Левко Лук’яненко

Левко Лук’яненко – дисидент, співзасновник Української Гельсінської групи, народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради, герой України. Автор Акту про незалежність України.

Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив Лук’яненка до розстрілу, проте через 72 доби Верховний суд замінив розстріл 15 роками позбавлення волі. Коли вийшов на волю, став співзасновником Української Гельсінської групи і знову був заарештований. У цілому провів у неволі 27 років «Його не зламали радянські концтабори, не налякала нинішня російська агресія. Він передав нам головний вогонь свого життя – любов до України».

За своє життя він написав багато книжок, а в 2016 році навіть отримав Шевченківську премію за 13-томну книгу "Шлях до відродження", яку писав 27 років.

7 липня 2018 року пересталося битись серце Левка Грогоровича. До роковин з дня смерті Левка Лук’яненка в бібліотеках Глибоцької РЦБС відбулися масові заходи:

5 липня в приміщенні бібліотеки-філії  №23  відбувся перегляд та обговорення  документального фільму «Йти за совістю».

6 липня 2019 року в бібліотеці та клубі села Привороки був проведений захід присв’ячений життєвому та творчому шляху Левка Лук'яненка «Батько Незалежності України».

5 липня в центральній районній бібліотеці відбулася виставка-подорож «Левко Лук’яненко – батько української Незалежності», на якій присутні дізналися про життя та діяльність Левка Григоровича, роки засудження, політичну діяльність після звільнення.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Левко Лук’яненко.