Офіційно оформлений трудовий договір – гарантія соціального захисту працюючого

Застосування різноманітних схем мінімізації заробітної плати, до якого вдаються окремі підприємці з метою зменшення податкового навантаження, не тільки погіршує матеріальне становище найманих працівників, а й призводить до скорочення надходжень до бюджету Пенсійного фонду.

Серед роботодавців простежується практика укладання з працівниками договорів цивільно-правового характеру замість трудових договорів. Зокрема, у 511 роботодавців області 2768 застрахованих осіб працюють за договорами цивільно-правового характеру, в тому числі у 98 бюджетних установах – 454 працівники, у 413 господарюючих суб’єктів – 2314 працівників, з них 25,9% або 107 суб’єктів – це фізичні особи-підприємці, які використовують працю 207 працівників на умовах цивільно-правових договорів. Загалом по області співвідношення таких працівників до середньооблікової чисельності штатних працівників становить 2,1%, у тому числі у бюджетній сфері – 0,7%, господарюючих суб’єктів (юридичних осіб) – 3,4%, у фізичних осіб-підприємців – 1,4%.

При оформленні трудових відносин з найманими працівниками шляхом укладання цивільно-правових договорів та нарахування їм заробітної плати в розмірі, меншому за мінімальний, роботодавці не зобов’язані нараховувати єдиний внесок на суму різниці між мінімальною та фактичною заробітною платою працівника. Відповідно, особі, яка відпрацювала місяць, до страхового стажу буде зарахована лише його частина, розрахована пропорційно до нарахованої заробітної плати. 

 

Крім загрози втрати страхового стажу, що справляє негативний вплив на майбутнє пенсійне забезпечення, працівники, які погоджуються працювати на умовах цивільно-правових договорів, позбавляють себе гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць, права на щорічну відпустку, соціальну відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами, оплату тимчасової непрацездатності чи соціальних виплат у разі нещасних випадків на виробництві.

Тому Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вчергове звертається до роботодавців області із закликом усвідомити відповідальність за найманих працівників, їхню соціальну захищеність сьогодні і гідне пенсійне забезпечення в майбутньому. Для цього потрібно обов’язково укладати з працівниками трудові договори та щомісячно сплачувати єдиний внесок в розмірі, не меншому за мінімальний.  

Принагідно пенсійна служба Буковини нагадує фізичним особам-підприємцям про обов’язок сплати єдиного внеску не лише за найманих працівників, а й за себе, як за підприємців, адже до їхнього страхового стажу зараховуватимуться тільки ті місяці, за які сплачено єдиний внесок в розмірі, не меншому за мінімальний.

 Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Офіційно оформлений трудовий договір – гарантія соціального захисту працюючого.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору