«Вишиванка – символ єдності»

Вже стало доброю традицією, щороку до Всесвітнього Дня Вишиванки проводити різноманітні заходи залучаючи активну молодь Глибоччини.
16 травня в читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки відбулось свято вишиванки «Вишиванка – символ єдності» та перегляд унікального документального фільму Олександра Ткачука і Лесі Воронюк «Спадок нації».
Під час фільму "Спадок нації" глядачі мали змогу переглянути, як органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…
В ході обговорення фільму присутні зробили висновок, що вишита сорочка – це не просто тренд чи мода і навіть не лише ознака самоідентифікації у час війни, це – набагато глибший символ. Це – генетичний код українців.
Також, цього дня бібліотекарі разом з учнями 8 – А класу Глибоцької Гімназії (класовод Л. Скібінська) взяли активну участь у районному заході присвяченому Дню Вишиванки та Дню Європи. Поки тривало свято, учні взялися з допомогою яскравих фарб замальовувати карту України за мотивами традиційних орнаментів різних областей. А вже потім, на завершення свята перетворили карту України у вишиване полотно національної єдності. 

Цього року Всесвітній день Вишиванки привертає увагу і до іншого важливого дня – Дня пам’яті жертв політичних репресій. На превеликий жаль, наша Глибоччина має свої втрати, жодне село нашого району не обійшлося без більшовицьких репресій. Щоб вшанувати пам'ять репресованих земляків учні Глибоцької гімназії взяли участь флешмобах: «Жертви політичних репресій Глибоччини» та «Вишиванка – одяг вільних». 
У фойє були розміщені виставки народних майстринь – вишивальниць сіл: Турятка, Привороки, Тарашани, Поляна, які представляли завідуючі бібліотек – філій.
Бібліотекарі Глибоцької районної бібліотеки щиро вдячні: учням 8 – А класу Глибоцької гімназії та їхньому класному керівнику - Людмилі Скібінській, працівникам художньої школи та директору - Людмилі Тодорюк, завідуючим – бібліотек філій – Марії Глушко, Вікторії Романюк, Надії Бучковській, Марті Попеску та всім тим, хто долучився до участі у святі Дня Вишиванки та Дня Європи.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - «Вишиванка – символ єдності».
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free
Версія сайту для
людей з вадою зору