До 30-річчя виведення військ з Афганістану в бібліотеках Глибоцької РЦБС відбулися заходи

Незалежна Україна 15 лютого офіційно вшанувала День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану.

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, тобто 3340 днів. За уточненими даними, всього у війні Радянська Армія втратила 14 427 чоловік, КДБ — 576 чоловік, МВС — 28 чоловік загиблими і зниклими безвісти. Поранення і контузії отримали більше 53 тисяч чоловік. Медична допомога була надана 463 тисячам військовослужбовців.

Радянсько-афганську війну пройшло більше 160 000 українців. З них 2 378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.

Щоб вшанувати пам'ять загиблих, віддати шану героям, що повернулися, виховати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів та матерів, сини яких загинули в Афганістані в бібліотеках-філіях Глибоцької РЦБС відбулися заходи:

13.02.2019 року у приміщенні сільського клубу с. Луковиця відбулася година пам'яті:"Болить і досі Афганістан». На заході були присутні Ветеран-Афганець Вітанчук І. Р., староста с/ради Косован В.В , директор школи Крецу В.В, вчителі, працівники ДНЗ та учні школи.

 

«І серце сльозою нараз обпече…» під такою назвою відбулася презентація книжкової виставки в бібліотеці-філії с. Просіка за участі ветерана-афганця Олексія Зегрі.

 

Працівники  бібліотеки-філії №23 та будинку культури та с. Кам'янка  провели годину пам'яті "Ціна чужої війни. На знак вшанування світлою пам'яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя, схилили голови і вшанували хвилиною мовчання.

Огляд-презентація книжкової виставки «Згадай Афганістан, синів полеглих України» відбулася в бібліотеці-філії с. Черепківці з учнями 10 класу за участі вчителя історії Олександра Карп’юка.

 

У Привороцькому клубі відбулася зустріч з воїнами афганцями І. Цирдя та К. Германом «На їхню долю випала війна».

В бібліотеці-філії с. Димка відбулася година-спомин "Афганістан: подвиг, біль, пам'ять"

Бібліотекар бібліотеки- філії №42 Бугня Н.І. провела годину пам'яті "Афганськими дорогами"   в Нововчинецькому НВК.

Зустріч з воїнами-афганцями Констянтин Бічер, Григорій Палікиржа в бібліотеці-філії с. Купка за участі сільського голови Аурела Алергуш, яку підготували завідуюча бібліотекою-філією Єлизавета Ністор та завідуючий клубом Костянтин Алергуш.

Запалили свічку та вшанували пам'ять афганця Миколи Булиги працівники культури та жителі с. Горбівці.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - До 30-річчя виведення військ з Афганістану в бібліотеках Глибоцької РЦБС відбулися заходи.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору