27 вереня 2019 року відбулася друга поїздка проекту, започаткованого у ювілейний рік з Дня народження славетної краянки, що об`єднала с.Димка Чернівецької області та містечко Гура-Гуморулуй в Румунії. Окрім відвідин м.Гура-Гуморулуй, де народилася письменниця, учасники екскурсійної групи мали нагоду взяти участь у презентації нововиданого у видавництві БукРек, ще свіженького 7 тому творів Ольги Кобилянської. Книгу було презентовано в офісі Сучавської філії Союзу Українців Румунії групою науковців ЧНУ ім. Ю.Федьковича на чолі з професором, заступником голови обласного осередку Всеукраїнського товариства "Просвіта", лауреатом міжнародної премії ім. О.Кобилянської ВОЛОДИМИРОМ АНТОФІЙЧУКОМ.
Товариство екскурсантів, як і минуло річ, підібралося надзвичайно цікаве та багатогранне. Окрім науковців ними стали голова районного осередку "Просвіти", керівник літературно-мистецької студії "Витоки", ініціатор запровадження та лауреат районної премії ім. О. Кобилянської, письменниця ОЛЕКСАНДРА ПРИХОДЬКО-ВОЗНЯК, голова профспілки бібліотечних працівників ОЛЬГА ХОБЗЕЙ, працівники культури району - ЛАРИСА АЛЕРГУШ, учасники аматорського колективу "ГІРСЬКА ОРЛИЦЯ" Будинку творчості та дозвілля с. Димка на чолі з художнім керівником МИКОЛОЮ СТРЕЛЬЧУКОМ. Приємно, що приєдналися колеги зі Сторожинеччини на чолі з головою мистецького об`єдання "РОДИНА" НАТАЛІЄЮ БЕВЦИК. Та, головне, чим пишаюся, що цікавість до екскурсії виявила молодь - лауреати районної премії ім. О.Кобилянської, учасники НАРОДНОГО АМАТОРСЬКОГО ТЕАТРУ ГЛИБОЦЬКОГО РАЙОННОГО БУДИНКУ ТВОРЧОСТІ ТА ДОЗВІЛЛЯ, студії бально-спортивного танцю ГРАН-ПРІ на чолі з АЛЛОЮ СТОРОЖУК, КИРИЛОМ ТА АННОЮ ЛУПУЛ. Цьогорічна делегація рясніла молодими силами ще й тому, що до запрошених учасників долучилися їхні діти та внуки.

Колоритний старт у музеї-садибі с.Димка екскурсантам подарував аматрський колектив "Гірська орлиця", молодший науковий співробітник музею-садиби ЯНУШ ДАН, директор Димківського будинку творчості та дозвілля ЛІДІЯ СТРІЛЬЧУК, сільський голова ПЕТРО МИКИТЮК. А доповнили відчуття єдності з українством Румунії колеги, що зустріли нас біля пам`ятника у Гура-Гуморі, журналіст ЯРЕМА ОНИЩУК, представник "Просвіти" м. Сучава у розкішній вишиванці БОРИСЛАВ ПЕТРАЩУК, а в офісі Сучавської філії СУР - письменник ЄВСЕБІЙ ФРАЦЕНЮК. Під час презентації 7 тому творів Кобилянської разом з колегами Олександрою Возняк та Аллою Сторожук мала за честь прочитати поетичну мініатюру "Зустріч, що не відбулася" про мрію Домки Ботушанської зустрітися з Ольгою Кобилянською, за що отримала неймовірно щирі відгуки від просвітянина пана Борислава та 7-ий том у подарунок від пана Володимира Антофійчука.
І сонце, яке визирнуло з-за хмар саме на час нашого перебування біля пам`ятника у Гура-Гуморі, і пісня про Буковину, яку натхненно виконала у центрі міста ГОРАЩУК ДАНІЕЛА - учасниця "Гірської орлиці", і перші пасма осіннього золота на лісистих горах, оспіваних Кобилянською у творах, і щирість колег, з якою нас приймали у СУР - все це наповнило нашу поїздку незабутньою атмосферою, подарувало відчуття дотику до славетної історії. Вдячна всім учасникам поїздки за те, що проект, декларований у ювілейний рік, завдяки негаснучому інтересу до творчості великої краянки продовжує жити і розвиватися.
Фото-відео: Денис Кордубан, Кирило, Анна Лупул.
Начальник відділу культури і туризму РДА Олена Рєпіна

Copyright 2015 Глибоцька РДА - КУЛЬТУРА ГЛИБОЧЧИНИ ВІДЗНАЧИЛА ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ ЧЕРГОВОЮ ПОЇЗДКОЮ ЗА ЛІТЕРАТУРНИМ МАРШРУТОМ "СТЕЖКАМИ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ".