Вступив у дію прийнятий Верховною Радою Закон України "Про запобігання корупції"

В цілому, така оновлена система декларування та контролю повинна дозволити більш ефективно використовувати ці механізми з метою запобігання корупційним проявам в діяльності вказаних осіб. Законом впроваджується механізм зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів, яке здійснюється шляхом: усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів; застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень; обмеження доступу особи до певної інформації; перегляду обсягу службових повноважень особи; переведення особи на іншу посаду; звільнення особи.

Також передбачено додатковий інструмент запобігання виникнення конфлікту інтересів, що полягає в обов’язковій передачі в управління належних особі корпоративних прав або підприємств упродовж 30 днів з моменту її призначення (обрання) на посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
При цьому така передача не може здійснюватися на користь членів сім’ї відповідної посадової особи. Встановлено більш широкі, порівняно з попередніми у законодавстві, гарантії захисту осіб, які повідомили про порушення вимог Закону іншою особою. Змінюються обсяги відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Визначено, що в судовому порядку може застосовуватися таке адміністративне стягнення, як позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від шести місяців до року, в залежності від ступеня суспільної небезпеки вчиненого правопорушення. Запроваджені Верховною Радою України та Президентом України зміни до національного антикорупційного законодавства, шляхом введення в дію вищезазначеного Закону, спрямовані на підвищення ефективності заходів із запобігання корупції та на посилення відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Вступив у дію прийнятий Верховною Радою Закон України "Про запобігання корупції".
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору