Чи обов’язково надавати трудову книжку до органів Пенсійного фонду при призначенні (перерахунку) пенсії?

Стаж роботи для призначення пенсії визначається за даними трудової книжки лише за періоди роботи до 01.01.2004. Після цієї дати стаж рахується за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (зараховуються періоди, за які сплачено внески до Пенсійного фонду). Якщо трудова книжка втрачена чи в ній не внесені дані про певні періоди роботи, стаж до 01.01.2004 можливо підтвердити довідками підприємств про період роботи, виданими на підставі первинних документів (наказів на прийом та звільнення, відомостей на виплату заробітної плати тощо). Якщо підприємство ліквідоване та документи не збережені, є можливість підтвердити стаж показаннями свідків, які працювали та мають документи про свою роботу в той же час на тому ж самому підприємстві або в одній системі.

Але слід зазначити, що, крім підтвердження стажу роботи, трудова книжка – це один із документів, який свідчить про те, працює особа чи ні.
Ці дані необхідні при встановленні до пенсій надбавок на непрацездатних членів сім’ї (дітей до 18 років), індексації пенсій та при визначенні права на перерахунок пенсії в зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (працюючі пенсіонери права на даний перерахунок не мають). Враховуючи викладене, при призначенні (перерахунку) пенсії надання трудової книжки є обов’язковим.
Управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Чи обов’язково надавати трудову книжку до органів Пенсійного фонду при призначенні (перерахунку) пенсії?.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору