Конкурс «Хвилююче слово пророка» на Глибоччині

Для кожного свідомого українця весна розпочинається не з перших квітів, не з теплих променів сонця, не з особливого настрою – весна розпочинається з Шевченка. Назустірч цьому великому святу – Дню народження Кобзаря – працівниками культури Глибоцького району проведено районний етап конкурсу читців-декламаторів «Хвилююче слово пророка».
19 лютого районний будинок культури наповнився дітьми і дорослими, учасниками та їхніми керівниками, які з глибоким почуттям, стійкими вміннями і навиками володіння художнім словом та сценічною майстерністю запропонували присутнім власне прочитання «свого Шевченка».
Відрадно, що поетичне Кобзареве слово зачарувало як дорослих (30 років) так і молодь (15-18), і дітей (7,8) років. Учасниками стали і хлопчики, і дівчатка, і юнаки, і дівчата, приїхали декламатори і з українських сіл, і з сіл, де переважає румуномовне населення. Загалом географія конкурсу досить поширена – Глибока, Йорданешти, Тарашани, привороки, Димка, Луковиця, Черепківці, Поляна, Стерче, Горбівці, Кам`янка, Корчівці, Старий Вовчинець, Сучевени, Петричака, Турятка, Верхні Синівці, Валя Кузьмина, Чагор, Карапчів, Купка.
Учасники представляли на розгляд журі по три твори: твір Шевченка, про Шевченка, та твір на вибір за власним вподобанням. Відрадно, що серед декламаторів були і юні автори, які читали власні твори про Тараса. Натхненно злітали слова Українського Пророка про Україну, про долю жінки і хлібороба-гречкосія, про політичну ситуацію, яка і через 203 роки «вписується» у Шевченкову поезію.

Переможців та найіскрометніших учасників конкурсу можна буде почути на урочистостях до Дня народження Кобзаря. А конкурсні місця розподілилися між учасниками наступним чином:
Номінація «Поезія» - дорослі (від 15 років):
І місце – Жар Андрій – с. Поляна
ІІ місце – Сташеску Лівія-Андрея – с. Верхні Синівці
ІІІ місце – Дуглер Анна-Рената – с. Купка

Номінація «Поезія» - діти (10 – 14 років):
І місце – Захотій Тетяна – с. Чагор
ІІ місце – Салагор Аліна та Василь Пукай – с. Кам`янка
ІІІ місце – Сандуляк Аделіна – с. Димка (читала авторську поезію)

Номінація «Співана поезія»:
І місце – Ганна Сафрюк – с. Луковиця
ІІ місце – Анна Кирилюк – с. Старий Вовчинець

Номінація «Літературно-музична композиція»:
Народний аматорський театр Глибоцького РКБТД

Глибоцький района на обласному етапі конкурсу представлятимуть: Тетяна Захотій, Ганна Сафрюк, народний аматорський театр РКБТД.

Організатори дякують всім учасникам та їхнім керівникам за активну участь у конкурсі та бажають успіхів в обласному етапі. Нехай Шевченкове слово проростає в кожному серці мудрими рішеннями та добрими справами.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Конкурс «Хвилююче слово пророка» на Глибоччині .