Виробничий травматизм в області за 11 місяців 2020 року

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: випадки виробничого травматизму у листопаді 2020 року мали місце на підприємстві енергетики та у лісовому господарстві - травмувалося двоє осіб.
З початку 2020 року (за 11 місяців) на підприємствах, в установах та організаціях регіону зафіксовано 113 випадків виробничого травматизму та професійних захворювань, 15 із них - зі смертельним наслідком.
Випадки виробничого травматизму та професійних захворювань зі смертельним наслідком мали місце у соціально-культурній сфері (загалом 85 випадків, 11 із них - зі смертельним наслідком);
у машинобудуванні (14 травмованих, один із них смертельно);
у лісовому господарстві (2 потерпілих, один - смертельно);
на залізничному транспорті (один смертельний);
на підприємстві котлонагляду (один загиблий).

Щодо святкових та перенесення робочих днів у наступному, 2021 році

У розпорядженні Кабінету Міністрів України про перенесення робочих днів у 2021 році йдеться про те, що керівники підприємств, установ та організацій, у яких встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, зможуть перенести робочі дні з:
п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня;
понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;
п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.
Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: відповідно до статті 73 Кодексу законів про працю – «Святкові і неробочі дні» - на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові та неробочі дні:
1 січня - Новий рік;
7 січня - Різдво Христове (для християн східного обряду) ;

Детальніше...

Увага! В області розпочато інформаційну кампанію з детінізації зайнятості у транспортній галузі та кур’єрській діяльності

Інформаційна кампанія щодо недопустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання, зокрема, у транспортній сфері та кур’єрській діяльності триватиме до 15 листопада.
Масштабна інформаційна робота Управління Держпраці у Чернівецькій області відбувається з метою виконання доручення Прем’єр - міністра України Дениса Шмигаля від 17.02.2020 року про вжиття заходів щодо продовження роботи з детінізації ринку праці та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та на виконання Окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці України Віталія Сажієнка від 28.10.2020 року.
Роз’яснювально - інформаційну роботу серед роботодавців та працівників галузей Держпраці проводитиме спільно з органами місцевого самоврядування, територіальними органами Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Державної служби зайнятості, місцевими органами виконавчої влади.
Заходи відбуватимуться відповідно до чинних карантинних норм, оскільки епідеміологічна ситуація з поширенням корона вірусної інфекції в області залишається складною.
Принагідно Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання й наголошує на необхідності повного впорядкування трудових відносин зі своїми працівниками.

Інспектори Держпраці продовжують виявляти випадки не задекларованої зайнятості

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:
з початку інспекційної кампанії головні державні інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області виявили (за серпень - вересень 2020 року) 76 неналежно оформлених працівників.
Найбільшу кількість працівників без неналежного оформлення трудових відносин фахівці Держпраці виявили на підприємствах деревообробної галузі, у закладах громадського харчування, торгівлі, сільському господарстві.
Факти неоформлених трудових відносин та неналежно оформлених трудових відносин є грубим порушенням чинного трудового законодавства , а саме статті 24 Кодексу Законів про працю України - «Укладення трудового договору».
Довідково: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Детальніше...

До відома громадян!

Опалювальний сезон розпочато: належний стан димових та вентиляційних каналів будівель забезпечить його безпечне і безперебійне проходження
Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник, або ж балансоутримувач, орендар, або наймач житла.
Перевірку і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконувати спеціалізовані суб’єкти господарювання на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці поданої дозвільному органу за своїм місцезнаходженням.
Перевірка та прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків є первинна та періодична.
При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлені прилади і апарати з відводом продуктів згорання у димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів, а в подальшому їх періодичну перевірку і прочищення.
Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:
- димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні і восени);
- димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;

Детальніше...

При користуванні газом у побуті необхідно дотримуватися правил безпечної експлуатації газових приладів

З початком опалювального сезону Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини й застерігає про неухильне дотриманнями правил експлуатації газових приладів.
При користуванні опалювальними газовими приладами слід дотримуватися основних вимог, а саме:
забезпечувати надійну вентиляцію приміщень: відчиняти кватирки вікон, не закривати отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщень;
перевірити наявність тяги; при відсутності чи слабій тязі не користуватися газовими приладами, адже це може бути смертельно небезпечно; подальше користування газом можливе тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами;
не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
не користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
не залишати без нагляду прилади у робочому стані:
не використовувати для сну та відпочинку приміщення, де встановлено газові прилади;
не використовувати газові плити для обігріву приміщення;

Детальніше...

Виробничий травматизм в області за 9 місяців 2020 року

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: за 9 місяців 2020 року на підприємствах регіону сталося 33 нещасні випадки. Сім із них - зі смертельним наслідком.
Випадки виробничого травматизму мали місце у соціально-культурній сфері (загалом постраждали 22 осіб, п’ятеро із них загинули);
у галузі торгівлі (3 постраждалих);
у машинобудуванні (3 травмованих, один із них смертельно);
на підприємствах автомобільного транспорту (двоє потерпілих);
на залізничному транспорті (один смертельно травмований);
На підприємства та об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства, а також на підприємстві пошти та зв’язку - по одному нещасному випадку.

Детальніше...

Громадянину гарантовано право звернутися до суду щодо оформлення трудових відносин

Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:
згідно зі статтею 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору», роботодавець не вправі допустити до роботи працівника без укладення з ним трудового договору та відповідного повідомлення про факт працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.
Управління Держпраці у Чернівецькій області неодноразово повідомляло: допуск працівника до роботи без належного оформлення - грубе порушення законодавства про працю, що тягне за собою накладення на роботодавця фінансової, адміністративної, а в окремих випадках навіть кримінальної відповідальності.
Так, суб’єкти господарювання, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),
оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,
та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Детальніше...

Належна оплата праці - одна із переваг офіційної зайнятості

Управління Держпраці у Чернівецькій області неодноразово наголошувало на тому, що однією із переваг офіційного працевлаштування є належна оплата праці найманого персоналу.
Так, заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути нижчою мінімальної заробітної плати згідно зі статтею 95 Кодексу законів про працю України. З 1 вересня 2020 року вона становить 5 000 гривень.
На важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці та умовами підвищеного ризику для здоров'я працівникам установлюється підвищена оплата праці згідно зі статтею 100 КЗпПУ.
Виплату заробітної плати працівникові роботодавець повинен здійснювати не рідше двох разів на місяць; розмір заробітної плати за першу половину місяця повинен бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) персоналу.
Працівник, трудова діяльність якого належним чином задекларована, має гарантоване Законом право на виплату: відпускних (заробітна плата працівників за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше, ніж за три дні до її початку (стаття 115 КЗпПУ) та лікарняних.

Детальніше...

Трудовий договір – гарантія задекларовано праці

Державна служба України з питань праці інформує:
праця будь кого із працівників задекларована лише у тому разі, якщо:
- роботодавець уклав із працівником трудовий договір;
- роботодавець повідомив про працевлаштування працівника Державну фіскальну службу;
- роботодавець сплачує за працівника єдиний соціальний внесок;
- працівник отримує заробітну плату офіційно у повному обсязі.
Переваги задекларованої праці:
безпечні умови праці;
регулярна заробітна плата;
страхування на випадок тимчасової непрацездатності;
страхування від нещасного випадку на виробництві;

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Держпраці в Чернівецькій області інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору