Духовними святинями Південної Буковини у Румунії

З неперевершеною красою і багатством форм рельєфу Південна Буковина чарує туристів захоплюючими ландшафтами: як величними горами, які гордовито поглядають на зелені пагорби, так і дзюрчанням прозорих невеличких річок.
Але не тільки ці красоти приваблюють туристів та паломників. Прекрасний ландшафт доповнюється багатьма історичними пам’ятниками національного значення, музеями, соборами, монастирями. Люди, спосіб життя, місцеві традиції, історичні пам’ятки – все це дає можливість туристам пізнати справжню культуру Буковини. В цій стороні все ще живе історія, де старожитності гармонійно переплітаються з новим, сучасні готелі й пансіонати, місця розваг та відпочинку, курортного лікування – це область Буковини пронизана духовністю, населена простими і надзвичайно гостинними людьми, які зберегли давні традиції та звичаї.
Район Радівці знаходиться недалеко від кордону Румунії з Україною, як і вся Буковина може слугувати моделлю міжетнічного співіснування, тому що на її території проживають, як українська, так і польська, єврейська, вірменська, мадярська та інші спільноти.
У свій час (ХІІІ – ХVІІІ ст.) Радівці, які Серет, були важливим релігійним центром Молдови – це один із найдавніших населених пунктів Буковини, відомий своїми селами: Путна, де знаходиться монастир та похований воєвода Штефан Великий, поблизу є скит Даниїла Пустельника; Сучевіца, де є давній монастир; Марджинія, де виготовляють чорну кераміку та іншими туристичними об’єктами.
Тому нещодавно група культпрацівників, музейників Глибоцького району відвідала духовні святині, завдяки організатору цієї поїздки Скіпор Елеонори Тодорівни, педагога-організатора та директора музею Купського НВК №1. Нам хочеться не тільки подякувати їй за цю чудову поїздку, коротке паломництво до кількох прекрасних монастирів у районі Сучава, а також згадати і тих людей, хто подбав про наше перебування у монастирях.

Детальніше...

Тиждень документального кінодо 156- річчя від Дня народження Ольги Кобилянської

Цього року святкують 156 річчя від Дня народження Ольги Кобилянської. Для неї питання української ідентичності стояло особливо гостро, незважаючи на те, що коріння її було й у польській, і у німецькій культурі (її мати наполовину полька, наполовину німкеня). Письменниця багато зробила для того, щоби українську літературу, і не тільки свої твори, а й твори своїх колег, молодих письменників, з якими вона спілкувалася і підтримувала стосунки, просувати в Європу.
Усі ці тонкощі й аспекти, а також історії з життя та творчості видатної української письменниці змогли побачити в період з 18 по 25 листопада цього року учні Синівецької, Станівецької, Луковицької, Валя-Кузьминської ЗОШ та Димківського НВК, які відкрив глядачам документальний фільм, представлений Глибоцькою райкіновідеомережею та її керівником Іллею Дмитровичем Косованом.

 

Цьогорічна осінь для аматорів Глибоцького РКБТД була багата на різноманітні фестивалі-конкурси

12 жовтня відбувся XII Регіональний фестиваль-конкурс мистецтв «Джерело надій». Глибоччина представила чимало учасників, які здобули призові місця.
Номінація «Естрадний вокал»
- Гран-прі фестивалю - Софія Верхоляк з піснею «Merry TheNight»;
- Лауреат I премії - Емма Лупуляк з піснею «Зажигай сердце»;
- Лауреат II премії - Олександра Євтух з піснею «Черевички».
Номінація «Реп/авторська пісня»
- Лауреат I премії - P. boY (Дмитро Дудка) з піснею «Без сомнения».
Номінація «Сучасна хореографія»
- Гран–прі фестивалю - студія сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Мадам Х»;
- Лауреат II премії - студія сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі», молодша вікова категорія;
- Лауреат І премії та дипломант «За кращий сценічний костюм» - 4 група студії сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Locomotive»;
- Лауреат І премії та дипломант «За кращий сценічний костюм» - 5 група студії сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Отряд Gran-Pri».

Детальніше...

Бібліотекарі району провели масові заходи до Річниці Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають як День Гідності та Свободи, адже саме в цей день шість років тому розпочалася Революція, яка переродила українську націю. Ці події змінили історію нашої країни. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно 6 років тому з Євромайдану. Революція гідності та свободи стала однією з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, але назавжди змінила країну та українців.
Щоб вшанувати світлу пам’ять Героїв, які постали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського майбутнього бібліотекарі бібліотек-філій провели такі масові заходи:
В Червонодібровському НВК було проведено інформаційну лінійку до Дня Гідності та Свободи,яку підготувала завідуюча біліотекою Наталя Горло разом з педагогом - організатором Крохмаль Наталією та вчителем історії Арманаш Оксаною Дмитрієвною.Учням було показано відеоролик про події на майдані, ознайомлено з книжковою та інформаційною виставкою. На виставці були також представлені вірші старости села Володимира Чоботаря, про події в нашій державі.
В бібліотеці-філії с.Луковиця відбулася година гідності "Із свободи вітер вирвався на волю". Під час заходу присутні повернулися у ті трагічні 2013-2014 рр. Дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв.
Працівники культури провели в бібліотеці - філії №71 села Черепківці історичну годину "Україна - територія гідності та свободи". Ведучі Ніна Бугня і Ольга Кожукар розповіли про події 2013 - 2014 року. Хвилиною мовчання вшанували всіх героїв і наших односельчан Костянтина Лук'янюка і Віталія Копачука.

Детальніше...

Видатні особистості у культурі минувшини та сьогодення Глибоччини

Під такою загальною назвою відбулися творчі звіти перед населенням працівників культури (клубу та бібліотеки), що мали на меті вшанування пам'яті та творчості відомих наших земляків, які зробили вагомий внесок у розвиток культури краю.
На творчий звіт працівників культури Тереблеченської ОТГ від села Тереблече запросили місцеву поетесу Євгенію Чокобок, також згадали відомого народного артиста України Іво Бобула, співака Володимира Стратулата, співака, актора Михайла Грицкана, поета Володимира Шову, письменника та журналіста Іона Крецу.
З села Синівці згадали поета Василя Терицану, письменників Іллю Лучака та Іллю Зегря, а з села Горбівці Світлану Кирилюк - літературознавця, поетесу, кандидата філологічних наук. Пишаються майстринями Марією Кожокарь (Тереблече), Яворікою Василаш (Горбівці), Світланою Недорубан (Горбівці), Оленою Зегря (Синівці).
В селі Слобідка гостем був Радіон Романюк – поет, режисер багатьох театралізованих вистав, фольклорист та краєзнавець.
На творчому звіті працівників культури Сучевенської сільської ради гостем був Тодор Ніколаєвич. Виставка робіт майстринь Олени Варварюк, Варвари Гушулей, Марія Варварюк та Аліни Скіпор прикрасили свято.
Село Димка багате на видатних особистостей. Таких як Ольга Кобилянська – відома поетеса, письменниця, Георгій Михайлюк – поет, педагог, публіцист, Штефан Головатий – керівник молдавського ансамблю народних танців «Ла ізвор», Костянтин Стрельчук – музикант, диригент, педагог музичного мистецтва, професор духових інструментів, Петро Стрельчук – музикант Академічного ансамблю танців «ЖОК».

Детальніше...

Талановитий пагін родини Трафюків

Маріщак, донькою відомого на Глибоччині поета-барда Григорія Трафюка. Зала була прибрана відповідно до теми «Осінні дари».
Як не дивно, але на зустріч з молодим поетом зібралося чимало народу: голова та члени літературно-мистецького об’єднання «Витоки», представники влади, вчителі та учні Глибоцької гімназії, ліцею та Димківської ЗОШ, глибочани та шанувальники поетичного слова.
Уся зустріч виявилась багатою на душевне тепло та щирі, позитивні емоції, що не покидають нас до сьогодні.
Марія Трафюк-Маріщак сенсом свого життя обрала слово, яке віднаходить і майстерно передає у поезії. Звичайно в цьому велика заслуга її батька, який з дитинства зумів прищепити любов до поезії. Адже мало хто з нас знав, що «під орудою його критичного пера» вже понад 20 років поетеса закохана в слово і творить власну поезію. Проте і мати Валентина привила доньці любов до пісні, адже вона має гарний голос і знає багато пісень. Як щиро зізналася поетеса, що батьки «Були її два потужних крила, які до певного моменту несли мене по життю».
За літом вслід біжать літа,
«Цок-цок», годинник одиноко,
Мій жовтень в душу загляда, -
А в ній ще небо синьооке.
А в ній – неспівані пісні….
Марія Трафюк-Маріщак народилася в Глибоці, закінчила філологічний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, журналіст, авторка низки журналістських і літературних публікацій у регіональній пресі. У жовтні відсвяткувала свій 35-річний ювілей. Щаслива дружина, матір двох чудових дівчаток. За щоденними турботами збігає час, а коли родина відпочиває, в її душу приходить натхнення і народжується поезія…

Детальніше...

Буковинській просвіті – 150

Форум з нагоди відзначення 150-річчя діяльності просвітянського товариства «Руська Бесіда» на Буковині, на високому рівні організований Чернівецьким обласним об`єднанням ГО "Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Т.Шевченка та Чернівецьким національним університетом, зібрав у Червоній залі ЧНУ митців, науковців, вчителів – справжніх патріотів – з усіх куточків Буковини та сусідніх Івано-Франківської, Тернопільської областей.
Серед доповідачів і начальник відділу культури і туризму Олена Рєпіна, яка разом з головою районного осередку "Просвіти" Олександрою Возняк та директором літературного музею Домки Ботушанської Ольгою Шевченко доповідали про витоки та сьогодення "Просвіти" на Глибоччині. Вклад просвітян Глибоцького району у спільну справу відзначено почесною грамотою Чернівецької обласної ради з нагоди визначного ювілею однієї із найдавніших національно-патріотичних організацій України!
«Віримо, що, не зважаючи на проблеми сьогодення, українскій культурі, мові, національним цінностям утверджуватися і розвиватися на теренах України» - таким був основний меседж доповідачів. Також учасники форуму не оминули увагою проблем сьогодення і звернулися колективним листом учасників форуму до Президента про надання товариству статусу національного.

Патріотичний майданчик "Козацький дух - непереможний"

10 жовтня бібліотекарі Глибоцької центральної районної бібліотеки разом із студентами Глибоцького професійного ліцею до Дня українського козацтва та Дня захисника України організували справжній патріотичний майданчик «Козацький дух - непереможний».
Оскільки козаки не тільки вміли захищати рідний край, показуючи свою відвагу, сміливість, витримку. У вільний час вони розважались, граючи у різні ігри та забави. Вони дуже часто змагались між собою, щоб розвивати свою силу, витримку і мужність.
Бібліотекарі провели невеличкі випробування, тобто змагання, для того щоб перевірити чи є серед учасників справжні козаки.
Учасники випробувань взяли участь у конкурсах: «КОЗАЦЬКА СПРИТНІСТЬ», «МАЙСТЕРНИХ ХУДОЖНИКІВ», «КОЗАЦЬКА КМІТЛИВІСТЬ», «ЗАТАНЦЮЄМО ГОПАК» та інші.
Загалом змагання – випробування пройшли цікаво, весело та пізнавально. Учасники команд виявили свої найкращі якості – кмітливість, розум, силу та спритність, показавши, що вони – гідні нащадки славного козацького роду.
По завершенню змагань, призери отримали грамоти та солодкі подарунки.

Іменними тортами, зірковими гумористами та спільним запусканням 50 голубів відзначили працівники культури своє професійне свято на Глибоччині

Багатогранну галузь, яка включає в себе клубні заклади, бібліотеки, мистецькі школи, музеї, кіновідеомережу, централізовану бухгалтерію та, власне, відділ культури і туризму вітали та нагороджували заступник голови Глибоцької РДА Ілля Лопуляк, керуючий справами районної ради Дмитро Шмідт, секретар селищної ради Глибоцької ОТГ Олена Бадюк, голова асоціації органів місцевого самоврядування Наталія Будей, голова Тарашанської сільської ради Василь Чуляк, голова райкому профспілки працівників культури Лідія Максим`юк та інші.
Начальник відділу культури і туризму Олена Рєпіна, завершуючи свою каденцію, прозвітувала про здобутки культури Глибоччини протягом 2016-2019 років, подякувала за плідну співпрацю, реалізацію вдалих проектів та вручила керівникам структурних підрозділів іменні торти для колег.
Основний акцент в урочистостях відділом культури і туризму зроблено на безцінному вкладі творчих родин у розвиток галузі, адже культуру району рухають родинні династії, сім`ї, брати і сестри, чия любов до мистецтва проростає з любові сімейної, самого генетичного коду, який забезпечує неперервність народних традицій. Тому на святі лунали пісні та музичні композиції у родинному виконанні: Івана Боднара – керівника НАОНІ «Трандафір» та його сина, Олександри Євтух – донечки методиста РКТД Алли Сторожук, аматорського оркестру народної музики «Династія» БТД с.Чагор, керівник Мар`ян Габор – достойний продовжувач справи батька Віталія Габора – екс-директора Чагорського БТД. Піснею про родинну любов зачарувала усіх сім`я працівників культури с.Слобідка – Івана та Марії Романюків разом із донечками.

Детальніше...

Відбулось засідання літературно-мистецької студії "Витоки"

В неділю 10 листопада в центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецької студії Витоки, присвячене творчості талановитої Флорі Лєрки. Флоря Дмитрівна вчитель, музикант, співачка. Для присутніх виконала свої улюблені пісні під акордеон. Так як 9 листопада в Україні відзначають День української мови та писемності, бібліотекар Ольга Хобзей провела огляд-презентацію книжкової виставки «Збережемо наш скарб - рідну мову». Зустріч пройшла в теплій, душевній атмосфері.

Театр родинної пісні «Ружі» селища Глибока виборов почесне ІІ місце та грошову премію 2000 грн на обласному фестивалі-конкурсі ім. Євгенії Ярошинскої "Буковина автентична"!

Вигуками "браво" та гучними аплодисментами зал час від часу перебивав виступ конкурсантів з Глибоцької ОТГ - сімейного ансамблю у складі Світлани Пожоги, Олени Грищук та Світланки Грищук, а також Даника та Юрчика Грищуків, чия участь у постановці додала емоційної зворушливості композиції. Музичний супровід виступу забезпечив Олексій Іванович Юркевич - знаний на Глибоччині автор та виконавець співаної поезії. Фонограму до пісні "Пам`яті жертв голодоморів в Україні" записав художній керівник Районного будинку творчості та дозвілля Володимир Харитеску. Поетичний текст літературно-музичної композиції про Голодомор та театралізована постановка "Євгенія Ярошинська - збирачка буковинського фольклору", що відповідало темі фестивалю, начальника відділу культури Олени Рєпіної.
Дипломом у номінації "За високий художній рівень виконавської майстерності та відродження давньої буковинської народної пісні" нагороджено ще один колектив-учасник від Глибоцької ОТГ - ансамбль "Калинонька" Будинку творчості та дозвілля с.Черепківці, керівник Надія Заболотнюк.

Детальніше...

Оголошення

До уваги мешканців району, працівників культури, освіти, громадських організацій – всіх, хто цікавиться історією України та вболіває за її популяризацією серед молоді та населення краю!

У серпні 2019 року відкрився Музей «Становлення української нації» за адресою м. Київ, вул. Лаврська, 27. Це надсучасний інноваційний музей, в якому представлено багатовікову історію нашого народу від часів Київської Русі до сьогодення за допомогою реалістичних фігур видатних українців, а також діорам, тачскринів, мап і картин. Всі експозиції зібрані в сюжети, розроблені на основі історичних досліджень.

 Музей чекає на відвідувачів, відкритий до співпраці, орієнтований особливо на молодь. Довідки за телефоном +38 99 015 0452.

 Додаємо презентаційні матеріали, що розкривають масштаби та тематику експозицій.

Attachments:
Download this file (Presentation Muzei.pdf)Presentation Muzei.pdf[ ]7339 Kb

Біла Криниця рада гостям

Днями музей  с.Біла Криниця «Світовий центр старообрядництва» приймав  гостей – поважну делегацію колективу Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.   Екскурсією визначними місцями рідного краю  працівники однієї із найстаріших бібліотек області відзначили своє професійне свято Всеукраїнський день бібліотек.

Директор музею Євдокімова Тетяна Давидівна провела гостям екскурсію  головними святинями Білої Криниці – церквою Кузьми та Доміана, Успенським собором, церквою Миколи Чудотворця, остання захоплює та вабить вірян  атмосферою батьківської хати. Цікавим для гостей стала можливість піднятися на дзвіницю   Успенського собору та з висоти пташиного польоту помилуватися  краєвидами, подумати про земне та вічне.

Багата історія села та його храмів захопила учасників екскурсії проте залишилося ще багато не розказаного, заради чого до Білої Криниці варто завітати знову.

Першу поетичну збірку презентував працівник культури Руслан Назаришин

"Зірок на небі вистачить усім" - під такою промовистою назвою вийшла у світ збірка музично-поетичних творів завідуючого бібліотекою-філією с.Коровія, педагога Руслана Олександровича Назаришина. Приємно, що повернення автора до криниці поетичного слова відбулося саме з часу його роботи в галузі культури, а назва народилася на одній із урочистостей з нагоди професійного свята.
Привітали автора зі знаменною подією у житті голова літературно-мистецької студії "Витоки" Олександра Приходько-Возняк, начальник відділу культури і туризму Олена Рєпіна, працівники районних бібліотек на чолі з директором ЦБС Ольгою Ковальчук, знані поети краю Галина Семенюк-Сисолєтіна, Родіка Зегря, Михайло Стасюк, директор Глибоцької художньої школи Людмила Тодорюк, директор Глибоцького районного краєзнавчого музею Ольга Шевченко та інші гості.
Поезії зі збірки звучали у авторському виконанні Руслана Назаришина, твори, що покладено на музику у співпраці з Юрієм Вовчуком, присутні слухали у запису, всі бажали автору щасливої творчої долі, вітали з гарним почином.
Протягом кількох років Руслан Олександрович друкується на шпальтах газети "Відродження", журналу "Позакласний час" та інших часописах, є учасником районних та обласних заходів.
Відрадно, що письменницьке коло краю поповнилося новим цікавим автором, чиїй зірці бажаємо яскраво сяяти на творчому небосхилі району.

Парадом читачів, партнерів і бібліотекарів відзначили на Глибоччині Всеукраїнський день бібліотек

Саме такий нетрадиційний підхід до традиційних урочистостей обрали організатори аби вкотре продемонструвати суспільству дієздатність, конкурентоспроможність та сучасність бібліотек в районі.

Чого лише вартий той факт, що ПАРАД ПАРТНЕРІВ підтримали керівники та представники різних організацій, які плідно співпрацюють з бібліотеками як з інформаційними платформами для досягнення найрізноманітнішого контингенту громадян: це і БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ – ЯНІНА БОГДАН, і ГЛИБОЦЬКА РАЙОННА ФІЛІЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ – ЛІЛІЯ ГРИНЧЕШЕНА, і ГЛИБОЦЬКИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ – ПІВОНІІЯ РИБАРЧУК, і ГЛИБОЦКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР – ФІЛІЯ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ» - МИХАЙЛО МІСЮРКА, і ГЛИБОЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ – ВАЛЕНТИНА БОГДАН, і ГЛИБОЦЬКИЙ ПРОФТЕХЛІЦЕЙ – АЛІНА ІВАЩЕНКО, і РАЙОННИЙ ОСЕРЕДОК ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА «ПРОСВІТА» - ОЛЕКСАНДРА ВОЗНЯК тощо.

ПАРАД ЧИТАЧІВ об`єднав людей різного віку: від наймолодших – вихованців дитячої установи «СОНЕЧКО» спільно із музичними керівниками та директором АЛІНОЮ ЗАГУДАЛОВОЮ, до молоді і найстарших читачів поважного віку, які дарували бібліотечним працівникам свої книги та поезії – ГРИГОРІЙ та ОЛЕНА БЕЗВЕРХНІ, МИХАЙЛО СТАСЮК та інші.

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Культура Глибоччини.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору