Глибоччина долучилася до вшанування всесвітньо відомого композитора, краянина Євсевія Мандичевського

02 вересня керівники структурних підрозділів галузі культури Глибоцького району взяли участь у фестивалі «Два дні музики Євсевія Мандичевського у Чернівцях», що відбувся у рамках відзначення 160-річчя від дня народження славетного уродженця Глибоччини. 
Євсевій Мандичевський – музикознавець, композитор, диригент, педагог, архіваріус Товариства друзів музики при Віденській консерваторії, редактор і видавець творів найвидатніших австрійських композиторів, професор Віденської консерваторії, учень і друг Йоганнеса Брамса, народився 17 серпня 1857 року у с. Молодія Глибоцького району.
Ми можемо пишатися тим, що творами Мандичевського Чернівецька філармонія відкрила свій ювілейний 140-ий концертний сезон. 
Ідея заходу, як і пошукова праця, що повернула Україні і світові видатного митця, належить музикознавцю з Австрії, що захистив наукову роботу по Мандичевському в США, Дітмару Фрізенеггеру. У своєму вступному слові він, на подив і приємність буковинській публіці, привітав присутніх українською, розповів цікаві факти з життя славетного композитора, ознайомив із його творчими здобутками, торкнувся питання національної приналежності Мандичевського. 
У концерті вперше через століття прозвучали твори Мандичевського, рукописи яких зберігалися в архівах бібліотек України, Румунії, Австрії.
Фортепіанний речиталь прозвучав у виконанні ще одного гостя – видатного музикознавця Австрії та Нідерландів Крістіана Ламбура, який був особисто знайомий із донькою Євсевія Мандичевського Вікторією. У своїй передмові до концерту він розповів про світ музики композитора, якого вшановує Європа, чиї родові корені беруть початок з Буковини. «Маленькі каденції, канони і прелюдії для фортепіано» пан Крістіан виконав спільно із Лілією Холоменюк – солісткою Чернівецької філармонії. Так вічна музика і рояль поєднали Україну і Європу, подарувавши присутнім неперевершені враження. 

Оскільки, чимало творів Мандичевський написав для виконання церковного хору, продовженням заходу стало виконання окремих частин літургії та меси у двох наступних локаціях – Церкві Св. Параскеви та костьолі Воздвиження Всечесного Хреста. 
У рідному селі композитора – Молодії – про народження тут славетного митця свідчить лише меморіальна дошка на будинку культури. Однак, місця будинку, де проживала родина, ніхто не пам’ятає. Отож, перед нами стоїть ще велика праця по відновленню цієї славетної сторінки історії нашого краю. 
Олена Рєпіна

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Глибоччина долучилася до вшанування всесвітньо відомого композитора, краянина Євсевія Мандичевського.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору