Пам'ятник воїнам-односельчанам та жертвам політичного протиборства у селі Кам'янка

Побудований у 1964 році на честь односельців, які загинули під час Другої світої війни.

Пам'ятний знак буковинцям, які загинули 1 квітня 1941 року

Трагічна подія, що сталася на цій землі 1 квітня 1941 року, навічно увійшла в історію Буковини і Глибоччини. Загинули безвинні мирні люди, котрі з хоругвами пішли назустріч смерті. В далекому  41-му хтось поширював серед румунського населення чутки про заслання в Сибір. Рятуючись від цього, люди прийшли до місцевої районної влади з вимогою дати дозвіл на перетин радянського кордону і виїзд до Румунії. По натовпу то тут, то там говорили про те, що 1 квітня українсько-румунський кордон буде відкрито і можна буде спокійно перейти його. Група буковинців з Верхніх і Нижніх Петрівців, Купки, Широкої Поляни, Просіки і Карапчева 1 квітня 1941 року, після остаточної відмови дати дозвіл на виїзд до Румунії, пішли з райцентру у напрямку Широкої Поляни. Там їх намагалися зупинити, але збурений натовп продовжував іти вже на Білу Криницю.
Поблизу кордону їх знову намагалися зупинити, зробили кілька попереджувальних пострілів, але даремно. Коли підійшли впритул до котрольно-слідової смуги прикордонники застосували зброю. Ця трагедія, яку можна було попередити, увійшла в нашу історію чорною  сторінкою.

Пам'ятник воїнам-одночельчанам

Побудований у 1966 році на честь воїнів, які загинули під час Другої світової війни.

Пам'ятник воънам-односельчанам в селі Черепківці

Встановлений у 1965 році на честь 20-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною.

Пам'ятник визволителям Буковини в селі Тереблече

Встановлений на честь 20-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною у 1965 році.

Пам'ятник замученим режимом 1944 р. в селі Турятка

В 2006 році біля церкви відкрито пам'ятник односельцям, які були вивезені з села в 1941 році на будівництво Онезького каналу і так вони не повернулись до рідних домівок. На кошти рідних споруджено пам'ятник, на якому викарбовано імена тих, хто помер далеко на чужині, так і не повернувшись на Батьківщину. Пам'ятник відкрито і освячено.

Кладовище австрійських солдат І Світової віїни

Кладовище розташоване в с. Валя Кузьмин Глибоцького району. Під час І Світової віїни  1914-1918 рр. територія Північної Буковини, яка була тоді в складі Австро-Угорщини, стала ареною жорстоких боїв з російськими військами. В австрійську армію були мобілізовані солдати з буковинських сіл. Багато з них загинуло, та їх могили були розкидані по всьому театру віїни.

В 30-х роках Міжнародний комітет Червоного Хреста оголосив 1 серпня Міжнардним антивоєнним днем вшанування пам’яті загиблих солдат та офіцерів всіх національностей. В 1936 р. уряд Румунії, в складі якої знаходилася Буковина, видав наказ «Про перезахоронення останків воїнів, загиблих під час Світової війни». Ініціатором будівництва меморіального комплексу стало румунське товариство „Култул ероілор” при матеріальній допомозі Німеччини. Таким чином за селом Валя Кузьмин біля лісу було влаштовано військове кладовище, де перепоховали 3744 загиблих австрійців. В основному, це жителі навколишніх сіл: Бояни, Магала, Валя Кузьмин, Рокитне, Остриця,Тарашани,Рідківці.

Останки воїнів поховали в чотирьох склепах. В центрі кладовища встановили чотиригранну призму у вигляді стилізованої каплиці. З фасаду і тилу зроблено напис німецькою та румунською мовами. Комплекс замкнений бетонною стіною, на якій вибиті прізвища воїнів і кількість загиблих в кожному з чотирьох склепів.

Меморіальний  комплекс споруджений чернівецькою скульптурною майстернею Карла Москалюка.

Пам’ятники жертвам сталінського тоталітарного режиму та загиблим мешканцям села Опришени у Першій світовій війні 1914 – 1918 та Другій світовій війні 1941 – 1944 роки

Пам’ятник жертвам сталінського тоталітарного режиму та загиблим мешканцям села Опришени  у Першій світовій війні 1914 – 1918 та Другій світовій війні 1941 – 1944 роки.  Споруджений у 1992 році на кошти громади з ініціативи Бірева Діонізія Артьомовича. Споруджений з чорного та білого граніту у формі хреста Трійці. На плитах  закарбовані фамілії односельців які

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Пам'ятники та памятні знаки.