Належна оплата праці - одна із переваг офіційної зайнятості

Управління Держпраці у Чернівецькій області неодноразово наголошувало на тому, що однією із переваг офіційного працевлаштування є належна оплата праці найманого персоналу.
Так, заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути нижчою мінімальної заробітної плати згідно зі статтею 95 Кодексу законів про працю України. З 1 вересня 2020 року вона становить 5 000 гривень.
На важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці та умовами підвищеного ризику для здоров'я працівникам установлюється підвищена оплата праці згідно зі статтею 100 КЗпПУ.
Виплату заробітної плати працівникові роботодавець повинен здійснювати не рідше двох разів на місяць; розмір заробітної плати за першу половину місяця повинен бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) персоналу.
Працівник, трудова діяльність якого належним чином задекларована, має гарантоване Законом право на виплату: відпускних (заробітна плата працівників за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше, ніж за три дні до її початку (стаття 115 КЗпПУ) та лікарняних.

Детальніше...

Трудовий договір – гарантія задекларовано праці

Державна служба України з питань праці інформує:
праця будь кого із працівників задекларована лише у тому разі, якщо:
- роботодавець уклав із працівником трудовий договір;
- роботодавець повідомив про працевлаштування працівника Державну фіскальну службу;
- роботодавець сплачує за працівника єдиний соціальний внесок;
- працівник отримує заробітну плату офіційно у повному обсязі.
Переваги задекларованої праці:
безпечні умови праці;
регулярна заробітна плата;
страхування на випадок тимчасової непрацездатності;
страхування від нещасного випадку на виробництві;

Детальніше...

Незадекларована праця - фінансові ризики для роботодавців

Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає суб’єктів господарювання Буковини:
фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),
оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків -
тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.
До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.
Передбачено додаткову відповідальність, якщо роботодавець використовує працю неоформлених працівників повторно упродовж двох років з дня виявлення порушення - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Детальніше...

Як повинен діяти працівник, якщо роботодавець заборгував заробітну плату

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує, як повинен діяти працівник, якщо роботодавець заборгував заробітну плату.
Найперше, працівник має право подати відповідну заява на ім’я керівника про виплату заробітної плати.
Аналогічна заява про вирішення питання виплати заробітної плати має бути подана до профспілки.
Якщо безпосередні переговори з керівником не призвели до виплати зарплати.
Ще одна можливість - звернення до комісії по трудових спорах.
Якщо комісія по трудових спорах не створена або працівник не погоджується з рішенням комісії, слід подати позовну заяву до місцевого суду про примусове стягнення заборгованості із виплати заробітної плати.
На будь якому етапі працівник має можливість звернутися до Держпраці або її територіального органу зі скаргою на дії роботодавця для притягнення його до кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.
Управління Держпраці у Чернівецькій області зазначає: належна виплата заробітної плати - обов’язок роботодавця.
Чинним трудовим законодавством визначено вимогу щодо періодичності виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій.

Детальніше...

В умовах підвищеної температури повітря роботодавці мають подбати про належні умови праці на підприємствах

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання щодо необхідності належної організації режиму роботи на підприємствах, зокрема, житлово-комунального господарства у період підвищеної температури повітря.
Відповідальним особам таких підприємств потрібно посилити контроль при виконанні газонебезпечних робіт та робіт у замкнутих просторах (люках, лазах, відстійниках тощо).
Особливу увагу слід звернути на забезпечення робітників засобами індивідуального захисту; стан каналізаційних та очисних споруд, забезпечення проведення робіт в колодязях під особистим контролем керівників та спеціалістів з охорони праці підприємств.
Персонал, котрий виконує роботи у замкненому просторі, має бути забезпечений у повному обсязі контрольно-вимірювальними приладами, сигналізаторами шкідливих та небезпечних факторів навколишнього середовища - лампами ЛБВК, газоаналізаторами, протигазами, тощо.
В умовах дії високих температур роботодавці, зокрема, зобов’язані:
обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема, роботи на висоті, в колодязях, траншеях, замкнутих просторах;
відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалість робочих змін та обідньої перерви, збільшивши кількість технологічних перерв;

Детальніше...

Право на допомогу по частковому безробіттю під час карантину у період відпустки без збереження заробітної плати або простою

Постановою від 15.07.2020 № 600 Уряд вніс зміни до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306 (далі – Порядок № 306) (опубліковано в газеті „Урядовий кур’єр” від 16.07.2020 № 135).
Враховуючи зазначене, зміни набули чинності з 16 липня поточного року.
Допомогу отримають на період карантину та протягом 30 календарних днів після завершення карантину, застраховані особи у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності, а також:
працівники, які отримують оплату часу простою відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);
працівники, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати відповідно до пункту 3-1 частини першої статті 25 та статті 26 Закону України „Про відпустки” (крім осіб, які отримують пенсію);
фізичні особи-підприємці, які є застрахованими особами (крім осіб, які отримують пенсію) та не отримують допомогу по частковому безробіттю на період карантину як працівник.
Нагадуємо! Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям, у тому числі фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину та у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Детальніше...

Пам’ятка для роботодавця: як правильно оформити працівника

Державна служба України з питань праці роз’яснює.
Коли треба укладати трудовий договір?
Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові. Проте тут ви не можете самі обирати варіанти. У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.
Як правило, особа є працівником, якщо:
ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час;
ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу;
ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;
ви платите за процес праці, а не за її результат;
ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи;
ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.
Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб чи приватних підприємців (ФОП)?
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:
укладення трудового договору;
оформлення наказу про прийняття на роботу;

Детальніше...

Будівельна галузь має динаміку зростання виробничого травматизму

Державна служба України з питань праці інформує: у минулому, 2019, році в Україні майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі.
До того ж, будівництво це одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників і саме будівельна галузь має динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.
Під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) у галузі будівництва у 2019 році спостерігається тенденція щодо характерних виявлених порушень, які мали місце на підприємствах чисельністю до 50 працівників (1 група) та підприємствах чисельністю більше 50 працівників (2 група).
Характерні порушення, що найбільш часто виявляються на підприємствах 1 групи
Недостатнє забезпечення цих підприємств будівельними технікою, механізмами та вантажопідіймальними кранами, що приводить до використання ними та експлуатації цих механізмів, техніки на правах оренди. Через відсутність відповідних кваліфікованих працівників, та посадових осіб, що забезпечують безпечну експлуатацію цих механізмів та техніки часто ці функції договорами оренди переадресовуються на орендодавця, які територіально часто розташовуються на значних віддалях від об’єктів будівництва, часто в інших областях держави, що не дає змогу забезпечити належний регулярний відомчий нагляд за безпечною експлуатацією цих механізмів та техніки на об’єктів будівництва і нерідко призводить до аварій та нещасних випадків з працівниками малих підприємств під час експлуатації та демонтажу механізмів та техніки.

Детальніше...

Дотримання правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві - обов’язкове

Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання аграрного сектору з нагадуванням посилити увагу за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки на агропідприємствах з метою запобігання нещасним випадкам під час виробничого процесу зокрема, при хімічній обробці полів, внесенню пестицидів та мінеральних добрив.
Так. транспортування, зберігання та застосування пестицидів необхідно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Доставку пилоподібних мінеральних добрив на поле з подальшим їх внесенням у ґрунт необхідно здійснювати на спеціальному транспортному засобі, обладнаному устаткуванням для вивантаження. Кузов транспортного засобу повинен бути без щілин і накритий брезентом.
Перевозити аміачну селітру з іншими мінеральними добривами на одному транспортному засобі не дозволяється.
Не дозволяється у темний час доби виконання робіт, пов’язаних з транспортуванням аміаковмісних мінеральних добрив, приготуванням розчинів, змішуванням їх та внесенням у ґрунт.
Не дозволяється транспортувати разом різні види пестицидів, хімічна взаємодія яких, у разі порушення упаковки, може спричинити їх займання.

Детальніше...

COVID -19: для кого випадок інфікування хворобою є професійним захворюванням

Державна служба України з питань праці інформує для кого випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням, а саме для:
медичних та інших працівників, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;
працівників, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;
працівників, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.
Алгоритм отримання страхових виплат у разі захворювання на COVID -19 у медичних працівників
Покроковий порядок встановлення зв’язку захворювання з умовами праці:
заклад охорони здоров’я, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці, ФССУ, установу, де працює потерпілий.
Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФССУ, тощо.
Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на корона вірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.
Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Держпраці в Чернівецькій області інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору