22 грудня – став знаковим днем для працівників культури Глибоччини

На XVIII сесії VII скликання Глибоцької районної ради очільниками району Георгієм Придієм, Петром Панчуком та головою комісії Миколою Шапкою урочисто вручено районні літературно-мистецькі премії імені О. Кобилянської. Із чотирьох номінацій – три було присуджено працівникам галузі культури. 

Премію у номінації «Література» переможцем стала поетеса, дружина учасника АТО, мати кіборга, бібліотекар бібліотеки-філії с. Просіка – Родіка Зегря. Її активна діяльність як бібліотечного працівника-новатора на теренах села, як творчої особистості на теренах району та області, дієвий, доведений історією всієї родини патріотизм, в такий спосіб пошановано всією громадою.

Перемогу у номінації «Культура» присуджено директору Глибоцької районної бібліотечної системи Ользі Ковальчук. Очолюваний нею колектив забезпечує тематичний інформаційний супровід усім заходам з нагоди знаменних, пам’ятних та ювілейних дат, які відзначаються в районі. Під її керівництвом бібліотекою здобуто чимало грантів у міжнародних проектах, які дали змогу бібліотеці крокувати у ногу з часом.
У номінації «Краєзнавство» премію отримала директор Глибоцького районного краєзнавчого музею Анжела Жижиян. Саме за її каденції на посаді музей отримав друге дихання. На даний час берегиня народної культури краю працює над написанням спільного проекту із музеєм м.Ботошани (Румунія), що дасть змогу оновити заклад відповідно до міжнародних стандартів.

 

Яскравим продовженням дня стала участь працівників культури району - керівників структурних підрозділів, керівників та аматорів народних колективів, директорів закладів культури у обласному святі пошанування талантів та творчої праці на мистецькій ниві «Цвіт культури розвивається». Довершена організація мистецької програми, щирі слова вітань від очільниці галузі Віри Микитівни Китайгородської, неперевершені виступи майстрів сцени та нагороди, які лягли в скарбничку і нашого району, додали натхнення і запалу до роботи на прийдешній рік. Так, серед 150 народних (зразкових) аматорських колективів області у десятку кращих, відзначених на святі, увійшов славетний «Ізвораш» Глибоцького РКБТД, керівник – Роман Нагірний. Ще під час атестації обласна комісія високо оцінила рівень підготовки колективу, зауваживши, що такою самобутньою школою танцю володів і передав своїм вихованцям засновник «Ізворашу» Георгій Нагірний, заслужений працівник культури України, талановитий фахівець. 
Відрадно було серед нагороджуваних побачити і наших славетних краян. Так, Почесною грамотою Чернівецької обласної ради та годинником Іван Мунтян нагородив викладача режисерських дисциплін Чернівецького обласного училища мистецтв імені Сидора Воробкевича, Заслужену артистку України Анну-Дарію Андрусяк. 

Мистецьку відзнаку «Відкриття року» та золоте яблуко у номінації «Музичне мистецтво» здобув проект Чернівецької обласної філармонії імені Д. Гнатюка, присвячений творчості композитора Євсевія Мандичевського у рамках програми «Відроджуємо славні імена». Автор ідеї проекту - музикознавець, дослідник Дітмар Фрізеннегер (Австрійська Республіка); художній керівник та головний диригент академічного симфонічного оркестру, заслужений діяч мистецтв України Йосип Созанський; художній керівник та головний диригент академічного камерного хору «Чернівці» Надія Селезньова. Організатори повідомили, що в майбутньому планується започаткувати міжнародний фестиваль імені Євсевія Мандичевського. Нагадаємо, що славетний композитор уродженець с. Молодія Глибоцького району. Отож, докладемо зусиль, щоб і Глибоччина не залищилася осторонь непересічної події. 

Під час іскрометного виступу духового оркестру «Буковина», якому зала філармонії аплодувала стоячи, запальну румунську пісню виконала наша краянка, солістка обласної філармонії – Марія Сандуляк. Пишаємося нашими талановитими краянами, радіємо за успіхи сусідів і продовжуємо пліч-о-пліч розвивати цвіт культури.

 

Copyright 2015 Глибоцька РДА - 22 грудня – став знаковим днем для працівників культури Глибоччини.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору