Керівник пенсійної служби краю наголосив на важливості взаємодії всіх суб’єктів, які надають субсидійні послуги, повідомив про важливість інформування громадськості щодо виплати субсидії готівкою

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів під час апаратної наради в Чернівецькій обласній державній адміністрації повідомив про початок роботи над виконанням завдань, пов'язаних з монетизацією субсидій.

– Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо монетизації субсидій. Це означає, що вже в березні цього року гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою. Субсидія буде перерахована грошовим переказом на рахунки пенсіонерів і виплачуватиметься Пенсійним фондом одночасно з пенсією, – повідомив Михайло Романів.

Очільник пенсійної служби краю звернувся з ініціативою до керівників структурних підрозділів ОДА, голів райдержадміністрацій, суб’єктів, які надають субсидійні та соціальні послуги, провести спільну потужну роз'яснювальну роботу для населення щодо монетизації субсидій, аби громадяни розуміли сутність відповідних  коштів та їх цільове призначення.

В.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк підтримав пропозицію начальника пенсійної служби в області, окреслив подальші кроки взаємодії в напрямку інформування краян про процедуру отримання монетизованих субсидій для окремих категорій громадян.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Робота в умовах неповної зайнятості та за мізерну зарплату – позбавлення належного соціального і пенсійного забезпечення

З метою сплати якомога менших сум податків та платежів окремі роботодавці вдаються до застосування різних схем мінімізації заробітної плати найманим працівникам. Зокрема, декларують неповну зайнятість, укладають договори цивільно-правового характеру замість трудових, мінімізують зарплату як собі, так і підлеглим, прирікаючи таким чином їх та себе на мізерні пенсійні виплати при досягненні пенсійного віку.

В результаті таких дій понад 17 тисяч працівників в області зайняті неповний робочий час та більше 2,5 тисячі працюють за договорами цивільно-правового характеру. Відповідно заробітки меншого розміру за встановлений законодавством мінімальний або на цьому рівні отримують 23,5 тисячі буковинців.

Варто зауважити, що згода працювати за мізерну оплату чи приховані «у конвертах» заробітки прирікає найманого працівника на соціальні ризики сьогодні та мінімальні пенсійні виплати в майбутньому. Основними факторами забезпечення соціальних гарантій сьогодні та гідних пенсійних перспектив є офіційно задекларована заробітна плата високого рівня та тривалий страховий стаж.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вчергове закликає мешканців краю дбати про нинішній добробут та гідні пенсійні перспективи, високо оцінюючи свою працю та вимагаючи від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору. Не позбавляйте себе гарантованих державою прав і гідного рівня матеріального забезпечення як сьогодні, так і після виходу на заслужений відпочинок.

Більша частина буковинських пенсіонерів оцінила переваги банківського обслуговування

Пересвідчившись у зручності, оперативності та доступності банківських послуг, усе більше буковинських пенсіонерів обирають цей сучасний спосіб обслуговування в отриманні щомісячних виплат. Порівняно з січнем минулого року кількість краян, які отримують пенсії через банки, зросла на 4,4 тисячі.

В результаті залучення пенсіонерів до отримання пенсій через банківські установи Пенсійний  фонд зміг заощадити 3,6 млн. грн., які поповнили джерело фінансування пенсійних виплат.

Завдяки активній роботі з платниками до бюджету Пенсійного фонду в області в січні надійшло майже 204 мільйони гривень

Забезпечення стабільних та у повному обсязі пенсійних виплат громадянам, які вийшли на заслужений відпочинок, - основна мета діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, працівники якого докладають максимум зусиль до справи захисту прав застрахованих осіб на гідне пенсійне забезпечення.

Для наповнення бюджету Фонду фахівці пенсійної служби проводять активну роботу з платниками щодо сплати ними поточних зобов’язань та погашення наявних заборгованостей.

Налагоджена тісна співпраця з Головним управлінням Державної фіскальної служби України у Чернівецькій області, Управлінням Держпраці у Чернівецькій області, об’єднаними територіальними громадами та соціальними партерами щодо боротьби з тіньовою зайнятістю та мінімізацією несумлінними роботодавцями заробітної плати найманим працівникам; з територіальними органами Державної виконавчої служби – щодо стягнення заборгованостей.

В результаті вжитих заходів у січні 2019 року до бюджету Фонду в області надійшло 203,9 млн. грн. власних доходів, що на 40,8 млн. грн. (25%) більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Такий результат означає вдалий початок року для людей поважного віку  та малозахищених верств населення, на виплати яким спрямовуються мобілізовані кошти.

Прес-служба  Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

На Буковині виведено з тіні значну частину трудових відносин

Завдяки проведеній фахівцями Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області спільно з органами влади, контролюючими органами та соціальними партнерами інформаційно-роз’яснювальній роботі та вжитим заходам з виведення трудових відносин з тіні в області у 2018 році легалізовано працю 16 тисяч громадян, , а додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду склали 11,3 мільйона гривень.

Чисельність застрахованих осіб зросла порівняно з попереднім роком на майже 7 тисяч осіб.

Середньомісячна заробітна плата в області збільшилась на 24% і становила на кінець 2018 року 6134 грн.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Управління Пенсійного фонду в Глибоцькому районі .