Діє нова редакція Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

Набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року за №1132, якою викладено у новій редакції Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
Цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (зокрема їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю (далі - об'єкт відвідування), з урахуванням особливостей, визначених Конвенцією Міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі, ратифікованою Законом №1985 – IV, Конвенцією Міжнародної організації праці № 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві, ратифікованою Законом №1986 – IV, та Законом №877.
Заходи контролю за додержанням законодавства про працю здійснюються у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів.
Інспекційні відвідування роботодавців фахівцями Держпраці проводяться з наступних підстав:
1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
3) за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань виключно з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством;
4) за рішенням суду;

Детальніше...

Вчасні медичні огляди працівників убезпечать від виникнення випадків смертей на виробництві

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє,  що за одинадцять місяців 2019 року, в регіоні мали місце 33 нещасні випадки виробничого травматизму, п’ять із яких - зі смертельним наслідком.  

Водночас за даний період на окремих підприємствах, в установах, організаціях Буковини мали місце випадки смертей на виробництві, які не пов’язані  безпосередньо з виробничим процесом, а настали унаслідок природніх причин.

 Найчастіше - через раптове погіршення стану  здоров’я працівників. 

Уникнення випадків виникнення смертей на виробництві унаслідок природніх причин забезпечить проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками.

Так, у статті 17 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язкові медичні огляди працівників певних категорій» зазначено:

роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Детальніше...

Фахівцями Держпраці виявлено майже 250 фактів незадекларованої зайнятості

Запобігання використанню незадекларованої праці є одним із пріоритетних напрямів діяльності Управління Держпраці у Чернівецькій області.
За десять місяців 2019 року головними державними інспекторами Держпраці виявлено 248 працівників, допущених до роботи без оформлення трудового договору. Із них - 177 працівників працювали без оформлення трудових відносин; 49 - без належного оформлення трудових відносин (на підставі цивільно-правових угод, які мали ознаки трудових); із 22 особами роботодавці уклали трудові договори, але допустили до роботи без повідомлення про факти працевлаштування територіальний орган Державної податкової служби.
Лише у жовтні нинішнього року інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці встановили факти неоформлених трудових відносин у двох фізичних осіб -підприємців: 55 працівників допущено до роботи без належного працевлаштування.
За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи з початку 2019 року між роботодавцями та найманими працівниками укладено 3019 трудових угод.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», Управлінням Держпраці у Чернівецькій області спільно з представниками Державної податкової служби, Головного управління Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області, іншими органами виконавчої влади за участю представників органів місцевого самоврядування в регіоні проводяться комплексні заходи.
Загалом здійснено 303 комплексних заходи, під час яких виявлено 373 працівників, допущених до роботи без належного оформлення. Легалізовано працю 522 осіб.

Інспектори Держпраці інформують суб’єктів господарювання про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю

Фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області упродовж минулого місяця здійснено 38 інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю та 12 перевірок з питань державного нагляду за здійсненням органами місцевого самоврядування повноважень з питань контролю за додержанням законодавства про працю.
За десять місяців нинішнього року інспектори Держпраці здійснили 255 інспекційних відвідувань місцевих суб’єктів господарювання, провели низку інших заходів державного нагляду (контролю) за станом дотримання трудового законодавства.
За результатами здійснених контрольних заходів керівникам підприємств, установ, організацій видано 176 приписів на усунення порушень трудового законодавства.
Складено та передано до суду 85 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності.
Інспекторами праці на підставі пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 - «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”» та пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 - «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», проводяться відвідування місцевих суб’єктів господарювання з метою інформування керівників та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

Детальніше...

Виробничий травматизм в області за десять місяців 2019 року

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:
за десять місяців 2019 року на підприємствах, в установах та організаціях області зареєстровано 31 нещасний випадок виробничого травматизму, у тому числі, п’ять із них - зі смертельним наслідком. Загинуло п’ятеро осіб.
Нещасні випадки зі смертельним наслідком мали місце на підприємстві з виробництва деревини, на автомобільному транспорті, в енергетичній галузі, у сільському та рибному господарствах.
Випадки виробничих травмувань сталися через:
травми, заподіяні потерпілим іншими особами (7 випадків);
у результаті дорожньо - транспортних пригод (6);
падіння потерпілих під час пересування (5);
падіння потерпілих з висоти (4);
через дію рухомих і таких, що обертаються деталей обладнання, машин, механізмів (3);
наїзду транспортних засобів (1);
внаслідок дії предметів, деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються (1);
через ушкодження тваринами (1)

Детальніше...

Громадяни можуть скористатися послугами інформаційно - консультативних пунктів з охорони праці

Роботу інформаційно-консультативних пунктів з охорони праці забезпечують керівник та головні державні інспектори відділу нагляду у сфері АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області та фахівці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області.
Інформаційно - консультативні пункти з охорони праці діють при Чернівецькому міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області, а також структурних підрозділах Вижницького, Глибоцького, Кіцманського, Новоселицького, Сокирянського, Сторожинецького, Хотинського відділень.
Від Управління Держпраці діяльність пунктів забезпечують начальник відділу АПК та СКС Микола Остапович, головні державні інспектори Дмитро Паламарчук, Іван Мохнатий, Ігор Пантело, Володимир Хіврич, Регіна Задоровська.
Розроблено та затверджено графік прийому відвідувачів.
Довідково: діяльність інформаційно-консультативних пунктів започатковано з метою надання роботодавцям та застрахованим особам інформаційно-консультативних послуг з питань охорони праці.

Буковинці можуть потрапити на онлайн-прийом до фахівців Держпраці України

4 грудня 2019 року відбудеться онлайн-прийом фахівцями Державної служби України з питань праці, на який можуть потрапити мешканці Буковини.
Орієнтовно онлайн-прийом розпочнеться об 11 годині.
Спілкування буковинців з очільниками Держпраці відбудеться у приміщенні Управління Держпраці у Чернівецькій області , яке розташовується за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.
Про свою участь в онлайн-прийомі громадяни мають повідомити заздалегідь до Управління Держпраці у Чернівецькій області, а саме до 29.11.2019 року.
Звернення мають стосуватися питань трудового законодавства, законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці.
У своєму зверненні заявник має коротко вказати його суть.
Це можна зробити усно, прийшовши до Управління Держпраці за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.
Надіслати листа на адресу : 58 003, Управління Держпраці у Чернівецькій області, вул. Зелена, 3, м. Чернівці.
Надіслати електронне звернення на адресу: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Актуально! Інформація для користувачів газу у побуті

Управління Держпраці  у Чернівецькій області звертається до споживачів побутового газу та роз’яснює:

для того, аби використання цього блага було безпечним, абоненти мають дотримуватися наступних вимог.

У жодному разі не проводити самочинну  газифікацію житлового помешкання, перестановку, заміну і ремонт газового обладнання.

Не проводити перепланування приміщень, де встановлено газові прилади  без узгодження з підприємствами газового постачання.

Не вносити зміни у конструкцію газових приладів, не змінювати димові і вентиляційні системи, не заклеювати та не замуровувати вентиляційні канали.

Не відмикати автоматику безпеки і регулювання на газових приладах.

Не користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, арматури та газових балонів.

Детальніше...

Держпраці роз’яснює: на час стажування працівника між ним та роботодавцем має бути укладено трудовий договір

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: згідно із Законом України «Про вищу освіту», Законом України «Про освіту», Законом України «Про зайнятість»,  у більшості випадків, мета стажування працівника  - набуття ним досвіду виконання завдань та обов’язків певної спеціальності.

Стажування є складовою післядипломної освіти нарівні з перепідготовкою, спеціалізацією, розширенням профілю, підвищення кваліфікації.

Також трудовим законодавством визначено таке поняття, як навчання на виробництві.

Наказом Міністерства праці та Міністерства освіти від 26.03.2001 року за номером  №127/151 затверджено Положення про професійне навчання кадрів на виробництві.

Положенням визначено, що таке стажування передбачає набуття практичних умінь і навичок щодо виконання обов’язків на займаній посаді або на посаді вищого рівня.

Нормами цього положення визначено: стажування, як один з видів підвищення кваліфікації керівних працівників,  проводиться на підприємствах, в установах, організаціях за індивідуальним планом, який затверджується керівником підприємства чи підрозділу, що направляє працівника на стажування.

За результатами стажування за місцем його проведення видається довідка довільної форми про проходження стажування.

Відповідні записи про професійне навчання робітників, підвищення кваліфікації працівників та спеціалістів  вносяться окремим записом у трудову книжку.

Слід зазначити, що проходження стажування при прийнятті на роботу законодавчо передбачено лише для певних категорій осіб, наприклад, державних службовців, майбутніх юристів, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, тощо.

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: якщо ж посада працівника не належить до перелічених категорій, то такий працівника має бути прийнятий на роботу за правилами Кодексу законів про працю України,  у разі необхідності - із випробувальним терміном.

Детальніше...

Держпраці надає інспекторам праці ОМС методичну допомогу щодо запровадження ефективних практик контролю за додержанням законодавства про працю

Право здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю органам місцевого самоврядування делеговано з першого січня 2017 року.

На сьогодні в регіоні 28 посадових осіб місцевого самоврядування отримали посвідчення інспекторів праці, видані Державною службою України з питань праці.

З початку року інспектори праці здійснили 29 інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю на підприємствах, в установах та організаціях області.

Водночас  фахівці проводили відвідування суб’єктів господарювання з метою інформування керівників та працівників трудових колективів щодо найбільш ефективних способів дотримання трудового законодавства.

Загалом було проведено 223 таких відвідування.

За результатами, проведеної інспекторами праці роботи, за вісім місяців 2019 року роботодавці уклали з найманими працівниками 279 трудових угод.

Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області надають інспекторам праці органів місцевого самоврядування відповідну методичну та консультаційну допомогу, організовують тематичні навчання, наради та семінари щодо запровадження ефективних практик контролю за додержанням законодавства про працю. 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Держпраці в Чернівецькій області інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору