21 березня  2017 року у Глибоці відділом культури і туризму РДА організовано презентацію збірки поезій уродженки нашого селища, нині мешканки м.Чернівці, кандидата філологічних наук, доцента кафедри сучасної української літератури ЧНУ ім. Ю. Федьковича – Світлани Дмитрівни Кирилюк. У 2016 році пані Світлана стала лауреатом Міжнародної премії імені Ольги Кобилянської, як науковець є співупорядником 10-томника творів Ольги Кобилянської, три з яких вже побачили світ, а торік в серії «Третє тисячоліття: українська поезія» вийшла друком перша збірка Світлани Дмитрівни «Сад земних насолод».

Захід відбувся в стінах Глибоцького ліцею. Біля пам’ятника Ользі Кобилянській у дворі навчального закладу гостей віршованими рядками  та короваєм гостинно  зустріли ліцеїсти. До всіх присутніх звернулася секретар селищної ради Глибоцької  територіальної об’єднаної громади Олена Бадюк, яка зокрема сказала: «Як в українській вишивці переплітаються чорне та червоне, так і в реаліях сьогодення – ми вшановуємо пам'ять славної краянки Кобилянської, водночас вітаємо нові здобутки української поезії в особі пані Світлани Кирилюк». Всіх присутніх до ошатної актової зали запросив директор ліцею Дмитрій Іванович Глобак.

Про видання даної збірки та попередніх авторів серії «Третє тисячоліття: українська поезію» розповів автор ідеї, книговидавець, заслужений діяч мистецтв України, літературний критик, письменник, журналіст, редактор «Буковинського журналу» Мирослав Лазарук, який і запропонував презентувати збірку авторки на теренах Глибоччини.

Привітали автора з її літературним  доробком  заступник голови Глибоцької районної ради Віталій Гуменний та секретар Глибоцької ОТГ Олена Бадюк. Віталій Гуменний, зокрема, сказав, що боротьба за людську духовність та культурний розвиток нації є не менш важливою, ніж боротьба за цілісність кордонів нашої держави, побажав поетесі успіхів та перемог на інформаційно-культурному просторі».

Протягом заходу пані Світлану вітало багато людей:  поетичними рядками від імені вчителя Олени Рутецьої, що скерувала  шлях до поетичного слова, привітала Ольга Шевченко – директор музею-світлиці Домки Ботушанської. Про  творчу родину пані Світлани – маму Марію Михайлівну Майщук – екс-вчителя ліцею, сестру Валентину Лучак – вчителя, журналіста, поетесу, племінників – переможців різноманітних конкурсів розповіла керівник літстудії «Витоки» Олександра Возняк.  Дитячі вірші поетеси читали учні ліцею. Грамоту від колективу журналістів крайового часопису «Новий день», де колись починала друкуватися Світлана-учениця, вручив член Спілки журналістів України Василь Гейніш.

Та понад усе – лунало поетичне слово у виконанні автора. Світлана Дмитрівна розповідала про свій творчий шлях, ділилася улюбленими віршами, згадувала шкільні роки в ліцеї.  Своєму рідному навчальному закладу подарувала третій том творів О. Кобилянської та свою першу збірку.  Посилило враження від поезій майстерне виконання покладених на музику віршованих рядків Ларисою Бережан – доцента кафедри сучасної української літератури ЧНУ, лауреата Всеукраїнських і міжнародних конкурсів у жанрі співаної поезії. З особливими словами подяки  Світлана Кирилюк звернулася до матері та родини – двох тіток та дядька.  Матері вручила квіти.

Шанувальники філігранного поетичного слова – бібліотекарі закладів культури району, освітяни,  працівники Глибоцької ОТГ тощо придбали збірку з автографом автора.

А за вікном нарешті розпочалася справжня весна, пригрівало сонце, скуштувавши добірного поетичного слова, кожен прямував до свого «саду земних насолод»…

Фото : Петро Митранюк, Лариса Дущак

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Всесвітній день поезії культурна Глибоччина відзначила презентацією поетичної збірки лауреата Міжнародної премії імені Ольги Кобилянської 2016 року Світлани Кирилюк..