Ненадання роботодавцем відпустки - порушення трудового законодавства

Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснює:

державні гарантії та відносини пов’язані з відпустками працівників, регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законом України «Про відпустки» та іншими законодавчими та нормативно-правовими актами держави.

Право на відпустки мають громадяни, котрі перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями  незалежно від форм власності, виду діяльності, а також особи, хто працює за трудовим договором у фізичної особи - підприємця.

Право на щорічну основну відпустку повної тривалості (тобто, не менше 24 календарних днів) у перший рік роботи виникає після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві.

Відпустка надається з таким розрахунком, щоби вона була використана, як правило, до закінчення робочого року, який відлічується з дня укладання трудового договору.

Детальніше...

За перший місяць роботи кар’єрних радників працевлаштовані 539 буковинців

З 1 січня 2019 року у службі зайнятості змінився порядок реєстрації безробітних та  розпочали роботу кар’єрні радники. За цей місяць вдалося працевлаштувати 539 буковинців, з них 55% ще до набуття статусу безробітного.

«Завдання служби зайнятості допомогти людині знайти роботу. Якщо до нас звертається шукач роботи і для нього є вакансія, йому видається направлення на працевлаштування. Якщо підходящої роботи немає, то з цією людиною починає працювати кар’єрний радний, який для початку вивчає рівень мотивації до праці. Якщо цей рівень низький, йому пропонують мотиваційні семінари та тренінги, складають індивідуальний план надання послуг або працевлаштування. Окрім цього консультує щодо можливої професійної підготовки або перепідготовки відповідно до потреб ринку праці. Безробітного кар’єрний радник супроводжує до працевлаштування», - зазначає директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Звернутися за пошуком роботи або безкоштовною консультацією з питань працевлаштування можна до найближчої філії обласного центру зайнятості, які працюють в кожному районі та в містах Чернівці та Новодністровськ.

Довідково. Станом на 1 лютого 2019 року у базі даних служби зайнятості є 1334 вакансії, найбільша їх кількість на підприємствах переробної промисловості (20%), освіти (12,3%), поштової та кур’єрської діяльності (12%).

 Сектор інформаційної роботи

Чернівецького обласного центру зайнятості

Безпека праці на виробництві - відповідальність і роботодавців, і працівників

Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання Буковини й  нагадує!

Кожен із роботодавців  зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації , на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює!

Роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці.

За недотримання  чинного нормативного законодавства у галузі безпеки та охорони праці , згідно із статтею   44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці»,  передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, адміністративна та кримінальна.

Детальніше...

Про новації в роботі обласної служби зайнятості розповіла директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко

Сьогодні, 30 січня 2019 року, відбулася  прес-конференція директора Чернівецького обласного центру зайнятості Любові Кожолянко на тему «Новації в роботі служби зайнятості».

«Служба зайнятості завершила процес реформування, розширила види соціальних послуг, запровадила індивідуальні підходи до потреб кожного відвідувача. Торік впровадили нову форму добору персоналу – рекрутинг. Маємо ряд інших інновацій, зокрема, профілювання безробітних і запровадження кейс-менеджменту, надання послуг у режимі он-лайн, роботу гарячої лінії. Активно впроваджуються сучасні інформаційні технології, електронні сервіси тощо.  Вже маємо електронний кабінет роботодавця  та безробітного. Ними користуються 804 працедавці та 276 шукачів роботи», - зазначила Любов Кожолянко.

Для роботодавців на засадах рекрутингу здійснюється підбір  потрібного персоналу не тільки серед безробітних, але й за межами центрів зайнятості. Наразі фахівці з рекрутингу працюють у Чернівецькій міській філії, а впродовж 2019 року такі фахівці з’являться у всіх філіях обласного центру зайнятості.

Детальніше...

На місцевих підприємствах інспектори Держпраці виявили порушення трудового законодавства

На підставі депутатського звернення  щодо можливих порушень законодавства про працю, а також матеріалів територіальних органів Пенсійного фонду України та Державної фіскальної служби, головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області провели інспекційні відвідування на новостворених приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в  обласному центрі.

Зокрема, на одному із підприємств у порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення  трудового договору» - виявлено допуск працівника до роботи  без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Водночас роботодавець не повідомив про факт працевлаштування громадянина у територіальний орган Державної фіскальної служби.

Інспектори Держпраці також встановили, що на підприємстві порушувалися  норми належної оплати праці.

Зокрема, керівнику підприємства  у порушення статті 94 Кодексу законів про працю України - «Заробітна плата», статті 95  - «Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної плати»  та статті 31 Закону України  «Про оплату праці» - «Відомості про оплату праці працівника» -  заробітна плата виплачувалася у меншому розмірі, ніж це було передбачено штатним розписом та законодавчо встановлено  на державному рівні мінімальної заробітної плати.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Центр зайнятості інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору