Про стан виробничого травматизму з початку 2020 року

За два місяці 2020 року на підприємствах області зареєстровано два нещасні випадки, пов’язані з виробництвом.
Так, один нещасний випадок стався на підприємстві автодорожнього транспорту, ще один у галузі машинобудування.
Про це повідомляють у секторі розслідування, аналізу й обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.
Один із нещасних випадків стався через падіння потерпілого з висоти, інший - через дію деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються.
В обох випадках причинами їх настання є невиконання вимог інструкцій з охорони праці.
Дані нещасні випадки зареєстровано у Чернівцях.
Водночас зареєстровано три випадки не пов’язаних з виробництвом, які сталися унаслідок природній смертей потерпілих (2) та внаслідок самогубства (1).
Довідково: за аналогічний період минулого, 2019, року фахівцями сектору розслідування, аналізу й обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області було зареєстровано вісім нещасних випадків.
Загалом у минулому році на підприємствах, в установах та організаціях Буковини сталося 39 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, у тому числі, шість - зі смертельним наслідком.

Держпраці розпочала в області інформаційну кампанію з детінізації зайнятості у будівельній сфері

Будівельна галузь - одна з найбільш ризикових економічних сфер, в якій роботодавці використовують не задекларовану працю працівників.
За даними Державної служби статистики України, понад 16%, а це понад півмільйона осіб від усього неформально зайнятого населення держави у першому півріччі 2019 року працювали саме у сфері будівництва.
На виконання доручення Кабінету Міністрів України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі, стартувала масштабна всеукраїнська кампанія. Заходи проходитимуть у два етапи.
До 20 березня фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області проводять серед суб’єктів господарювання інформаційні заходи. Під час інформаційних відвідувань інспектори праці роз’яснюють роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, наголошують на ризиках не задекларованої праці.
При проведенні інформаційних відвідувань головні державні інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці акцентують на тому, що будівництво було, є і залишається однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання.
Так, за даними Держпраці України, у минулому, 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі.
У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага приділяється питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.
Слід зазначити, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу до роботодавців не застосовуються.
З 30 березня Управління Держпраці розпочне інспекційні відвідування суб’єктів господарювання будівельної галузі.
Триватимуть інспекційні відвідування Держпраці упродовж всього календарного місяця – до 30 квітня.

 

Рекомендації для роботодавців щодо запобігання коронавірусу COVID -19

Відділ з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області надає рекомендації для роботодавців на випередження поширенню небезпечної недуги:
необхідно забезпечити (за можливістю) моніторинг стану здоров’я працівників на наявність симптомів захворювання у вигляді підвищення температури тіла, утруднення дихання;
надати необхідну кількість миючих та антисептичних засобів для рук працівників та захисних медичних масок;
регулярно провітрювати приміщення та здійснювати вологе прибирання;
проводити щоденну дезінфекцію обладнання та робочої зони.
Відділ з питань гігієни праці інформує роботодавців щодо дій у разі виявлення працівників з підозрою на небезпечну недугу.
У такому разі працівник відразу ж має одягнути захисну маску й має бути направлений до медичного закладу.
На робочому місці, де працівник виконував свої обов’язки, має бути проведено дезінфекцію поверхонь за допомогою хлоровмісних або спиртовмісних засобів.

Змінено розміри штрафів за порушення законодавства про працю та процедуру їх накладення

Територіальний орган Державної служби України з питань праці – Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:
Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-ІХ, який набув чинності 02.02.2020 року, внесено зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України - «Відповідальність за порушення законодавства про працю».
Зміни передбачають зміну підходу до процедури накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю та зміну їх розмірів.
Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення, а саме 47 230 гривень.
До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.
Передбачена додаткова відповідальність у разі вчинення порушення повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Детальніше...

Про переваги легального працевлаштування поінформовано понад 5 000 роботодавців області

е відбулося у рамках інформаційно - роз’яснювальної кампанії на тему легалізації зайнятості , яка нині триває в регіоні.
Інформаційними заходами на сьогодні вже охоплено понад 5 000 роботодавців міста та області.
Оскільки, серед найбільш ризикованих галузей економіки, в яких на Буковині спостерігається найбільша кількість неофіційних працівників - оптова та роздрібна торгівля, громадське харчування, надання послуг , то інформаційними заходами фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці охоплюють, найперше, суб’єктів господарювання цих сфер економіки.
Участь в інформаційній кампанії беруть всі керівники структурних підрозділів та головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області.
Заходи проводяться спільно з представниками територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Чернівецьким обласним центром зайнятості, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Робота проводиться на виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 року щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення.

 

Діє нова редакція Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

Набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року за №1132, якою викладено у новій редакції Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
Цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (зокрема їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю (далі - об'єкт відвідування), з урахуванням особливостей, визначених Конвенцією Міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі, ратифікованою Законом №1985 – IV, Конвенцією Міжнародної організації праці № 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві, ратифікованою Законом №1986 – IV, та Законом №877.
Заходи контролю за додержанням законодавства про працю здійснюються у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів.
Інспекційні відвідування роботодавців фахівцями Держпраці проводяться з наступних підстав:
1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
3) за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань виключно з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством;
4) за рішенням суду;

Детальніше...

Вчасні медичні огляди працівників убезпечать від виникнення випадків смертей на виробництві

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє,  що за одинадцять місяців 2019 року, в регіоні мали місце 33 нещасні випадки виробничого травматизму, п’ять із яких - зі смертельним наслідком.  

Водночас за даний період на окремих підприємствах, в установах, організаціях Буковини мали місце випадки смертей на виробництві, які не пов’язані  безпосередньо з виробничим процесом, а настали унаслідок природніх причин.

 Найчастіше - через раптове погіршення стану  здоров’я працівників. 

Уникнення випадків виникнення смертей на виробництві унаслідок природніх причин забезпечить проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками.

Так, у статті 17 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язкові медичні огляди працівників певних категорій» зазначено:

роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Детальніше...

Фахівцями Держпраці виявлено майже 250 фактів незадекларованої зайнятості

Запобігання використанню незадекларованої праці є одним із пріоритетних напрямів діяльності Управління Держпраці у Чернівецькій області.
За десять місяців 2019 року головними державними інспекторами Держпраці виявлено 248 працівників, допущених до роботи без оформлення трудового договору. Із них - 177 працівників працювали без оформлення трудових відносин; 49 - без належного оформлення трудових відносин (на підставі цивільно-правових угод, які мали ознаки трудових); із 22 особами роботодавці уклали трудові договори, але допустили до роботи без повідомлення про факти працевлаштування територіальний орган Державної податкової служби.
Лише у жовтні нинішнього року інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці встановили факти неоформлених трудових відносин у двох фізичних осіб -підприємців: 55 працівників допущено до роботи без належного працевлаштування.
За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи з початку 2019 року між роботодавцями та найманими працівниками укладено 3019 трудових угод.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», Управлінням Держпраці у Чернівецькій області спільно з представниками Державної податкової служби, Головного управління Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області, іншими органами виконавчої влади за участю представників органів місцевого самоврядування в регіоні проводяться комплексні заходи.
Загалом здійснено 303 комплексних заходи, під час яких виявлено 373 працівників, допущених до роботи без належного оформлення. Легалізовано працю 522 осіб.

Інспектори Держпраці інформують суб’єктів господарювання про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю

Фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області упродовж минулого місяця здійснено 38 інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю та 12 перевірок з питань державного нагляду за здійсненням органами місцевого самоврядування повноважень з питань контролю за додержанням законодавства про працю.
За десять місяців нинішнього року інспектори Держпраці здійснили 255 інспекційних відвідувань місцевих суб’єктів господарювання, провели низку інших заходів державного нагляду (контролю) за станом дотримання трудового законодавства.
За результатами здійснених контрольних заходів керівникам підприємств, установ, організацій видано 176 приписів на усунення порушень трудового законодавства.
Складено та передано до суду 85 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності.
Інспекторами праці на підставі пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 - «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”» та пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 - «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», проводяться відвідування місцевих суб’єктів господарювання з метою інформування керівників та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

Детальніше...

Виробничий травматизм в області за десять місяців 2019 року

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:
за десять місяців 2019 року на підприємствах, в установах та організаціях області зареєстровано 31 нещасний випадок виробничого травматизму, у тому числі, п’ять із них - зі смертельним наслідком. Загинуло п’ятеро осіб.
Нещасні випадки зі смертельним наслідком мали місце на підприємстві з виробництва деревини, на автомобільному транспорті, в енергетичній галузі, у сільському та рибному господарствах.
Випадки виробничих травмувань сталися через:
травми, заподіяні потерпілим іншими особами (7 випадків);
у результаті дорожньо - транспортних пригод (6);
падіння потерпілих під час пересування (5);
падіння потерпілих з висоти (4);
через дію рухомих і таких, що обертаються деталей обладнання, машин, механізмів (3);
наїзду транспортних засобів (1);
внаслідок дії предметів, деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються (1);
через ушкодження тваринами (1)

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Держпраці в Чернівецькій області інформує.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору