Видатні особистості у культурі минувшини та сьогодення Глибоччини

Під такою загальною назвою відбулися творчі звіти перед населенням працівників культури (клубу та бібліотеки), що мали на меті вшанування пам'яті та творчості відомих наших земляків, які зробили вагомий внесок у розвиток культури краю.
На творчий звіт працівників культури Тереблеченської ОТГ від села Тереблече запросили місцеву поетесу Євгенію Чокобок, також згадали відомого народного артиста України Іво Бобула, співака Володимира Стратулата, співака, актора Михайла Грицкана, поета Володимира Шову, письменника та журналіста Іона Крецу.
З села Синівці згадали поета Василя Терицану, письменників Іллю Лучака та Іллю Зегря, а з села Горбівці Світлану Кирилюк - літературознавця, поетесу, кандидата філологічних наук. Пишаються майстринями Марією Кожокарь (Тереблече), Яворікою Василаш (Горбівці), Світланою Недорубан (Горбівці), Оленою Зегря (Синівці).
В селі Слобідка гостем був Радіон Романюк – поет, режисер багатьох театралізованих вистав, фольклорист та краєзнавець.
На творчому звіті працівників культури Сучевенської сільської ради гостем був Тодор Ніколаєвич. Виставка робіт майстринь Олени Варварюк, Варвари Гушулей, Марія Варварюк та Аліни Скіпор прикрасили свято.
Село Димка багате на видатних особистостей. Таких як Ольга Кобилянська – відома поетеса, письменниця, Георгій Михайлюк – поет, педагог, публіцист, Штефан Головатий – керівник молдавського ансамблю народних танців «Ла ізвор», Костянтин Стрельчук – музикант, диригент, педагог музичного мистецтва, професор духових інструментів, Петро Стрельчук – музикант Академічного ансамблю танців «ЖОК».

Багринівка пишається такими людьми, як Михайло Препелиця – письменник, драматург, художник і журналіст, Євген Латій - російський кінодраматург, літератор, редактор, Раду Ієремійчук – поет, публіцист. Гостем свята була румунська письменниця Аліна-Олена Андрухович, уродженку села Багринівка, яка погодилась приїхати з Румунії на творчий звіт і презентувати свої нові книги.
В селі Опришени на сцену запросили талановиту, обдаровану сім’ю Плантус. Мати-героїня Валентина Плантус разом з чоловіком Георгієм виховали семеро чудових дітей, які співають та грають на музичних інструментах та є учасниками колективів «Датіна» та «Мугурєл».
На творчому звіті в с. Карапчів вшанували видатного культурного діяча села, співака Георгія Стратулата.
На звіті в с. Йорданешти на сцену запросили Миколу Шапку – головного редактора районної газети «Новий день», поета, перекладача, публіциста, який розповів багато цікавого про його творчий шлях.
Гордісю села Станівці є Іліє Ніколайчук – оперний артист, Георгій Постевка – відомий співак, Драгош Жиряда – керівник ансамблю сопілкарів (1970 роки), Василь Постеуке – поет, прозатор та науковець, Юрій Зегря - поет, педагог, автор гімну села Станівці, Олена Лупу-Постевка – народна поетеса, Крістіна Сиргі – молода але дуже талановита художниця.
В селі Купка серед видатних особистостей культури відзначили Петра Чобану - автора першої монографії про село Купка, Мар'яна Талабу – артиста Віденського оперного театру, Феліцію Унгурян - художницю у техніці «Малярство на склі», Галину Курученко та Оксану Ністор - майстринь-вишивальниць. Гостем на святі був Домеціан-Модест Кукуруз – автор другої частини монографії про село Купка.
На звіті працівників культури Глибоцького ОТГ від села Черепківці шану і подяку віддали корінному жителю села Черепківці письменнику, публіцисту, лауреату багатьох літературних премій - Михайлу Лукінюку. Гостем свята був засновник народного аматорського колективу «Калинонька» - Василь Ірмійчук з с. Новий Вовчинець. Село Червона Діброва пишається такими видатними людьми, як співак Андрій Рибарчук, поет, староста Володимир Чоботар, згадали про колишнього завідуючого клубом та керівника ансамблю «Мечта» Степана Гандрабуру. Вихідцями з села Михайлівка є Микола Рубанець - краєзнавець і публіцист, Юліан Кобилянський - український педагог, мовознавець. Вшанували майстриню Марію Георгіївна Прокіпчук, яка бере активну участь у культурному житті села.
Село Турятка багате на талановитих людей, таких як Дмитро Черепюк – народний артист України, Ліля Гулей – ведуча телебачення України, Валентина Бачал та Вероніка Сигедін - поетеси, письменниці, Дмитро Ніколаєвич – геральдист, Іван Григораш – автор двох літературних видань.
Село Поляна представило музикантів Івана Попеску, Георгія Тарицану та Пентелея Тарицу, та роботи майстрині-вишивальниці Марії Попеску.
Цілу низку власних віршів на творчому звіті працівників культури Привороцької сільської ради представила талановита Любов Резнічук, а свої роботи майстрині Штефанія Шотропа та Лідія Романюк (Привороки) та Тамара Бучковська (Тарашани).
Марія Козуб та Олександра Зеленівська – поетеси з села Кам’янка, які презентували свої вірші на сцені.
В селі Стерче живе і трудиться добра, порядна людина, вчитель з великої літери, а ще чудова майстриня-вишивальниця Василина Степанівна Харена, яка була гостем на творчому звіті.
В селі Луковиця проживав та творив Дмитро Макогон - відомий письменник на Буковині разом з донькою Іриною Вільде. Село пишається співаком Артуром Мілевським та майстринею- вишивальницею Марією Мілевською.
Презентація відомих особистостей, таких як художник Леон Копельман, етнограф, педагог, дослідник народної культури, засновник музею у селі - Іван Топало, берегиня народних звичаїв - Фрозія Червінська, педагог, етнограф, гуморист - Василь Жовтюк, були показані на сцені Старого Вовчинця.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Видатні особистості у культурі минувшини та сьогодення Глибоччини.