За результатами заходів Держпраці між роботодавцями та працівниками області укладено 1150 трудових угод

З початку року головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших  нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  здійснено 139 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та 20 перевірок з питань працевлаштування інвалідів.

За результатами заходів,  територіальним органом Державної служби України з питань праці видано 98 приписів та передано до судової інстанції  50 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної  відповідальності.

На підставі відповідного пункту Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04. 2017 року за №295 - «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  інспекторами Держпраці проводяться відвідування суб’єктів господарювання з метою інформування керівників та працівників  трудових колективів про найбільш ефективні  способи дотримання законодавства про працю.

Детальніше...

Найбільш травмонебезпечні галузі економіки - лісове господарство та будівництво

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

найбільша кількість нещасних випадків на виробництві у минулому, 2018, році  сталася на підприємствах, в установах та організаціях  Чернівців  -  28 випадків, у тому числі, три  зі смертельним наслідком. 

Збільшення  виробничого травматизму  відбулося також у Герцаївському районі  - на один випадок з тяжкими наслідками.

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: загалом у 2018 році на підприємствах краю зареєстровано 36 нещасних випадків, у тому числі, чотири - зі смертельними наслідками.

Зростання кількості смертельних випадків допущено на підприємствах будівництва та машинобудування.

Зниження смертельного травматизму має місце в лісовій галузі, на підприємствах з виробництва деревини.

Рівень загального травматизму зменшився на підприємствах автотранспорту, соціально-культурної сфери, у  сільському господарстві.

Найбільш травмонебезпечними галузями економіки у 2018 році  були лісове господарство та будівництво , найбільш небезпечною професією -  професія водія.

Аналіз виробничого травматизму засвідчує зростання нещасних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод та через падіння потерпілих.

Звернення

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення  заходів з нагоди Дня охорони праці в області до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій.

Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.

Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести, напередодні свого сторічного ювілею , заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці - це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України , з урахуванням Угоди про асоціацію між нашою країною  та Європейським Союзом, схвалено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні і затверджено План заходів щодо її реалізації.

Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.

Детальніше...

За рішенням колегії Управління Держпраці роботу з детінізації зайнятості в регіоні буде посилено

Про підсумки роботи у 2018 році та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, охорону та гігієну праці, державний гірничий нагляд розглянуто на колегії Управління Держпраці у Чернівецькій області.  

Колегія відбулася під головуванням начальника територіального органу Державної служби України з питань праці Івана Луцака.

Участь у роботі колегії взяли начальник ДП «Чернівецький експертно - технічний центр» Ігор Лехіцький, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Чернівецькій області Андрій Шевченко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради Людмила Березовська,  голова Чернівецької обласної профспілкової організації працівників державних установ України Олександр Охрімовський.

Одним із ключових пунктів порядку денного колегії Управління Держпраці  розглядалися результати роботи, спрямованої  на забезпечення реалізації Розпорядження Кабінету Міністрів України  від 05.09.2018 року за №649 - Р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Детальніше...

Інспекторам праці органів місцевого самоврядування наголошено на необхідності активізувати у громадах інформаційно - роз’яснювальну роботу серед роботодавців

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області організовано черговий семінар - навчання для інспекторів праці та посадових осіб, котрі виконують обов’язки інспекторів праці міських рад  міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад.

Як зауважила на початку роботи семінару заступник начальника територіального органу Державної служби України з питань праці  Галина Кушнір, в області створено 33 об’єднані  громади, в яких працюють 27 інспекторів праці.   

«Від результатів роботи фахівців залежить, у тому числі, наповнення бюджету, а  відповідно  добробут у громадах. Наголошую на тому, що інспектор праці не має залишити поза своєю професійною увагою жодного суб’єкта господарювання, що працює чи тільки розпочав свою  діяльність. Кожен роботодавець повинен усвідомлювати неприпустимість використання не задекларованої праці й знати про фінансову відповідальність  у тому  разі, якщо він допустить до роботи неоформлених працівників», - зазначила Галина Кушнір.

Під час виступу посадовець Держпраці наголосила на необхідності активізації роботи з питань саме легалізації зайнятості, адже наразі в регіоні відбуватиметься пожвавлення на ринку праці, зокрема, у сільськогосподарському секторі, будівельній галузі.       

Детальніше...

Фахівцями Держпраці виявлено факти неоформлених трудових відносин

В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про притягнення до фінансової відповідальності суб’єкта господарювання будівельної галузі (підприємство здійснює виробничу діяльність у Чернівцях, зареєстровано в Івано-Франківську) за використання праці неоформлених працівників.  

Інспекційне відвідування проводилось інспекторами праці Управління Держпраці на підставі матеріалів територіального органу Державної фіскальної служби України.

Під час перевірки інспекторами праці встановлено, що на одному із будівельних майданчиків обласного центру  перед початком трудової діяльності семеро працівників проходили стажування (на посадах кранівник, водій,  муляр, машиніст-екскаваторник) без оформлення трудових відносин.

Інспектори  зафіксували факт допуску до роботи працівників без укладення із ними (з боку роботодавця) відповідних трудових договорів та не повідомлення про їхнє працевлаштування Державну фіскальну службу.

Цим самим роботодавець порушив чинне трудове законодавство, а саме статтю 24  Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

Детальніше...

Про виробничий травматизм в області з початку року

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

з початку  2019 року на виробництві в регіоні сталося вісім нещасних випадків, в яких постраждали восьмеро осіб.

Виробничого травматизму зі смертельним наслідком зафіксовано не було.

Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області зазначає: на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за дванадцять місяців минулого, 2018,  року зареєстровано 36 нещасних випадків, в яких постраждали 36 працівників, четверо  із них - загинули. 

У 2018 році смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі (1), на автодорожньому  транспорті (1), у машинобудуванні (1), на будівництві (1).

Випадки загального виробничого травматизму  зафіксовано у соціально-культурній сфері (7);

лісовому господарстві (2);

харчовій промисловості (3);

Детальніше...

Служба зайнятості роз’яснює: безробітні громадяни можуть брати участь у виборчому процесі

В Україні триває виборчий процес чергових виборів Президента України, який розпочався 31 грудня 2018 року і триватиме до 31 березня 2019 року. Багатьох безробітних громадян, які офіційно перебувають на обліку в службі зайнятості, хвилює питання чи дозволяє їм законодавство працювати під час підготовки і проведення виборів.

Особи, яким надано статус безробітного, можуть залучатися до робіт, пов’язаних з організацією підготовки і проведення виборів Президента України, відповідно до частини шостої статті 40 Закону України «Про вибори Президента України». Робота у складі окружних, дільничних виборчих комісій чи як спеціалістів, експертів та технічних працівників не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю.

Детальніше...

На Буковині понад 300 школярів взяли участь у майстер-класах «День зустрічі з професією»

Сьогодні, 15 березня, у м. Сокиряни відбувся  «День зустрічі з професією». Понад 300 школярів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Сокирянського району, зокрема Сокирянської та Вашковецької об’єднаних територіальних громад взяли участь у профорієнтаційних майстер-класах. Зустрітися з учнями приїхали представники різних професій.

«Служба зайнятості запросила учнів 9-х класів не випадково. Адже саме в цей час дітям варто визначатися яку спеціальність опанувати, які здібності і таланти розвивати. Такі майстер-класи допомагають старшокласникам краще зрозуміти до чого лежить душа, які професії затребувані і перспективні, дізнатися більше про особливості роботи від майстрів своєї справи», - каже директор Чернівецького ОЦЗ Любов Кожолянко.

На 14 локаціях представлені професії, зокрема столяр, різьбяр, реставратор, кухар, модельєр, художник, дизайнер і не тільки. Майстер-клас провели і гончарі, адже Сокирянщина здавна славиться народними умільцями, котрі виготовляють глиняні вироби, це – і посуд, і мистецькі витвори. Іван Гончар з с. Коболчин багато років займається гончарством і керамікою, у сільській школі створив музей гончарства, а нині ділиться секретами гончарної справи із школярами. Тут дітей знайомлять з професіями, які мають давні традиції у цьому регіоні, а також сучасними, котрі затребувані на ринку праці. На одній з локацій презентують військових. На іншій – майстрів кулінарної справи, а це – кухарі, бармени, кондитери. Також є дизайнери, швачки, кравці. Загалом - 18 професій.

Детальніше...

Інспектори праці Чернівецької та Тернопільської областей підвищують свій кваліфікаційний рівень на тренінгу з технік ефективних комунікацій для подолання не задекларованої зайнятості

Дводенний навчальний тренінг для інспекторів праці Управління Держпраці у Чернівецькій області та Управління Держпраці у Тернопільській області розпочався сьогодні у Чернівцях.  

Даний семінар відбувається у рамках Проекту ЄС - МОП  «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання не задекларованої праці».

Роботу тренінгу модерують заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці  у Харківській області Світлана Капуста, заступник начальника відділу державного нагляду у сфері  трудових відносин управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області Марина Мартинюк, тренер від Проекту ЄС-МОП Віталій Бєлов.

Участь у роботі зібрання бере заступник директора департаменту з питань праці,  начальник відділу з питань трудових відносин Державної служби України з питань праці Олена Коновалова.

Перед початком тренінгу, до його учасників  із вітальним словом  звернувся начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. Він побажав учасникам зібрання плідної співпраці й набуття нових знань.

Програма зібрання - різнопланова. Це - відпрацювання техніки ефективного спілкування з роботодавцями  та працівниками; опрацювання стандартних технік комунікації. адаптованої для роботи інспекторів праці; формулювання ключових переваг легального працевлаштування для роботодавців і працівників; вивчення стратегії співпраці з іншими органами державної влади у рамках проведення інспекційних відвідувань; освоєння навичок роботи із традиційними запереченнями, недопущеннями до перевірки, відмовами у наданні документів суб’єктами господарювання. 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Держпраці в Чернівецькій області інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору