Про підстави припинення трудового договору між роботодавцем та працівником

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує щодо випадків, в яких трудові відносини між працівником та роботодавцем можуть бути припинені.
Підставами припинення трудового договору є:
- угода сторін;
- закінчення строку трудового договору, крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення;
- призов або вступ працівника або власника - фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім випадків, коли за працівником зберігаються місце роботи, посада відповідно до частин третьої та четвертої статті 119 Кодексу законів про працю України;
- розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 38, 39 КЗпП), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (статті 40, 41 КЗпП) або на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу (стаття 45 КЗпП);
- переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду;
- відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці;
- набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням) до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи;

Детальніше...

Роз’яснення щодо нарахування відпускних виплат

Управління Держпраці  у  Чернівецькій області  інформує:

Обчислення середньої заробітної плати для оплати працівникові  часу щорічної  відпустки,  додаткових  відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей,  або  для  виплати  компенсації  за невикористані відпустки, обчислюється з виплат за останні  12  календарних  місяців роботи,  що передують  місяцю  надання  відпустки  або  виплати компенсації за невикористані відпустки.

Працівнику, який пропрацював на підприємстві, в  установі, організації  менше  року,  середня  заробітна  плата  обчислюється із суми виплат за фактичний час роботи,  тобто з першого  числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається  відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Слід підкреслити: заробітна плата, відпускні виплати працівникові повинні бути виплачені роботодавцем не пізніше, ніж за три дні до початку відпустки.

Важливо! При визначенні тривалості щорічної відпустки святкові та неробочі дні не обліковуються, а саме: 1 січня - Новий рік, 7 січня - Різдво Христове християн східного обряду, 8 березня - Міжнародний жіночий день, 1 травня - День праці, 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, 28 червня - День Конституції України, 24 серпня - День незалежності України, 14 жовтня - День захисника України, 25 грудня - Різдво Христове християн західного обряду; один день (неділя) - Пасха (Великдень), один день (неділя) - Трійця.

На ці дні відпустка працівникам подовжується, але не оплачується. 

Роз’яснення Держпраці: працівники зобов’язані пройти навчання і перевірку знань з охорони праці

Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснює: згідно зі статтею 18 Закону України «Про охорону праці» - «Навчання з питань охорони праці», -  працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Перелік робіт з підвищеною небезпекою затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок.

Детальніше...

Термін подання документів на участь у конкурсі «Краще підприємство з охорони праці” продовжено

Управління Держпраці у Чернівецькій області  інформує:

2 квітня 2019 року Державною службою України з питань праці розпочато Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці” за результатами діяльності у 2018 році.

У зв’язку з численними проханнями суб’єктів господарювання та з метою залучення якомога більшої кількості учасників, термін подання документів на  участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці” за результатами діяльності у 2018 році продовжено до 3 червня 2019 року.

Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою:

01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14;

e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.;

телефон для  довідок (044) 284 39 07.

У рамках відзначення Дня охорони організовано цикл тематичних лекцій у вузах Буковини

Цикл тематичний зустрічей та лекцій зі студентами вищих навчальних закладів Буковини, приурочених Всесвітньому дню охорони праці та Дню охорони праці в Україні, організовано фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Так, учора тематична лекція відбулася в навчальній аудиторії Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету.

Участь у семінарі - тренінгу на тему «Виробничі ризики та їх вплив на безпеку праці» взяли перший заступник начальника територіального органу Державної служби України з питань праці Іван Гордей та заступник Галина Кушнір.

Студентів та викладацький склад вузу, зокрема, декана факультету управління, сфери обслуговування та харчових технологій Валентину Полянко, виконуючу обов’язки декана факультету обліку, фінансів та економічної діяльності Ірину Мустецу, завідуючу практикою навчального відділу Наталію Канут, провідного інженера з охорони праці Володимира Капшу   фахівці Управління проінформували на найбільш актуальні теми що додержання законодавства з питань промислової безпеки, охорони та гігієни праці, про відповідальність за їх порушення; навели статистичні дані нещасних випадків на виробництві, підсилили дані конкретними прикладами виробничих травмувань, які, на жаль, сталися упродовж минулого та з початку нинішнього років на місцевих підприємствах. 

Детальніше...

Роботодавець зобов’язаний убезпечити виробничий процес, обов’язок працівника - дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

згідно із Законом України «Про охорону праці», а саме статтею 13 - «Управління охороною праці та обов’язки роботодавця» , роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме:

створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання;

розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці;

Детальніше...

Робота працівників у вихідні дні має оплачуватися у подвійному розмірі

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

згідно зі статтею 71 Кодексу законів про працю України - «Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи» , робота у вихідні дні забороняється.

Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається лише з дозволу органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації  і лише у виняткових випадках, що визначаються  чинним законодавством, а  саме:

для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

Детальніше...

За результатами заходів Держпраці між роботодавцями та працівниками області укладено 1150 трудових угод

З початку року головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших  нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  здійснено 139 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та 20 перевірок з питань працевлаштування інвалідів.

За результатами заходів,  територіальним органом Державної служби України з питань праці видано 98 приписів та передано до судової інстанції  50 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної  відповідальності.

На підставі відповідного пункту Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04. 2017 року за №295 - «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  інспекторами Держпраці проводяться відвідування суб’єктів господарювання з метою інформування керівників та працівників  трудових колективів про найбільш ефективні  способи дотримання законодавства про працю.

Детальніше...

Найбільш травмонебезпечні галузі економіки - лісове господарство та будівництво

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

найбільша кількість нещасних випадків на виробництві у минулому, 2018, році  сталася на підприємствах, в установах та організаціях  Чернівців  -  28 випадків, у тому числі, три  зі смертельним наслідком. 

Збільшення  виробничого травматизму  відбулося також у Герцаївському районі  - на один випадок з тяжкими наслідками.

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: загалом у 2018 році на підприємствах краю зареєстровано 36 нещасних випадків, у тому числі, чотири - зі смертельними наслідками.

Зростання кількості смертельних випадків допущено на підприємствах будівництва та машинобудування.

Зниження смертельного травматизму має місце в лісовій галузі, на підприємствах з виробництва деревини.

Рівень загального травматизму зменшився на підприємствах автотранспорту, соціально-культурної сфери, у  сільському господарстві.

Найбільш травмонебезпечними галузями економіки у 2018 році  були лісове господарство та будівництво , найбільш небезпечною професією -  професія водія.

Аналіз виробничого травматизму засвідчує зростання нещасних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод та через падіння потерпілих.

Звернення

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення  заходів з нагоди Дня охорони праці в області до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій.

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.

Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести, напередодні свого сторічного ювілею , заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці - це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України , з урахуванням Угоди про асоціацію між нашою країною  та Європейським Союзом, схвалено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні і затверджено План заходів щодо її реалізації.

Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Держпраці в Чернівецькій області інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору