На Глибоччині вшанували пам'ять Ольги Кобилянської: 75 років тому відійшла у вічність славетна донька Буковини

Пишатися геніями свого народу та берегти пам'ять про них протягом століть – обов’язок свідомих нащадків. На творчому небосхилі Глибоччини яскравою зіркою сяє ім`я нашої краянки Ольги Юліанівни Кобилянської, яка пішла з життя 21 березня 1942 року. Відділом культури і туризму Глибоцької райдержадміністрації спільно із музеєм-садибою Ольги Кобилянської, що в с. Димка, проведено літературно-історичну годину пам`яті письменниці – «Духовна квітка Буковини». 
Захід відбувся за участю голови районної ради Петра Панчука, заступника голови райдержадміністрації Іллі Лопуляка, а також поважних гостей – знаних на Буковині та далеко за її межами майстрів літературного слова: заслуженого діяча мистецтв України, літературного критика, письменника, журналіста, редактора «Буковинського журналу» Мирослава Лазарука; нашої краянки, кандидата філологічних наук, доцента кафедри сучасної літератури ЧНУ, співупорядниці десятитомника Творів О. Кобилянської, лауреата міжнародної премії Ім. Ольги Кобилянської 2016 року – Світлани Кирилюк; 
доцента кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, лауреата Всеукраїнських і міжнародних конкурсів у жанрі співаної поезії Лариси Бережан. Віддати данину пам`яті письменниці з усіх куточків району з`їхалися працівники закладів культури, приєдналися учасники літературної студії «Витоки» на чолі з головою Олександрою Возняк, учасники літературної світлиці Домки Ботушанської на чолі з директором музею-світлиці Ольгою Шевченко, творча інтелігенція краю, зійшлися учні та педагоги Димківського НВК, зацікавлені димківчани. 

На початку заходу до всіх присутніх звернувся сільський голова Петро Микитюк, який засвідчив високу повагу односельчан до творчості Ольги Кобилянської, а директор музею-садиби Януш Дан окреслив особливості «димківського періоду» у творчості краянки. Голова райради Петро Панчук наголосив на значенні літературного доробку письменниці для поступу української літератури та утвердження української мови як мови європейської, а заступник голови РДА Ілля Лопуляк звернув увагу присутніх на той факт, що О. Кобилянська жодного дня не навчалася в українській школі, а свої високі знання мови здобула завдяки самоосвіті: навіть в умовах ворожої експансії можна жити і творити з Україною в серці, з українським словом на устах.
Мистецтвознавець Мирослав Лазарук розповів про свої студії творів Кобилянської та зауважив, що хоч сьогодні ми зібралися з приводу сумної дати, але у письменника немає сумних дат, він живе доти, доки живуть його твори. Світлана Кирилюк принесла особливі дарунки для музею – 1,2 та «свіженький» 3 том творів Ольги Кобилянської, виданий кафедрою сучасної української літератури ЧНУ, до якого Світлана Дмитрівна як співупорядник має безпосередній стосунок. Пані Світлана закликала присутніх на заході учнів відкрити цю книжку, бо до третього тому увійшли ранні твори О. Кобилянської, написані у 17-річному віці, що певно буде цікаво молодіжній аудиторії.

Над Димкою летіли журавлі, вокальний ансамбль «Гірська орлиця» сільського будинку творчості та дозвілля виконував пісню, яку сама Кобилянська заповідала заспівати на своїй могилі, небайдужі краяни несли до пам’ятника письменниці квіти…

Фото Петра Митранюка, Лариси Дущак, Віктора Романюка.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - На Глибоччині вшанували пам'ять Ольги Кобилянської: 75 років тому відійшла у вічність славетна донька Буковини.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору