Щодо врахування до страхового стажу періодів ведення підприємницької діяльності

Відповідно до п.3-1 розділу XV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058), починаючи з 01 січня 2018 року для визначення права на призначення пенсії відповідно до ст.26 Закону 1058 (пенсії за віком)до страхового стажу включаються, зокрема, періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

-                     з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності. При цьому, підтвердженням застосування в зазначений період спрощеної системи оподаткування є свідоцтво про сплату єдиного податку або патент про сплату фіксованого розміру прибуткового податку у громадян.

-                     з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).

Наприклад, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру

загальнообов’язкового державного соціального страхування в січні 2004 року згідно сплачених фізичною особою-підприємцем страхових внесків страховий стаж становить – 13 днів. Для визначення права на призначення пенсії за віком, враховується повний місяць страхового стажу. При визначенні коефіцієнта страхового стажу згідно ст.25  Закону 1058, мінімального розміру пенсії відповідно до ст.28 Закону 1058, враховується наявний страховий стаж – 13 днів.

 

Для фізичних осіб-підприємців, які звільнені від сплати єдиного внеску (якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу) згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (в редакції від 07.07.2011 №3609, який набрав чинності 06.08.2011) та які були платниками єдиного внеску, зазначена норма Закону 1058 не застосовується.

Водночас, відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян», та Указу Президента України від 03.07.1998 № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», обрання способу оподаткування здійснюється шляхом придбання патентів про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян або одержання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Такий порядок зарахування страхового стажу за час ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку застосовується виключно при  призначенні пенсії за віком чи переведенні на пенсію за віком.

 О.В. Іоніцой, провідний спеціаліст – юрисконсульт відділу

представництва інтересів фонду в судах та інших 

органах  юридичного управління Головного управління 

Пенсійного фонду України в Чернівецькій області 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Щодо врахування до страхового стажу періодів ведення підприємницької діяльності.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору