Всесвітній день поезії відзначили на Глибоччині

Заходи зорганізовано відділом культури і туризму, центральною районною бібліотекою та літературно-мистецькою студією «Витоки» - керівник Олександра Приходько-Возняк, яка презентувала нову збірку витоківців, видану з нагоди 40-річчя заснування кузні поетичного слова в районі.
У цей знаковий день навіть дуже зайняті люди знайшли час завітати до Глибоцької центральної районної бібліотеки і взяти участь у святкуванні: голова Глибоцької районної ради Петро Панчук, заступник голови райдержадміністрації Ілля Лопуляк, помічник народного депутата Григорія Тіміша Олександр Шкурідін, головний редактор видавництва «Букрек» Олена Пономаренко, голова райкому профспілки працівників освіти Світлана Лазурко, староста с.Червона Діброва Володимир Чоботар. Навіть Микола Шапка – редактор районного часопису із журналісткою Ларисою Дущак у «газетний день» винайшли годинку-другу аби побути спільно у товаристві поціновувачів поетичного слова.
У день поезії у всьому світі проводяться зустрічі із авторами, меценатами та видавцями. Крокуючи в ногу з часом, Глибоччина розпочала святкування із засідання круглого столу «Поетичний трикутник: поет – меценат – видавець», на якому учасники обговорили шлях поетичного слова від зародження ідеї у серці автора до друкованої книги, придбаної вдячним читачем у книгарні. Автори ділилися своїм досвідом про складний пошук меценатів і спонсорів, які готові б були вкладати кошти у видання творів як іменитих так і молодих письменників. Дякували владі, зокрема райраді, райдержадміністрації, райкому профспілки працівників освіти, за підтримку письменницької праці навіть у непрості часи, які переживає Україна.

Олександр Шкурідін запевнив, що Григорій Тіміш підтримував і надалі підтримуватиме видання книг авторів Глибоччини – і краєзнавчої літератури, як то у 2017, і поетичної творчості, що є визначальним брендом району.
У цей день всі причетні до плекання літературної творчості отримали подарунки: поетів району заквітчала гвоздиками та щирим словом Світлана Лазурко. Районній бібліотеці презентувала п’ятитомник творів Ольги Кобилянської та дитячу літературу румунською мовою від «Букреку» Олена Пономаренко. Головний редактор видавництва розповіла про співпрацю з авторами, презентацію книг, промоцію творчості відомих і молодих поетів, досягнення та потужності видавництва.
Продовжили День поезії «Колом поетичної свічі». Кожен міг почитати вірші улюблених авторів або власні, передаючи символічну свічку по колу. Петро Панчук та Олександр Шкурідін декламували Шевченка. Свіжесенького вірша, написаного ввечері напередодні презентував Микола Шапка, авторські поезії читали Олександра Возняк, Володимир Чоботар, Олена Рєпіна. Власними поетичними текстами, що увійшли до ювілейної збірки, ділилися витоків ці та гості – учасники творчого об`єднання «Родина» із Сторожинецького району.
На завершення Глибоччина приєдналася до Першого буковинського поетичного інтернет-марафону, в якому взяли участь: Олександра Возняк, Руслан Назаришин завідуючий бібліотекою-філією с. Коровія, Маріанна Шпак завідуюча бібліотекою Глибоцького профтех ліцею, Родіка Зегря – завідуюча бібліотекою-філією с. Просіка.
Захід завершився, залишивши теплі враження, зродивши нові іскри натхнення, а значить – скоро і нові поезії.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Всесвітній день поезії відзначили на Глибоччині.