2017 рік за ініціативи Президента України та з народи 25–ти річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами оголошено «Роком Японії в Україні» .

Тому, центральною районною бібліотекою заплановано низку заходів, які познайомлять наших читачів з літературою, історією, культурою та звичаями Японії.

Перший захід вирішили розпочали з свята весни. Адже, весна – пора року, яка асоціюється у нас із красою, квітучими деревами, теплом.

Восьмого березня святкується всім відомий Міжнародний жіночий день. Чи відомо вам, що у інших країнах є схожі на це наше свято дні? Третього числа третього місяця прихід весни у Японії святкують, відмічаючи День дівчаток, або Хінамацурі.

Японці завжди шанували представниць прекрасної статі. Хінамацурі - одне із свят, коли японці шанують чисту дівочу красу. «Хіна» в перекладі з японської означає «маленька паперова лялька». Довгий час це свято вважалося державним.

Цей день також є днем активного цвітіння персиків, або момо-но секку. Ніжно-рожеві квіти персиків символізують собою дівочу красу. Третього березня у кожній сім’ї, де є дівчата, виставляють ляльок охінасама – вони одягнені у традиційний святковий одяг. Таким чином родичі бажають своїм донькам щастя та здоров’я.
Поєднавши свято Хінамацурі з міжнародним жіночим днем бібліотекарі відділу обслуговування центральної районної бібліотеки спільно з викладачами для учнів Глибоцької художньої школи провели свято весни«Хінамацурі».
Під мотиви японської музики та відео «Весна в Японії» зав. відділу обслуговування Ольга Хобзей ознайомила не тільки з історією свята дівчаток в Японії, але і з її культурою, релігією, традиціями, архітектурою та ремеслом. Про японську техніку шиття «Боро», (шиття з клаптиків тканини) та про японські стилі малювання розповіла вчитель Алла Силантьєва .

На завершення бібліотекарем Лідією Брудер було проведено майстер – клас по виготовленню японського журавлика в техніці орігамі. Адже, саме журавлик в Україні символізує прихід весни.

Також всі бажаючі змогли навчитись малювати їєроглифи з символами: здоров’я, щастя, кохання, удача, успіх, доброта та натхнення.
Щиро дякуємо працівникам художньої школи та учням за спільно проведений захід.

Та бажаємо натхнення та творчих успіхів!

Сподіваємось, що свято присвячене Японії не залишив байдужим нікого. І ми продовжимо вивчати культуру та традиції: країни сакури і сонця.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Спільний захід центральної районної бібліотеки з Глибоцькою художньою школою присвячений року Японії в Україні.