ОГОЛОШЕННЯ

23 травня 2020 року в м. Кам’янське Дніпропетровської області на базі Кам’янського музичного коледжу відбудеться Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Гранд-талант - 2020», засновником якого є Ліга діячів культури України. Участь у заході візьмуть учасники з усіх регіонів України. Захід покликаний на популяризацію національного культурного продукту та підтримку розвитку дитячої творчості.

       Проведення заходу відбуватиметься за підтримки Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, Кам’янської міської ради, вищих навчальних закладів, національних телекомпаній та ЗМІ.

       Рекомендуємо головам ОТГ, головам сільських рад, культурно-мистецькій спільноті, мистецьким навчальним закладам делегувати конкурсантів на участь у фестивалі-конкурсі.

Положення про проведення фестивалю-конкурсу додається.

Attachments:
Download this file (Положення.doc)Положення.doc[ ]80 Kb

Відзначили Міжнародний день рідної мови

Кожного року, 21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. «Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності.
Міжнародний день рідної мови, бібліотекарі Глибоцької центральної районної бібліотеки та учні 6 – х класів Глибоцької гімназії, під керівництвом Ірини Петрівни Крючко – вчителя української мови та літератури вирішили відсвяткувати в новій, цікавій незвичній формі. Бібліотекарі запропонували своїм гостям долучитися до мовознавчого марафону до Міжнародного дня рідної мови та взяти участь в інтелектуально – розважальному шоу «Хто кращий?», побудований у форматі популярної телевізійної гри на новому каналі «Хто зверху?».
Як відомо з давніх — давен у всіх народів чоловіки вважалися мудрішими, сильнішими, а жінки хитрішими, красивішими. Але хоч би, що там було, чоловіки та жінки завжди доповнюють один одного. Проте, між ними завжди було певне протистояння.
Для того щоб розвіяти всі суперечки: хто розумніший? Всі учасники поділилися на дві команди: Команда – хлопців та команда – дівчат, які обрали собі капітанів. Справедливо та об’єктивно оцінювала учасників сьогоднішніх змагань верховний суддя – Ірина Петрівна Крючко (вчитель української мови та літератури).

Детальніше...

В будинках культури району та бібліотеках Глибоцької РЦБС відзначили 101 річницю Дня Соборності України

22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
З метою розширення кругозору учнів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України, прищеплення любові та поваги до історичних та культурних надбань українського народу в бібліотеках Глибоцької РЦБС відбулися масові заходи.
З нагоди цієї важливої історичної дати 22 січня у читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки відбувся патріотичний діалог із старшокласниками Глибоцької гімназії під назвою «Соборність України: від ідеї до сьогодення».
Протягом заходу бібліотекарі у формі діалогу спілкувалися з учнями, розповідали про становлення і розвиток українського національного державотворення. Детально розглянули термін «соборність». Навели приклад єднання Сходу і Заходу у нас на Глибоччині, який відбувався за допомогою реалізації проекту «Схід і Захід разом», який започаткували Глибоцька центральна районна бібліотека та відділ культури і туризму у 2017 році. Даний проект був націлений на налагодження тісних дружних, творчих стосунків між «найприкордоннішим» районом на Сході України та "найприкордоннішим" районом на Заході.

Детальніше...

"Дарунки Миколая"

Глибоччини підбиває підсумки проведення в районі благодійного марафону "Дарунки Миколая" Чернівецького обласного благодійного Фонду допомоги дітям, хворим на рак лейкемію "Подаруй дитині життя". Загальна сума збору складає 11 649.10 грн. З них: 3425 грн зібрано на сесії районної ради, 8224.10 - на благодійному концерті вихованців Районного будинку творчості та дозвілля. До цієї суми увійшли також 900 грн, зібрані учнями Глибоцької художньої школи, які разом з вчителями продавали свої художні вироби на благодійному ярмарку у фойє будинку культури.
Надзвичайно зворушливо прозвучав заклик до глядачів про збір коштів для хворих діток. Його виголосила мама дівчинки Ані, для порятунку якої минулого року на такому ж святі мешканці нашого району зібрали понад 50 000 грн. Дівчинку прооперували, вона стояла на сцені серед виконавців і щаслива родина дякувала всім небайдужим за допомогу. Тетяна Гуцуляк побажала присутнім не зупинятися у добрих справах і разом з донечкою зробила перший внесок у благодійну скриньку. Всі кошти перераховано на рахунок фонду.

Всеукраїнський Тиждень права

10 грудня в  рамках проведення Всеукраїнського Тижня права в  центральній районній  бібліотеці відбулась зустріч з   заступником начальника Глибоцького бюро правової допомоги - Яніною Богдан та учнями Глибоцької гімназії .

Вона розповіла  про безоплатну правову допомогу, що гарантується державою, а також про правові орієнтири для кожної дитини. Далі учні ознайомились з книжково ілюстративною виставкою «Права людини і громадянина – запорука її гідного існування та розвитку.

Щиро вдячні Яніні Станіславівні за її корисні поради, цікаві правові роз’яснення та за співпрацю.

Бібліотечні посиденьки «Від Катерини до Андрея»

Вже вкотре Глибоцька центральна районна бібліотека збирає до себе два різних покоління: активну молодь та людей поважного віку на бібліотечні посиденьки «Від Катерини до Андрея». Учасниками вечорниць були учні Глибоцької гімназії, члени літературно-мистецької студії «Витоки», голова районного об’єднання ВУТ «Просвіта» Олександра Возняк, головний спеціаліст відділу культури і туризму Глибоцької РДА Євген Коржаков та батьки учасників заходу.

Протягом свята дзвенів сміх і лилась пісня, бадьорив душу дотепний жарт. Дівчата традиційно ворожили на свою долю, а хлопці грайливо підбадьорювали. Не обійшлося на святі без кусання Калити. Глядачі поринули у захоплюючу атмосферу українських андріївських вечорниць.

Чудовим подарунком для всіх присутніх був виступ Тріо Грищук «Ружі», які виконали колядку «Хай Ісус, мале дитя» та пісню «Вечірня Глибока», чим і вразили кожного високим професіоналізмом та українським духом! 

Розвеселив зал своїми гуморесками місцевий поет Михайло Стасюк. Звучали старовинні румунські пісні у виконанні лауреата Премії ім. Ольги Кобилянської Флорі Лєрки.

Детальніше...

Як гадали на Андрея

В клубі с. Слобідка проведено вечорниці «Як гадали на Андрея».

У виконанні фольклорного гурту «Червона ружа» прозвучали українські народні пісні, а дівчата місцевої школи Владислава Тимофійчук, Вікторія Нікуліна та Галина Банилівська взяли участь у різноманітних старовинних гаданнях - з глечика витягували папірці з іменами майбутніх наречених, гадали з воском над водою, пригощали кота  варениками, на вулиці рахували кількість у паркані штахетів - чи рівний буде майбутній чоловік.

На завершення всіх присутніх пригощали солодощами.

Духовними святинями Південної Буковини у Румунії

З неперевершеною красою і багатством форм рельєфу Південна Буковина чарує туристів захоплюючими ландшафтами: як величними горами, які гордовито поглядають на зелені пагорби, так і дзюрчанням прозорих невеличких річок.
Але не тільки ці красоти приваблюють туристів та паломників. Прекрасний ландшафт доповнюється багатьма історичними пам’ятниками національного значення, музеями, соборами, монастирями. Люди, спосіб життя, місцеві традиції, історичні пам’ятки – все це дає можливість туристам пізнати справжню культуру Буковини. В цій стороні все ще живе історія, де старожитності гармонійно переплітаються з новим, сучасні готелі й пансіонати, місця розваг та відпочинку, курортного лікування – це область Буковини пронизана духовністю, населена простими і надзвичайно гостинними людьми, які зберегли давні традиції та звичаї.
Район Радівці знаходиться недалеко від кордону Румунії з Україною, як і вся Буковина може слугувати моделлю міжетнічного співіснування, тому що на її території проживають, як українська, так і польська, єврейська, вірменська, мадярська та інші спільноти.
У свій час (ХІІІ – ХVІІІ ст.) Радівці, які Серет, були важливим релігійним центром Молдови – це один із найдавніших населених пунктів Буковини, відомий своїми селами: Путна, де знаходиться монастир та похований воєвода Штефан Великий, поблизу є скит Даниїла Пустельника; Сучевіца, де є давній монастир; Марджинія, де виготовляють чорну кераміку та іншими туристичними об’єктами.
Тому нещодавно група культпрацівників, музейників Глибоцького району відвідала духовні святині, завдяки організатору цієї поїздки Скіпор Елеонори Тодорівни, педагога-організатора та директора музею Купського НВК №1. Нам хочеться не тільки подякувати їй за цю чудову поїздку, коротке паломництво до кількох прекрасних монастирів у районі Сучава, а також згадати і тих людей, хто подбав про наше перебування у монастирях.

Детальніше...

Тиждень документального кінодо 156- річчя від Дня народження Ольги Кобилянської

Цього року святкують 156 річчя від Дня народження Ольги Кобилянської. Для неї питання української ідентичності стояло особливо гостро, незважаючи на те, що коріння її було й у польській, і у німецькій культурі (її мати наполовину полька, наполовину німкеня). Письменниця багато зробила для того, щоби українську літературу, і не тільки свої твори, а й твори своїх колег, молодих письменників, з якими вона спілкувалася і підтримувала стосунки, просувати в Європу.
Усі ці тонкощі й аспекти, а також історії з життя та творчості видатної української письменниці змогли побачити в період з 18 по 25 листопада цього року учні Синівецької, Станівецької, Луковицької, Валя-Кузьминської ЗОШ та Димківського НВК, які відкрив глядачам документальний фільм, представлений Глибоцькою райкіновідеомережею та її керівником Іллею Дмитровичем Косованом.

 

Цьогорічна осінь для аматорів Глибоцького РКБТД була багата на різноманітні фестивалі-конкурси

12 жовтня відбувся XII Регіональний фестиваль-конкурс мистецтв «Джерело надій». Глибоччина представила чимало учасників, які здобули призові місця.
Номінація «Естрадний вокал»
- Гран-прі фестивалю - Софія Верхоляк з піснею «Merry TheNight»;
- Лауреат I премії - Емма Лупуляк з піснею «Зажигай сердце»;
- Лауреат II премії - Олександра Євтух з піснею «Черевички».
Номінація «Реп/авторська пісня»
- Лауреат I премії - P. boY (Дмитро Дудка) з піснею «Без сомнения».
Номінація «Сучасна хореографія»
- Гран–прі фестивалю - студія сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Мадам Х»;
- Лауреат II премії - студія сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі», молодша вікова категорія;
- Лауреат І премії та дипломант «За кращий сценічний костюм» - 4 група студії сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Locomotive»;
- Лауреат І премії та дипломант «За кращий сценічний костюм» - 5 група студії сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Отряд Gran-Pri».

Детальніше...

Бібліотекарі району провели масові заходи до Річниці Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають як День Гідності та Свободи, адже саме в цей день шість років тому розпочалася Революція, яка переродила українську націю. Ці події змінили історію нашої країни. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно 6 років тому з Євромайдану. Революція гідності та свободи стала однією з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, але назавжди змінила країну та українців.
Щоб вшанувати світлу пам’ять Героїв, які постали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського майбутнього бібліотекарі бібліотек-філій провели такі масові заходи:
В Червонодібровському НВК було проведено інформаційну лінійку до Дня Гідності та Свободи,яку підготувала завідуюча біліотекою Наталя Горло разом з педагогом - організатором Крохмаль Наталією та вчителем історії Арманаш Оксаною Дмитрієвною.Учням було показано відеоролик про події на майдані, ознайомлено з книжковою та інформаційною виставкою. На виставці були також представлені вірші старости села Володимира Чоботаря, про події в нашій державі.
В бібліотеці-філії с.Луковиця відбулася година гідності "Із свободи вітер вирвався на волю". Під час заходу присутні повернулися у ті трагічні 2013-2014 рр. Дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв.
Працівники культури провели в бібліотеці - філії №71 села Черепківці історичну годину "Україна - територія гідності та свободи". Ведучі Ніна Бугня і Ольга Кожукар розповіли про події 2013 - 2014 року. Хвилиною мовчання вшанували всіх героїв і наших односельчан Костянтина Лук'янюка і Віталія Копачука.

Детальніше...

Видатні особистості у культурі минувшини та сьогодення Глибоччини

Під такою загальною назвою відбулися творчі звіти перед населенням працівників культури (клубу та бібліотеки), що мали на меті вшанування пам'яті та творчості відомих наших земляків, які зробили вагомий внесок у розвиток культури краю.
На творчий звіт працівників культури Тереблеченської ОТГ від села Тереблече запросили місцеву поетесу Євгенію Чокобок, також згадали відомого народного артиста України Іво Бобула, співака Володимира Стратулата, співака, актора Михайла Грицкана, поета Володимира Шову, письменника та журналіста Іона Крецу.
З села Синівці згадали поета Василя Терицану, письменників Іллю Лучака та Іллю Зегря, а з села Горбівці Світлану Кирилюк - літературознавця, поетесу, кандидата філологічних наук. Пишаються майстринями Марією Кожокарь (Тереблече), Яворікою Василаш (Горбівці), Світланою Недорубан (Горбівці), Оленою Зегря (Синівці).
В селі Слобідка гостем був Радіон Романюк – поет, режисер багатьох театралізованих вистав, фольклорист та краєзнавець.
На творчому звіті працівників культури Сучевенської сільської ради гостем був Тодор Ніколаєвич. Виставка робіт майстринь Олени Варварюк, Варвари Гушулей, Марія Варварюк та Аліни Скіпор прикрасили свято.
Село Димка багате на видатних особистостей. Таких як Ольга Кобилянська – відома поетеса, письменниця, Георгій Михайлюк – поет, педагог, публіцист, Штефан Головатий – керівник молдавського ансамблю народних танців «Ла ізвор», Костянтин Стрельчук – музикант, диригент, педагог музичного мистецтва, професор духових інструментів, Петро Стрельчук – музикант Академічного ансамблю танців «ЖОК».

Детальніше...

Талановитий пагін родини Трафюків

Маріщак, донькою відомого на Глибоччині поета-барда Григорія Трафюка. Зала була прибрана відповідно до теми «Осінні дари».
Як не дивно, але на зустріч з молодим поетом зібралося чимало народу: голова та члени літературно-мистецького об’єднання «Витоки», представники влади, вчителі та учні Глибоцької гімназії, ліцею та Димківської ЗОШ, глибочани та шанувальники поетичного слова.
Уся зустріч виявилась багатою на душевне тепло та щирі, позитивні емоції, що не покидають нас до сьогодні.
Марія Трафюк-Маріщак сенсом свого життя обрала слово, яке віднаходить і майстерно передає у поезії. Звичайно в цьому велика заслуга її батька, який з дитинства зумів прищепити любов до поезії. Адже мало хто з нас знав, що «під орудою його критичного пера» вже понад 20 років поетеса закохана в слово і творить власну поезію. Проте і мати Валентина привила доньці любов до пісні, адже вона має гарний голос і знає багато пісень. Як щиро зізналася поетеса, що батьки «Були її два потужних крила, які до певного моменту несли мене по життю».
За літом вслід біжать літа,
«Цок-цок», годинник одиноко,
Мій жовтень в душу загляда, -
А в ній ще небо синьооке.
А в ній – неспівані пісні….
Марія Трафюк-Маріщак народилася в Глибоці, закінчила філологічний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, журналіст, авторка низки журналістських і літературних публікацій у регіональній пресі. У жовтні відсвяткувала свій 35-річний ювілей. Щаслива дружина, матір двох чудових дівчаток. За щоденними турботами збігає час, а коли родина відпочиває, в її душу приходить натхнення і народжується поезія…

Детальніше...

Буковинській просвіті – 150

Форум з нагоди відзначення 150-річчя діяльності просвітянського товариства «Руська Бесіда» на Буковині, на високому рівні організований Чернівецьким обласним об`єднанням ГО "Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Т.Шевченка та Чернівецьким національним університетом, зібрав у Червоній залі ЧНУ митців, науковців, вчителів – справжніх патріотів – з усіх куточків Буковини та сусідніх Івано-Франківської, Тернопільської областей.
Серед доповідачів і начальник відділу культури і туризму Олена Рєпіна, яка разом з головою районного осередку "Просвіти" Олександрою Возняк та директором літературного музею Домки Ботушанської Ольгою Шевченко доповідали про витоки та сьогодення "Просвіти" на Глибоччині. Вклад просвітян Глибоцького району у спільну справу відзначено почесною грамотою Чернівецької обласної ради з нагоди визначного ювілею однієї із найдавніших національно-патріотичних організацій України!
«Віримо, що, не зважаючи на проблеми сьогодення, українскій культурі, мові, національним цінностям утверджуватися і розвиватися на теренах України» - таким був основний меседж доповідачів. Також учасники форуму не оминули увагою проблем сьогодення і звернулися колективним листом учасників форуму до Президента про надання товариству статусу національного.

Патріотичний майданчик "Козацький дух - непереможний"

10 жовтня бібліотекарі Глибоцької центральної районної бібліотеки разом із студентами Глибоцького професійного ліцею до Дня українського козацтва та Дня захисника України організували справжній патріотичний майданчик «Козацький дух - непереможний».
Оскільки козаки не тільки вміли захищати рідний край, показуючи свою відвагу, сміливість, витримку. У вільний час вони розважались, граючи у різні ігри та забави. Вони дуже часто змагались між собою, щоб розвивати свою силу, витримку і мужність.
Бібліотекарі провели невеличкі випробування, тобто змагання, для того щоб перевірити чи є серед учасників справжні козаки.
Учасники випробувань взяли участь у конкурсах: «КОЗАЦЬКА СПРИТНІСТЬ», «МАЙСТЕРНИХ ХУДОЖНИКІВ», «КОЗАЦЬКА КМІТЛИВІСТЬ», «ЗАТАНЦЮЄМО ГОПАК» та інші.
Загалом змагання – випробування пройшли цікаво, весело та пізнавально. Учасники команд виявили свої найкращі якості – кмітливість, розум, силу та спритність, показавши, що вони – гідні нащадки славного козацького роду.
По завершенню змагань, призери отримали грамоти та солодкі подарунки.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Культура Глибоччини.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору