ОГОЛОШЕННЯ

Міністерством культури та інформаційної політики України оголошено конкурс на здобуття премії імені В.С. Косенка у 2020 році.
Премією відзначаються професійні композитори – автори музичних творів для дітей та юнацтва.
Пропозиції щодо кандидатів на здобуття Премії необхідно подавати до Міністерства культури та інформаційної політики України до 01 жовтня 2020 року (01601, м. Київ, вул. І.Франка,19 каб. 310).
Умови та порядок подання документів на здобуття Премії розміщені на офіційному сайті МКІП у рубриці «Діяльність» - «Мистецтво» - «Премії за досягнення у сфері культури і мистецтва» - «Премії у галузі музичного та хореографічного мистецтва» (https://cutt.ly/7dEasam).

Всеукраїнський конкурс малюнків та фотографій «Що для мене Україна?»

З метою культурно-освітнього розвитку, формування у дітей і підлітків національної ідентичності, патріотичного виховання, соціальної підтримки талановитої молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активного залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності, благодійний фонд «Об’єднання світових культур», Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення, Українська молодіжна правнича асамблея за підтримки Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Міністерства молоді та спорту України, проводять Всеукраїнський конкурс малюнків та фотографій «Що для мене Україна?», приурочений до Дня Незалежності України.
До участі у Конкурсі запрошуються діти віком від 3 до 18 років з України та української діаспори різних країн світу.
Конкурс проводиться за двома категоріями - фотографія та малюнок.
Номінації в категорії «Фотографія» (за тематикою, без вікового розподілу):
• Природа України
• Архітектура України
• Історичні місця Україні
• Українські традиції
Номінації в категорії «Малюнок» (за віком):
• Перша Молодша група. Індивідуальна робота (від 3 до 5 років);

Детальніше...

ОГОЛОШЕННЯ

З нагоди святкування дня родини управління молоді та спорту Чернівецької обласної адміністрації проводить фотоконкурс «Міцна родина впродовж років».
Метою конкурсу є привернути увагу молоді до важливості збереження сімейних цінностей, адже виховання дитини в щасливій та дружній родині – це запорука її успішного майбутнього, а також виявити та підтримати активні родини.
Умови конкурсу:
1. В соціальній мережі виставити родинне фото(два і більше) в різних проміжках часу (проміжок часу від 1 року);
2. Підписати хештегом #деньродини2020УМС та відмітити управління молоді та спорту Чернівецької обласної адміністрації у Facebook @molodsport4oda та у мережі Instagram @ums.cv;
3. Написати короткий опис до фото;
4. Фото виставити до 8.07 включно.
Учасник фото, якого отримає найбільшу кількість вподобань отримає сімейну фото сесію від професійних фотографів.
Результати фотоконкурсу відбудуться 09.07.2020 року.

Музей «Світовий центр старообрядництва» c. Біла Криниця отримав нового керівника

16 червня 2020 року відбувся другий заключний етап конкурсу на заміщення вакантної посади директора музею «Світовий центр старообрядництва» c. Біла Криниця Глибоцького району. Конкурсною комісією прийнято рішення про визначення переможця конкурсу, яким стала Рошкулець Ганна Іванівна

Чілдрен кінофест 2020 відбудеться онлайн з 29 травня по 7 червня 2020 року

VІІ Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків Чілдрен Кінофест цього року відбудеться онлайн – з 29 травня по 7 червня на офіційному сайті фестивалю . Як і завжди, фільми програми можна буде подивитись безкоштовно. Покази конкурсної програми триватимуть протягом 7 днів, переглянути їх можна буде у будь-який зручний час. Фільм-ретроспектива та роботи фіналістів конкурсу дитячих короткометражних фільмів, які входять до складу позаконкурсної програми, будуть доступні для перегляду як спецподії за розкладом – протягом одного дня.
До конкурсної програми фестивалю увійдуть фільми для аудиторії віком від 4 років, відібрані командою Чілдрен Кінофесту на найбільших європейських кінооглядах для дітей та підлітків. Поза конкурсом юні глядачі продовжать знайомитися з історією кінематографа: у попередні роки ця секція представила ретроспективи першовідкривачів зі світу кіно – Чарлі Чапліна, Бастера Кітона, Лотти Райнігер, Жоржа Мельєса та братів Люм’єр.

Детальніше...

ОГОЛОШЕННЯ

23 травня 2020 року в м. Кам’янське Дніпропетровської області на базі Кам’янського музичного коледжу відбудеться Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Гранд-талант - 2020», засновником якого є Ліга діячів культури України. Участь у заході візьмуть учасники з усіх регіонів України. Захід покликаний на популяризацію національного культурного продукту та підтримку розвитку дитячої творчості.

       Проведення заходу відбуватиметься за підтримки Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, Кам’янської міської ради, вищих навчальних закладів, національних телекомпаній та ЗМІ.

       Рекомендуємо головам ОТГ, головам сільських рад, культурно-мистецькій спільноті, мистецьким навчальним закладам делегувати конкурсантів на участь у фестивалі-конкурсі.

Положення про проведення фестивалю-конкурсу додається.

Attachments:
Download this file (Положення.doc)Положення.doc[ ]80 Kb

Відзначили Міжнародний день рідної мови

Кожного року, 21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. «Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності.
Міжнародний день рідної мови, бібліотекарі Глибоцької центральної районної бібліотеки та учні 6 – х класів Глибоцької гімназії, під керівництвом Ірини Петрівни Крючко – вчителя української мови та літератури вирішили відсвяткувати в новій, цікавій незвичній формі. Бібліотекарі запропонували своїм гостям долучитися до мовознавчого марафону до Міжнародного дня рідної мови та взяти участь в інтелектуально – розважальному шоу «Хто кращий?», побудований у форматі популярної телевізійної гри на новому каналі «Хто зверху?».
Як відомо з давніх — давен у всіх народів чоловіки вважалися мудрішими, сильнішими, а жінки хитрішими, красивішими. Але хоч би, що там було, чоловіки та жінки завжди доповнюють один одного. Проте, між ними завжди було певне протистояння.
Для того щоб розвіяти всі суперечки: хто розумніший? Всі учасники поділилися на дві команди: Команда – хлопців та команда – дівчат, які обрали собі капітанів. Справедливо та об’єктивно оцінювала учасників сьогоднішніх змагань верховний суддя – Ірина Петрівна Крючко (вчитель української мови та літератури).

Детальніше...

В будинках культури району та бібліотеках Глибоцької РЦБС відзначили 101 річницю Дня Соборності України

22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
З метою розширення кругозору учнів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України, прищеплення любові та поваги до історичних та культурних надбань українського народу в бібліотеках Глибоцької РЦБС відбулися масові заходи.
З нагоди цієї важливої історичної дати 22 січня у читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки відбувся патріотичний діалог із старшокласниками Глибоцької гімназії під назвою «Соборність України: від ідеї до сьогодення».
Протягом заходу бібліотекарі у формі діалогу спілкувалися з учнями, розповідали про становлення і розвиток українського національного державотворення. Детально розглянули термін «соборність». Навели приклад єднання Сходу і Заходу у нас на Глибоччині, який відбувався за допомогою реалізації проекту «Схід і Захід разом», який започаткували Глибоцька центральна районна бібліотека та відділ культури і туризму у 2017 році. Даний проект був націлений на налагодження тісних дружних, творчих стосунків між «найприкордоннішим» районом на Сході України та "найприкордоннішим" районом на Заході.

Детальніше...

"Дарунки Миколая"

Глибоччини підбиває підсумки проведення в районі благодійного марафону "Дарунки Миколая" Чернівецького обласного благодійного Фонду допомоги дітям, хворим на рак лейкемію "Подаруй дитині життя". Загальна сума збору складає 11 649.10 грн. З них: 3425 грн зібрано на сесії районної ради, 8224.10 - на благодійному концерті вихованців Районного будинку творчості та дозвілля. До цієї суми увійшли також 900 грн, зібрані учнями Глибоцької художньої школи, які разом з вчителями продавали свої художні вироби на благодійному ярмарку у фойє будинку культури.
Надзвичайно зворушливо прозвучав заклик до глядачів про збір коштів для хворих діток. Його виголосила мама дівчинки Ані, для порятунку якої минулого року на такому ж святі мешканці нашого району зібрали понад 50 000 грн. Дівчинку прооперували, вона стояла на сцені серед виконавців і щаслива родина дякувала всім небайдужим за допомогу. Тетяна Гуцуляк побажала присутнім не зупинятися у добрих справах і разом з донечкою зробила перший внесок у благодійну скриньку. Всі кошти перераховано на рахунок фонду.

Всеукраїнський Тиждень права

10 грудня в  рамках проведення Всеукраїнського Тижня права в  центральній районній  бібліотеці відбулась зустріч з   заступником начальника Глибоцького бюро правової допомоги - Яніною Богдан та учнями Глибоцької гімназії .

Вона розповіла  про безоплатну правову допомогу, що гарантується державою, а також про правові орієнтири для кожної дитини. Далі учні ознайомились з книжково ілюстративною виставкою «Права людини і громадянина – запорука її гідного існування та розвитку.

Щиро вдячні Яніні Станіславівні за її корисні поради, цікаві правові роз’яснення та за співпрацю.

Бібліотечні посиденьки «Від Катерини до Андрея»

Вже вкотре Глибоцька центральна районна бібліотека збирає до себе два різних покоління: активну молодь та людей поважного віку на бібліотечні посиденьки «Від Катерини до Андрея». Учасниками вечорниць були учні Глибоцької гімназії, члени літературно-мистецької студії «Витоки», голова районного об’єднання ВУТ «Просвіта» Олександра Возняк, головний спеціаліст відділу культури і туризму Глибоцької РДА Євген Коржаков та батьки учасників заходу.

Протягом свята дзвенів сміх і лилась пісня, бадьорив душу дотепний жарт. Дівчата традиційно ворожили на свою долю, а хлопці грайливо підбадьорювали. Не обійшлося на святі без кусання Калити. Глядачі поринули у захоплюючу атмосферу українських андріївських вечорниць.

Чудовим подарунком для всіх присутніх був виступ Тріо Грищук «Ружі», які виконали колядку «Хай Ісус, мале дитя» та пісню «Вечірня Глибока», чим і вразили кожного високим професіоналізмом та українським духом! 

Розвеселив зал своїми гуморесками місцевий поет Михайло Стасюк. Звучали старовинні румунські пісні у виконанні лауреата Премії ім. Ольги Кобилянської Флорі Лєрки.

Детальніше...

Як гадали на Андрея

В клубі с. Слобідка проведено вечорниці «Як гадали на Андрея».

У виконанні фольклорного гурту «Червона ружа» прозвучали українські народні пісні, а дівчата місцевої школи Владислава Тимофійчук, Вікторія Нікуліна та Галина Банилівська взяли участь у різноманітних старовинних гаданнях - з глечика витягували папірці з іменами майбутніх наречених, гадали з воском над водою, пригощали кота  варениками, на вулиці рахували кількість у паркані штахетів - чи рівний буде майбутній чоловік.

На завершення всіх присутніх пригощали солодощами.

Духовними святинями Південної Буковини у Румунії

З неперевершеною красою і багатством форм рельєфу Південна Буковина чарує туристів захоплюючими ландшафтами: як величними горами, які гордовито поглядають на зелені пагорби, так і дзюрчанням прозорих невеличких річок.
Але не тільки ці красоти приваблюють туристів та паломників. Прекрасний ландшафт доповнюється багатьма історичними пам’ятниками національного значення, музеями, соборами, монастирями. Люди, спосіб життя, місцеві традиції, історичні пам’ятки – все це дає можливість туристам пізнати справжню культуру Буковини. В цій стороні все ще живе історія, де старожитності гармонійно переплітаються з новим, сучасні готелі й пансіонати, місця розваг та відпочинку, курортного лікування – це область Буковини пронизана духовністю, населена простими і надзвичайно гостинними людьми, які зберегли давні традиції та звичаї.
Район Радівці знаходиться недалеко від кордону Румунії з Україною, як і вся Буковина може слугувати моделлю міжетнічного співіснування, тому що на її території проживають, як українська, так і польська, єврейська, вірменська, мадярська та інші спільноти.
У свій час (ХІІІ – ХVІІІ ст.) Радівці, які Серет, були важливим релігійним центром Молдови – це один із найдавніших населених пунктів Буковини, відомий своїми селами: Путна, де знаходиться монастир та похований воєвода Штефан Великий, поблизу є скит Даниїла Пустельника; Сучевіца, де є давній монастир; Марджинія, де виготовляють чорну кераміку та іншими туристичними об’єктами.
Тому нещодавно група культпрацівників, музейників Глибоцького району відвідала духовні святині, завдяки організатору цієї поїздки Скіпор Елеонори Тодорівни, педагога-організатора та директора музею Купського НВК №1. Нам хочеться не тільки подякувати їй за цю чудову поїздку, коротке паломництво до кількох прекрасних монастирів у районі Сучава, а також згадати і тих людей, хто подбав про наше перебування у монастирях.

Детальніше...

Тиждень документального кінодо 156- річчя від Дня народження Ольги Кобилянської

Цього року святкують 156 річчя від Дня народження Ольги Кобилянської. Для неї питання української ідентичності стояло особливо гостро, незважаючи на те, що коріння її було й у польській, і у німецькій культурі (її мати наполовину полька, наполовину німкеня). Письменниця багато зробила для того, щоби українську літературу, і не тільки свої твори, а й твори своїх колег, молодих письменників, з якими вона спілкувалася і підтримувала стосунки, просувати в Європу.
Усі ці тонкощі й аспекти, а також історії з життя та творчості видатної української письменниці змогли побачити в період з 18 по 25 листопада цього року учні Синівецької, Станівецької, Луковицької, Валя-Кузьминської ЗОШ та Димківського НВК, які відкрив глядачам документальний фільм, представлений Глибоцькою райкіновідеомережею та її керівником Іллею Дмитровичем Косованом.

 

Цьогорічна осінь для аматорів Глибоцького РКБТД була багата на різноманітні фестивалі-конкурси

12 жовтня відбувся XII Регіональний фестиваль-конкурс мистецтв «Джерело надій». Глибоччина представила чимало учасників, які здобули призові місця.
Номінація «Естрадний вокал»
- Гран-прі фестивалю - Софія Верхоляк з піснею «Merry TheNight»;
- Лауреат I премії - Емма Лупуляк з піснею «Зажигай сердце»;
- Лауреат II премії - Олександра Євтух з піснею «Черевички».
Номінація «Реп/авторська пісня»
- Лауреат I премії - P. boY (Дмитро Дудка) з піснею «Без сомнения».
Номінація «Сучасна хореографія»
- Гран–прі фестивалю - студія сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Мадам Х»;
- Лауреат II премії - студія сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі», молодша вікова категорія;
- Лауреат І премії та дипломант «За кращий сценічний костюм» - 4 група студії сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Locomotive»;
- Лауреат І премії та дипломант «За кращий сценічний костюм» - 5 група студії сучасного та бально-спортивного танцю «Gran-Prі» з танцем «Отряд Gran-Pri».

Детальніше...

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Культура Глибоччини.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору