Інформація щодо нарахування та отримання житлових субсидій

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р.    № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи ( при цьому не враховуються особи, які в цей період навчалися, перебували на обліку в центрі зайнятості та отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсія, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитині, допомогу особам з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають право на пенсію).

Статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачена добровільна сплата єдиного внеску. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь.

За наявності вище перелічених умов житлову субсидію може бути розглянуто рішенням комісії з питань призначення субсидії при наявності конкретних обставин: перебування у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою. Якщо протягом строку призначення субсидії рішенням комісії громадянин не сплатить єдиний соціальний внесок або сплатить його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення субсидії, протягом трьох робочих днів вноситься подання щодо скасування рішення комісії, з дня його прийняття, і повернення виплачених/перерахованих коштів до бюджету.

При призначенні житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг особам, у яких відсутній дохід, або дохід менший ніж мінімальна заробітна плата до розрахунку сукупного доходу включається дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, а для призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива таким особам враховуються доходи на рівні двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Крім того знову ж повідомляємо, що за рішенням комісії надання раніше призначеної субсидії припиняється, у разі коли існує заборгованість із сплати

обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума, якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Для пенсіонерів та інвалідів переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії, скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м., рішенням комісії, у випадку звернення, таким особам може бути збільшено норму, але не більше ніж на 30%.

Для більш детальної інформації з питань отримання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу в 2018 році можна звертатись безпосередньо до уповноважених представників сільських рад та ОТГ або до управління праці та соціального захисту населення, де отримаєте кваліфіковану консультацію. Телефон «гарячої лінії» 2-44-05.

Управління праці та соціального захисту населення

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Інформація щодо нарахування та отримання житлових субсидій.