Пам’ятка для роботодавця: як правильно оформити працівника

Державна служба України з питань праці роз’яснює.
Коли треба укладати трудовий договір?
Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові. Проте тут ви не можете самі обирати варіанти. У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.
Як правило, особа є працівником, якщо:
ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час;
ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу;
ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;
ви платите за процес праці, а не за її результат;
ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи;
ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.
Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб чи приватних підприємців (ФОП)?
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:
укладення трудового договору;
оформлення наказу про прийняття на роботу;

Детальніше...

Будівельна галузь має динаміку зростання виробничого травматизму

Державна служба України з питань праці інформує: у минулому, 2019, році в Україні майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі.
До того ж, будівництво це одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників і саме будівельна галузь має динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.
Під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) у галузі будівництва у 2019 році спостерігається тенденція щодо характерних виявлених порушень, які мали місце на підприємствах чисельністю до 50 працівників (1 група) та підприємствах чисельністю більше 50 працівників (2 група).
Характерні порушення, що найбільш часто виявляються на підприємствах 1 групи
Недостатнє забезпечення цих підприємств будівельними технікою, механізмами та вантажопідіймальними кранами, що приводить до використання ними та експлуатації цих механізмів, техніки на правах оренди. Через відсутність відповідних кваліфікованих працівників, та посадових осіб, що забезпечують безпечну експлуатацію цих механізмів та техніки часто ці функції договорами оренди переадресовуються на орендодавця, які територіально часто розташовуються на значних віддалях від об’єктів будівництва, часто в інших областях держави, що не дає змогу забезпечити належний регулярний відомчий нагляд за безпечною експлуатацією цих механізмів та техніки на об’єктів будівництва і нерідко призводить до аварій та нещасних випадків з працівниками малих підприємств під час експлуатації та демонтажу механізмів та техніки.

Детальніше...

Дотримання правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві - обов’язкове

Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання аграрного сектору з нагадуванням посилити увагу за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки на агропідприємствах з метою запобігання нещасним випадкам під час виробничого процесу зокрема, при хімічній обробці полів, внесенню пестицидів та мінеральних добрив.
Так. транспортування, зберігання та застосування пестицидів необхідно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Доставку пилоподібних мінеральних добрив на поле з подальшим їх внесенням у ґрунт необхідно здійснювати на спеціальному транспортному засобі, обладнаному устаткуванням для вивантаження. Кузов транспортного засобу повинен бути без щілин і накритий брезентом.
Перевозити аміачну селітру з іншими мінеральними добривами на одному транспортному засобі не дозволяється.
Не дозволяється у темний час доби виконання робіт, пов’язаних з транспортуванням аміаковмісних мінеральних добрив, приготуванням розчинів, змішуванням їх та внесенням у ґрунт.
Не дозволяється транспортувати разом різні види пестицидів, хімічна взаємодія яких, у разі порушення упаковки, може спричинити їх займання.

Детальніше...

COVID -19: для кого випадок інфікування хворобою є професійним захворюванням

Державна служба України з питань праці інформує для кого випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням, а саме для:
медичних та інших працівників, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;
працівників, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;
працівників, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.
Алгоритм отримання страхових виплат у разі захворювання на COVID -19 у медичних працівників
Покроковий порядок встановлення зв’язку захворювання з умовами праці:
заклад охорони здоров’я, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці, ФССУ, установу, де працює потерпілий.
Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФССУ, тощо.
Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на корона вірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.
Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).

Детальніше...

До уваги медичних працівників та керівників закладів охорони здоров’я!

Наразі у засобах масової інформації обговорюється питання щодо рівня захищеності медичних працівників, а також гарантії і компенсації, що надаються державою за роботу в умовах підвищеного ризику для здоров’я під час ліквідації епідемії та здійснення заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Державна служба України з питань праці інформує:
наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02.04.2020 № 768 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, cпричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року» (далі – наказ № 768) затверджений перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року.
Пунктом 2 зазначеного наказу встановлено, що персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров’я.

Детальніше...

З початку року на виробництві постраждали семеро осіб

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: станом на завершення квітня 2020 року на підприємствах, в установах, організаціях Буковини мали місце сім нещасних випадків виробничого травматизму. Два із них - зі смертельним наслідком.
Так, нещасні випадки мали місце на підприємствах торгівлі, автомобільного транспорту, пошти та зв’язку, у будівельній галузі.
Нещасні випадки зі смертельним наслідком сталися на підприємстві соціально-культурної сфери та на підприємстві залізничного транспорту.
Найбільшу кількість травмувань на виробництві зафіксовано у Чернівцях - загалом п’ять , по одному нещасному випадку сталося у Глибоцькому та Новоселицькому районах.
Водночас територіальний орган Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області - звертається до керівників підприємств, установ, організацій регіону з вимогою повного дотримання чинних нормативно-правових актів з питань промислової безпеки, охорони та гігієни праці.

28 квітня - День охорони праці

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці.
Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці.
Однак запланованому завадила надзвичайна подія – спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка розпочалася в Китаї, згодом охопила Південну Корею, Іран, країни західної Європи, а сьогодні вже панує у всьому світі. Тож темою Всесвітнього дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.
Шановні колеги!
У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль.
Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції.
Зокрема генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 No 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які в подальшому уряд подовжив і посилив.

Детальніше...

Про стан виробничого травматизму з початку 2020 року

За два місяці 2020 року на підприємствах області зареєстровано два нещасні випадки, пов’язані з виробництвом.
Так, один нещасний випадок стався на підприємстві автодорожнього транспорту, ще один у галузі машинобудування.
Про це повідомляють у секторі розслідування, аналізу й обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.
Один із нещасних випадків стався через падіння потерпілого з висоти, інший - через дію деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються.
В обох випадках причинами їх настання є невиконання вимог інструкцій з охорони праці.
Дані нещасні випадки зареєстровано у Чернівцях.
Водночас зареєстровано три випадки не пов’язаних з виробництвом, які сталися унаслідок природній смертей потерпілих (2) та внаслідок самогубства (1).
Довідково: за аналогічний період минулого, 2019, року фахівцями сектору розслідування, аналізу й обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області було зареєстровано вісім нещасних випадків.
Загалом у минулому році на підприємствах, в установах та організаціях Буковини сталося 39 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, у тому числі, шість - зі смертельним наслідком.

Держпраці розпочала в області інформаційну кампанію з детінізації зайнятості у будівельній сфері

Будівельна галузь - одна з найбільш ризикових економічних сфер, в якій роботодавці використовують не задекларовану працю працівників.
За даними Державної служби статистики України, понад 16%, а це понад півмільйона осіб від усього неформально зайнятого населення держави у першому півріччі 2019 року працювали саме у сфері будівництва.
На виконання доручення Кабінету Міністрів України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі, стартувала масштабна всеукраїнська кампанія. Заходи проходитимуть у два етапи.
До 20 березня фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області проводять серед суб’єктів господарювання інформаційні заходи. Під час інформаційних відвідувань інспектори праці роз’яснюють роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, наголошують на ризиках не задекларованої праці.
При проведенні інформаційних відвідувань головні державні інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці акцентують на тому, що будівництво було, є і залишається однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання.
Так, за даними Держпраці України, у минулому, 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі.
У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага приділяється питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.
Слід зазначити, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу до роботодавців не застосовуються.
З 30 березня Управління Держпраці розпочне інспекційні відвідування суб’єктів господарювання будівельної галузі.
Триватимуть інспекційні відвідування Держпраці упродовж всього календарного місяця – до 30 квітня.

 

Рекомендації для роботодавців щодо запобігання коронавірусу COVID -19

Відділ з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області надає рекомендації для роботодавців на випередження поширенню небезпечної недуги:
необхідно забезпечити (за можливістю) моніторинг стану здоров’я працівників на наявність симптомів захворювання у вигляді підвищення температури тіла, утруднення дихання;
надати необхідну кількість миючих та антисептичних засобів для рук працівників та захисних медичних масок;
регулярно провітрювати приміщення та здійснювати вологе прибирання;
проводити щоденну дезінфекцію обладнання та робочої зони.
Відділ з питань гігієни праці інформує роботодавців щодо дій у разі виявлення працівників з підозрою на небезпечну недугу.
У такому разі працівник відразу ж має одягнути захисну маску й має бути направлений до медичного закладу.
На робочому місці, де працівник виконував свої обов’язки, має бути проведено дезінфекцію поверхонь за допомогою хлоровмісних або спиртовмісних засобів.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Держпраці в Чернівецькій області інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору