Особливості надання субсидій під час карантину

Кабінет Міністрів України спростив порядок надання субсидій під час дії карантинного режиму у державі. Відповідну Постанову «Про особливості призначення житлових субсидій з 1 травня 2020 року» ухвалено на засіданні, що відбулося 25 березня 2020 року. 1 квітня Уряд опублікував постанову від 25.03.2020 №247 «Про особливості надання житлових субсидій» щодо запобігання поширенню коронавірусу. Згідно з постановою:
• забороняється припиняти надання житлових субсидій;
• розгляд питань з призначення субсидії на наступний період здійснюється автоматично без звернення громадянина;
• встановлюються особливості для призначення субсидій громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину;
• збільшуються соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг на 50 відсотків;
• відтерміновується збільшення базової норми плати за послуги до закінчення карантину.

Детальніше...

Мінсоцполітики активно співпрацює з міжнародними партнерами для інформування громадян про нові соціальні ініціативи

З метою інформування громадськості про нові соціальні ініціативи, які впроваджуються в умовах карантину для надання допомоги найбільш вразливим категоріям населення, Міністерство соціальної політики активно співпрацює з міжнародними організаціями.

У цьому напрямі Мінсоцполітики спільно з Офісом Ради Європи в Україні реалізовано низку інформаційних кампаній, в рамках яких було створено та розміщено в ефірі вітчизняних телеканалів та мережі Інтернет соціальні відеоролики, зокрема:

- «Піклуйся про сусідів» - про взаємодопомогу людей в умовах карантину для запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19;

- «Оплачуй ЖКП телефоном» - про запровадження в умовах карантину нових соціальних сервісів, зокрема з оплати житлово-комунальних послуг за допомогою телефонного зв’язку;

- "Допомога поруч" – про інформаційну платформу, створену для надання адресної допомоги вразливим категоріям населення.

Крім того, завдяки плідній співпраці Міністерства та Офісу Ради Європи на понад 1 тисячі рекламних площин по всій території України розміщено зовнішню соціальну рекламу з тематики «Піклуйся про сусідів».

Мінсоцполітики закликає до посилення захисту прав дітей

Діти - це не товар і не послуга! Це громадяни, у яких є права. І забезпечити ці права - обов’язок держави!

Кричуща ситуація, яка нещодавно виникла в Києві, коли батьки, громадяни іноземних країн, через відсутність транспортного сполучення у зв’язку з пандемію, викликаною COVID-19, не можуть забрати своїх дітей, народжених шляхом сурогатного материнства в Україні, призвела до порушення права цих дітей на батьківську турботу.

Діти фактично перебувають без батьківського догляду та не можуть в повній мірі відчувати тактильний і емоційний контакт з рідними дорослими, що так необхідно в перші місяці їх життя для повноцінного розвитку.

Поряд з тим, в інших країнах ситуація з сурогатним материнством розглядається з іншого боку та часто прирівнюється до торгівлі людьми і карається законом.

Зокрема, сурогатне материнство заборонено законом в таких розвинених країнах, як в Австрія, Норвегія, Швеція, Франція, Італія, Швейцарія, Німеччина та в деяких штатах Сполучених Штатів Америки.

Натомість, в Україні порядок та умови застосування в Україні допоміжних репродуктивних технологій, регулюється відповідним Наказом МОЗ.

У зв’язку з чим, Мінсоцполітики як головний координатор у сфері захисту прав дітей та протидії торгівлі людьми, ініціює законодавче посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями.

Нам необхідно розробити свою національну політику у відношенні сурогатного материнства, особливо стосовно надання такої послуги громадянам іноземних країн.

Ми прагнемо, щоб діти не ставали предметом купівлі-продажу, до жінки не було проявів різних форм експлуатації, і в той же час, ми не маємо права позбавити можливості стати біологічними батьками тих сімейних пар, які не можуть виносити власну дитину за медичним показами.

Як отримати чи надати допомогу, скориставшись інформаційною платформою "Допомога поруч"

Міністерством соціальної політики створено відеоролик під назвою "Допомога поруч", який має статус соціальної реклами.

"Допомога поруч" - це інформаційна платформа, створена для надання адресної допомоги вразливим категоріям населення. Проект об’єднує зусилля благодійних та громадських організацій, бізнесу, волонтерів, небайдужих громадян, органів державної влади та місцевого самоврядування.

В електронному вигляді відеоролик можна завантажити за посиланнями:

 https://www.youtube.com/watch?v=iAvuTNC2lvE 

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допомагають особам, постраждалим від домашнього насильства

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - є спеціальним закладом, що надає соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Особи, які потерпіли від домашнього насильства або стали його свідком, можуть звертатися до установ соціальної сфери для отримання психологічної допомоги.

В умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжують працювати та допомагати особам, які постраждали від домашнього насильства.

Під час телефонних або онлайн звернень працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (психологи та соціальні працівники) надають наступні види консультацій:

психологічні (кризові, планові, підтримуючі, профілактичні);
інформаційні (щодо наявних послуг, перенаправлення тощо);
з питань соціального супроводу.

Важливо знати! Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють направлення повнолітніх постраждалих осіб на влаштування до Притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Соціальний захист населення.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору