Відповідно до внесених змін Постановою КМУ від 06.02.2019 року № 62 виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється:

- особам, які одержують пенсії – через Пенсійний форд України на пенсійні рахунки або через поштові відділення, де особа одержує пенсію;

- особам, які не одержують пенсії – через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки відкриті в АТ «Ощадбанк».

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення з урахуванням отриманої інформації з  Пенсійного фонду України про спосіб виплати пенсії щомісяця до 20 числа формують реєстри одержувачів субсидій окремо щодо осіб, які одержують та не одержують пенсії і передають їх Мінсоцполітики.

Мінсоцполітики не пізніше наступного робочого дня передає отримані від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення реєстри одержувачів субсидій у готівковій формі Пенсійному фонду України та АТ «Ощадбанк» і формує зведені реєстри у готівковій формі.

Місоцполітики здійснює переказ коштів для виплати житлових субсидій у готівковій формі:

Пенсійному фонду України:

-  до 27 числа місяця для виплати особам, які одержують пенсії у перших числах місяця, одночасно з виплатою пенсії у наступному місяці;

- щодня починаючи з 1 числа наступного місяця іншим особам, які одержують пенсії, відповідно до графіка;

- до 25 числа наступного місяця на покриття витрат для виплати та доставки субсидії, особам, які одержують пенсії через поштові відділення;

АТ «Ощадбанк» для виплати житлових субсидій у грошовій формі особам, які не одержують пенсії.

Кошти для виплати житлових субсидій у готівковій формі особам, які одержують пенсії перераховуються Мінсоцполітики Пенсійному фонду України. Фінансування здійснюється одночасно з фінансуванням виплати пенсій в межах надходжених сум.

Суми невиплачених протягом трьох місяців з дати перерахування Пенсійному фонду України житлових субсидій разом з реєстрами осіб повертаються Мінсоцполітики. Якщо протягом трьох місяців з дати перерахування АТ «Ощадбанк» коштів одержувач субсидії не звернувся за отриманням грошового переказу кошти повертаються не пізніше трьох робочих днів. Реєстри осіб, яким не виплачено кошти повертаються органам соціального захисту населення для врахування при призначенні на наступний період.

Постановою КМУ № 62 від 06.02.2019 року передбачено, що органами соціального захисту населення припинятиметься призначена житлова субсидія, у разі наявності у одержувачів субсидій простроченої понад один місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Крім того повідомляємо, що з 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, здійснюватиметься лише після подання нових заяв (в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника) і декларації.

Управління праці та соціального захисту населення

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Внесених змін Постановою КМУ від 06.02.2019 року № 62 виплата житлових субсидій у готівковій формі .