Контрольні заходи та превентивна роботи, проведена фахівцями Держпраці, впливають на рівень дотримання трудового законодавства в області

Територіальний орган Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області, відповідно до покладених на відомство зобов’язань, здійснює контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю.

Так. з початку року головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів Управління здійснено  196 інспекційних відвідувань з питань дотримання трудового законодавства та 58 інших перевірок, проведення яких передбачено повноваженнями відомства.

Упродовж звітного періоду інспектори праці проводили відвідування суб’єктів господарювання з метою інформування керівників та працівників про найбільш ефективні  способи дотримання законодавства про працю. З початку року проведено 1556 відвідувань, здійснено понад 2300 інформаційних заходів. 

Слід зазначити, що з початку року в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області винесено понад 180 постанов щодо накладення штрафних санкцій на роботодавців за порушення чинного трудового законодавства.

Загальна сума штрафів становить суму у понад 30 мільйонів гривень, із них - понад 25 мільйонів гривень  - за допуск працівників до роботи без належного оформлення з ними трудових відносин.

Детальніше...

Дотримання правил експлуатації газових приладів забезпечить споживачам безпечне проходження опалювального періоду

З початком опалювального сезону Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини й застерігає про неухильне дотримання правил експлуатації  газових приладів.

При користуванні опалювальними газовими приладами слід дотримуватися основних вимог, а саме:

забезпечувати надійну вентиляцію приміщень: відчиняти кватирки вікон, не закривати отвори та решітки  вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщень;

перевірити наявність тяги; при відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими  приладами, адже це може бути смертельно небезпечно; подальше  користування газом  можливе тільки  після перевірки  і очистки  димоходів та вентиляційних  каналів  відповідними службами;

перекривати крани після користування газовими приладами.

Детальніше...

Держпраці інформує про підстави для відмови у видачі дозволів

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання регіону щодо підстав  для відмови у видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Такими підставами є:

подання роботодавцями неповного пакета документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру, згідно зі встановленим вичерпним переліком;

виявлення в документах, поданих суб’єктами господарювання, недостовірних відомостей;

негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.

Законодавством встановлюються інші підстави для відмови у видачі дозвільних документів.

Довідково: статтею 21 Закону України «Про охорону праці» регламентовано обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає  дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони  праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління  центрального органу виконавчої влади, що реалізує  державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними  організаціями, які забезпечують науково - технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони 

На місцевих підприємствах зменшується кількість порушень законодавства з охорони праці

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: головні державні інспектори територіального органу  Державної служби України з питань праці проводять на підприємствах, в установах, організаціях регіону відповідні заходи державного нагляду (контролю) за додержанням суб’єктами господарювання чинного законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці.

Так, упродовж восьми місяців 2019 року посадовцями Держпраці проведено 343 перевірки стану охорони праці, під час яких виявлено понад 1700 порушень законодавчих та нормативно-правових актів. 

Як наслідок, до адміністративної відповідальності притягнено 76 працівників, у тому числі, 58 керівників підприємств.

Загалом  в області на місцевих підприємствах, в установах та організаціях зменшується кількість порушень, що створюють загрозу життю та здоров’ю працівників.

Водночас територіальний орган Державної служби України з питань праці інформує суб’єктів господарювання щодо необхідності належного забезпечення умов праці на робочому місці; безпеки технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва; стану засобів колективного та індивідуального захисту; санітарно - побутових умов працівників.

Детальніше...

Для інспекторів праці органів місцевого самоврядування в Управлінні Держпраці проведено навчальний семінар

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області організовано семінар - навчання для інспекторів праці органів місцевого самоврядування регіону.
Семінар - навчання організовано у зв’язку з останніми правовими новаціями, а саме набранням чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.2019 року за №823 - «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».
Зокрема, цим документом затверджено нові Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.
У ході роботи також детально обговорено внесення змін до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2013 року за №509.
Участь у семінарі взяли заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч.
До участі також було запрошено начальника управління - начальника відділу виконання бюджету та бюджетно - фінансової звітності фінансово - економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Майю Філіпець та заступника начальника відділу контрольно - перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області Оксану Шинкар.

Детальніше...

Фахівці Держпраці продовжують виявляти факти неналежно оформлених трудових відносин

Фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області у першому півріччі 2019 року виявлено 172 працівників, допущених роботодавцями до роботи без належного оформлення трудових відносин.
Інспектори Держпраці виявили 110 працівників із загальної кількості, котрі працювали без оформлення декларованої зайнятості, 49 осіб - без належного оформлення трудових відносин, 13 працівників, з якими роботодавці уклали трудові договори, але допустили до роботи без повідомлення про факт працевлаштування територіального органу Державної податкової служби.
Водночас на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України за №649 -р «Про заходи, спрямовані на детінізацію у сфері зайнятості населення», територіальним підрозділом Державної служби України з питань праці, спільно з представниками Державної податкової служби у Чернівецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України, іншими органами виконавчої влади за участю представників органів місцевого самоврядування в регіоні проведено масштабні комплексні заходи.
За півроку проведено 245 заходів, під час яких виявлено 298 працівників, котрі були допущені до роботи без належного оформлення, а саме без оформлення трудових договорів, або на підставі цивільно-правових угод.
У рамках проведення даних заходів у звітному періоді легалізовано працю 450 осіб.

Детальніше...

Визначено шляхи співробітництва між Держпраці, службою у справах дітей Чернівецької ОДА та підрозділом ювенальної превенції Нацполіції

З метою забезпечення ефективного виконання заходів, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини», в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області проведено спільну тристоронню зустріч, під час якої обговорено напрями співпраці між територіальним органом Державної служби України з питань праці, службою у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації та підрозділом ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області.
Взаємодію державних відомств започатковано з метою дотриманням законодавства про працю та охорону праці неповнолітніх у регіоні.
У заході взяли участь начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентина Панчишина, заступник начальника служби -завідувач сектору профілактичної роботи та соціального захисту дітей служби у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації Інна Савісько, капітан поліції сектору ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області Ігор Думич, старший лейтенант Шевченківського ВП ЧВП ГУНП у Чернівецькій області Тетяна Бєлокуренко.

Детальніше...

За результатами роботи Держпраці між роботодавцями та працівниками укладено 2260 угод

2260 трудових угод укладено між роботодавцями та найманими працівниками у регіоні у першому півріччі 2019 року.

Трудові угоди укладено за результатами інспекційної, інформаційно - роз’яснювальної роботи фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

З початку року фахівці Держпраці здійснили 187 інспекційних відвідувань та низку заходів державного нагляду (контролю).

За результатами контрольних заходів видано 129 приписів на усунення порушень трудового законодавства.

Водночас інспекторами праці на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 26. 04.2017 року за №295 - «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”»  - проводилися відвідування суб’єктів господарювання з метою інформування  керівників та працівників щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю.

Загалом  фахівцями територіального органу Державної служби України з питань праці проведено понад 880 відвідувань.

Виробничий травматизм у 2019 році

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує про стан  виробничого травматизму в області.

У першому півріччі 2019 року у регіоні зареєстровано  25 нещасних випадків, у тому числі, два із них - зі смертельним наслідком.

Нещасні випадки зі смертельним наслідком мали місце на підприємствах з виробництва деревини та автомобільного транспорту.

Загалом виробничий травматизм в області збільшився.

Так, допущено зростання смертельного виробничого травматизму на підприємствах Вижницького та Сторожинецького районів.

Зростання загального виробничого травматизму сталося на підприємствах Кіцманського, Сокирянського, Сторожинецького, Вижницького районів.

Найбільше кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, сталася у Чернівцях - 16.

Детальніше...

За даними Держпраці найбільше неоформлених працівників у будівництві, торгівлі, громадському харчуванні

Державна служба України з питань праці інформує:  одним із основоположних прав людини є право на гідні та безпечні умови праці.

Створення гідних умов праці без ефективного механізму недопущення та боротьби із порушеннями законодавства про працю неможливе.

Саме ефективна державна політика є головною частиною загальної системи, яка сприяє досягненню гідних умов праці на рівні роботодавців.

Державна служба України з питань праці, відповідно до покладених на неї завдань, проводить моніторинг у сфері оплати праці, в тому числі, виплати заробітної плати у так званих конвертах.

Загалом у межах держави, відповідно до паспортів неформальної зайнятості  областей України, лідерами з неформальної зайнятості є такі галузі:

тимчасове розміщення і організація харчування;

будівництво;

сільське господарство;

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Держпраці в Чернівецькій області інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору