с.Багринівка

СВЯТОДУХІВСЬКА ЦЕРКВА та дзвіниця, яка   розташована  у центрі села.

За історичними  даними церква збудована  у 1777 у  с. Нижній Віків на кошти єпископа Досіфея  з м. Радауці. У 1880  церкву перенесли у с.Багринівка та перебудували. Освятили у 1883 як Троїцьку церкву. Останні ремонтні роботи проводились у 1991, тоді стіни храму ошалювали.

В церкві зберігся іконостас к.18 ст., п’ятиярусний, оздоблений різьбою. З південно-західної сторони від церкви знаходиться дерев’яна, двоярусна, квадратна у плані дзвіниця. Споруда є традиційною для буковинської школи народного будівництва.

 

Верхні Синівці

ЦЕРКВА ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА, 1790 р. та ДЗВІНИЦЯ

Церква розташована на південній околиці села.

Про існування у церкви  вперше згадується у документі 1490 року. Сучасна церква зведена на кошти місцевого землевласника, барона Ільського.

Споруда дерев’яна, тризубна. Дах церкви схилий, критий бляхою. В інтер’єрі бабинець  відділений від нави характерним для буковинських храмів трапецієподібним вирізом. Зберігся оригінальний різьблений  триярусний іконостас ХVІІІ ст.

На захід від церкви стоїть прямокутна дерев’яна, шальована дошками дзвіниця. Даний храм є перлиною дерев’яної буковинської архітектури ХVІІІ ст.

 

с. Валя-Кузьмина

ЦЕРКВА СВЯТОГО МИХАЙЛА

За архівними даними церкву почали будувати в 1934 році. 
В кінці 30 –тих років будівництво церкви завершилося. Службу почали правити в рідній церкві. Церкву не раз грабували, але люди знову вносили свої пожертвування в церковну касу. На ці кошти купували все необхідне для богослужіння.
За роки радянської влади богослужіння в церкві проводилося не кожної неділі, так як один панотець правив службу у 2-3-х селах.
З 1991 року почалося відродження церкви. Зробили реконструкцію, провели парове опалення. Художниця Сайфіддінова Ольга Панфіловна 
розписала стіни церкви сюжетними іконами /фресками/. Майстрині нашого села виготовляють різні вироби для оздоблення церкви.
До будівництва церкви – дерев’яна споруда служила місцем , де люди збиралися на богослужіння.
Нам вдалося знайти фотографію на якій зображена тимчасова церква. На фотографії № 6 ми можемо побачити цю будову 1930 р.
Дзвіниця в минулому розміщена була в прибудові , що знаходилася з лівої сторони від церкви. В 2000 роках було вирішено перебудувати дзвіницю. Вирішено було її збудувати над церковною криницею. Будівельниками стали майстри – будівничі нашого села . У 2010 році вона запрацювала, на даний момент на все село чути церковний передзвін, адже глибина криниці додає гучності. 

 

 

с.Волока

Церква Святого Миколая

    Відсутня інформація про зведення першої церкви у Волоці. Відомо, що в 1785 році діяла одна церква, яка була піднята на одному з горбів. З часом, коли збільшилася кількість населення, була побудована у 1831 році західніше від старої, нова церква. Вона була присвячена Святому Миколаю. На південь від церкви була вимурувана дзвіниця. Ця церква є найбільшою дерев’яною церквою на Буковині, яка побудована у вигляді корабля без жодного гвіздка.

 

 смт.Глибока

 

  Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Перші історичні дані знайдені в документах архівного фонду Митрополита Буковини за 1896-1937 роки. У них вказано, що фундамент церкви в Глибоці був закладений в червні 1906 року, тобто церква будувалася з червня 1906 року по 1909 рік і була освячена 23 травня. В протоколі парафіяльної ради від 24 лютого 1909 року є запис про зміну назви церкви зі Святого Духа на Свято-Покровський Храм Покрови Пресвятої Богородиці.

 

 

смт.Глибока

Костьол

У долині на Чорній Поляні,де зараз розташована Глибока, у 1359 році і 1497 роках відбулися битви між молдавськими та польськими військами. Вперше у джерелах Глибока згадується у 1438 роком. За Австрії у 1857 році тут з’явились перші німецькі колоністи, у румунські часи (1919-1940рр).

Місцеві римо-католики належали до створеної 1777 року парафії у давньоруському Сереті, який нині знаходиться на території Румунії. Мурований парафіяльний костел збудували у 1816 році, а освятили 1826 року під титулом Різдва Пресвятої Діви Марії. Серетська парафія входила до Чернівецького деканату.

На початку ХХ століття у Глибокій завдяки родині Скібневецьких спорудили власну святиню, а 1910 року тут була створена парафіяльна експозитура, якою опікувався у 1913 році о.Йосип Янішевський.

У 1944 році костел у Глибокій закрили,у його будівлі розташувались спочатку адміністрація енергозбуту, а потім архів. Повернули храм у 1992 році.

 

с.Горбівці

ЦЕРКВА СВ.ПАРАСКЕВИ, 1908 Р. ТА ДЗВІНИЦЯ              

Знаходиться у північній частині села, на пагорбі. За переказами перенесена з с.Черепківці у 1916 .

Церква дерев’яна, на мурованому фундаменті,. Трьох зрубна, з квадратним в плані бабинцем.. З південного боку до бабинця добудований ґанок Зруб шальований вертикально дошками з лиштвами на початку 1980-х рр. Іконостас поч. ХХ ст. столярної роботи виконаний народними майстрами.

Дзвіниця, розташована з південно-західного боку від церкви, звіниця – дерев’яна, каркасна, двоярусна, квадратова в плані, шальована, під чотирисхилим дахом.

 

 

с.Грушівка

Церква Святих апостолів Петра і Павла

Будівництво церкви розпочалось у 1993 році силами й коштами громади сіл Волока та Грушівка. Також допомогу на зведення святині було отримано з Румунії, звідки привезли великий дзвін. Церква мурована з цегли. Іконостас дерев’яний, виконаний триярусною ажурною різьбою. Дзвіниця   триярусна.  

 

 

с.Димка

 ЦЕРКВА СВЯТИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА  І ПАВЛА, ХVІІІ ст.,1903 р. ТА ДЗВІНИЦЯ

Церква розташована в центрі села, на південний схід від траси Глибока – Чернівці. Будувалась у 1902-1903 рр. із матеріалів старої церкви з села Старий Вовчинець.

Церква знаходиться на  мурованому фундаменті, дерев’яна, шальована дошками.

Біля церкви, з південно-західної розташована дерев’яна, двоярусна, дзвіниця. Поруч ведеться будівництво нової  (1993р.)

Архітектура церкви сполучає традиції архаїчного культового дерев’яного будівництва(„хатній тип”) з новими тенденціями, що виникли на Буковині у ХХ ст.

 

      с.Йорданешти

 ЦЕРКВА АРХАНГЕЛІВ МИХАЇЛА ТА ГАВРИЇЛА, 1898 ТА ДЗВІНИЦЯ

         Церква розташована у  північно-західній частині села біля траси Глибока-Сторожинець. Будувалась з 1898 по 1900. Освячена у 1900. Останні ремонтні роботи розпочались у 1991, тоді церкву та дзвіницю обшалювали, з півдня до бабинця прибудували цегляний потинькований тамбур, а до апсиди – захристію з такого ж матеріалу.

 

с.Кам’янка

 ЦЕРКВА СВ.СПИРИДОНА

Церква побудована в центрі села у 1894 р. на кошти жителів села за Австро-Угорської влади. Церква побудована у вигляді хреста. Вона складається із трьох частин: притвор, храм, алтар. Церква крита схилим дахом з заломами над бабинцем. Віконні прорізи вузькі та видовжені. В інтер’єрі домінує принцип розкриття висотного простору.  Іконостас, що знаходиться в церкві різьблений з кінця ХІХ століття.

Споруда належить до церков, що будувались за типовим проектом.

 

с. Карапчів

 

с. Коровія

 

с.Корчівці

ЦЕРКВА СВ.ВАСИЛІЯ, 1815 р. ТА ДЗВІНИЦЯ

    Церква Збудована в 1804-1807 рр. та освячена 1808– розташована  у східній частині села. Церква  дерев’яна, тридільна, триверха.

   В інтер’єрі висотний простір розкритий до основи ліхтарів. Бабинець з’єднаний з навою невисоким вирізом трапецевидної форми. В церкві знаходиться іконостас, скромно оздоблений різьбою, виконаний народними майстрами.

         З південного боку розташована дерев’яна каркасна, двоярусна дзвіниця, восьмерик на четверику, завершена  високим наметовим дахом, накритим ґонтом.     

 

 с.Купка

 ЦЕРКВА АРХАНГЕЛІВ МИХАЇЛА ТА ГАВРИЇЛА, 1787, 1866  ТА ДЗВІНИЦЯ

Церква побудована в 1787 на правому березі річки Малий Сірет. Споруда виконана з дерева у стилі старовинних молдавських церков. У 1865 році, після затяжних проливних дощів, виникла загроза зсуву землі на пагорбі, де була побудована церква. Священик Олександр Кисилиця разом з громадою звернулися до Чернівецького Митрополита за дозволом перемістити церкву на нове місце, де вона в даний час знаходиться. На новому місці церква була освячена у 1867 році.

 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Храми та культові споруди.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору