Урядом удосконалено порядок надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з метою підвищення їх ефективності

Введена в дію постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 «Про внесення змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України у Положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848».

Відповідні зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України напрацьовані за результатами проведеного аналізу надання субсидій в опалювальний період.

Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пропонується не нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. Зазначені заходи не призведуть до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім'ї. Змінами також передбачається призначати субсидію на послуги з управління будинком (з урахуванням вимог Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Також потрібноуточнити, що дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначається за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку, але не зареєстровані, з моменту створення такого будинку, не враховувати до сукупного доходу при призначенні субсидії державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомогу внутрішньо переміщеним особам, визначити, що до сукупного доходу пільговика включається допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування, визначити право пільговика на отримання пільг на 12 місяців (на сьогодні - на 6 місяців).

 

Крім цього, пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів повертати до державного бюджету. З метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Також Урядом прийнята в дію постанова від 27.04.2016 № 315 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. № 758” з 1 травня 2016 року граничну роздрібну ціну газу для побутових споживачів встановлено на рівні 6,879 тисяч гривень за 1 тисячу кубічних метрів (з урахуванням тарифів на транспортування, зборів і ПДВ).

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Урядом удосконалено порядок надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з метою підвищення їх ефективності.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору