрема, внесено зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), якою передбачено відповідальність за порушення законодавства про працю. Отже, з 1 січня 2017 року юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (96000 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам,інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (9 600 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення;

недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці- у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (32000 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Соціальний захист населення.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору