Порушення прав інтелектуальної власності в Інтернеті

Присвоєння чужого – матеріальних цінностей чи речей нематеріального світу – засуджувалося завжди. Копіювання, плагіат – ці поняття у всі часи визначали дії, що з одного боку спонукали розвиток і прогрес, оскільки відтворення і поширення сприяло творчим переробкам, видозмінам та вдосконаленням, а з іншого – цей же прогрес уповільнювали, оскільки порушувалися права, а часто й ініціативи авторів.
Можна сказати, що розвиток глобальних комп’ютерних мереж сприяє виникненню проблеми дотримання прав інтелектуальної власності. Витоки існуючої нині системи охорони інтелектуальної власності сягають у далеку древність, і намагання знайти конкретні передумови її виникнення, зважаючи на постійний розвиток історичної науки, – є лише способами осмислення проблеми.

Нашою державою прийнято Закон України "Про авторське право і суміжні права", який охороняє інтелектуальну власність громадян. Норми, які визначають відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності містяться в багатьох законодавчих актах України: Цивільний кодекс України (ст.ст. 431-432), Кримінальний кодекс України (ст. 177) і ін. Із розвитком технологій, Інтернет-мережі явище несанкціонованого безоплатного «скачування» інформації стало буденним. Музика, фільми, програми – основні об’єкти порушення прав інтелектуальної власності. Хоча більшість користувачів, скоріше за все, навіть і не здогадуються, що скачавши з Інтернету пісню, вони тим самим порушують закон.
Тому на виконання доручення Президента України від 09.04.2013 р. №1-1/792, доручення Прем’єр-міністра України від 13.04.3013 р. №15029/1/1-13 у засобах масової інформації проводиться широкомасштабна роз’яснювальна акція щодо формування у суспільстві негативного ставлення фактів порушення прав інтелектуальної власності в Інтернеті, неправомірного використання програмного забезпечення. Тож скачуючи наступного разу контент, подумайте, чи не поцупите ви разом із інформацією чиїсь цінності та надбання.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Порушення прав інтелектуальної власності в Інтернеті.