Бібліотекарі району провели масові заходи до Річниці Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають як День Гідності та Свободи, адже саме в цей день шість років тому розпочалася Революція, яка переродила українську націю. Ці події змінили історію нашої країни. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно 6 років тому з Євромайдану. Революція гідності та свободи стала однією з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, але назавжди змінила країну та українців.
Щоб вшанувати світлу пам’ять Героїв, які постали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського майбутнього бібліотекарі бібліотек-філій провели такі масові заходи:
В Червонодібровському НВК було проведено інформаційну лінійку до Дня Гідності та Свободи,яку підготувала завідуюча біліотекою Наталя Горло разом з педагогом - організатором Крохмаль Наталією та вчителем історії Арманаш Оксаною Дмитрієвною.Учням було показано відеоролик про події на майдані, ознайомлено з книжковою та інформаційною виставкою. На виставці були також представлені вірші старости села Володимира Чоботаря, про події в нашій державі.
В бібліотеці-філії с.Луковиця відбулася година гідності "Із свободи вітер вирвався на волю". Під час заходу присутні повернулися у ті трагічні 2013-2014 рр. Дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв.
Працівники культури провели в бібліотеці - філії №71 села Черепківці історичну годину "Україна - територія гідності та свободи". Ведучі Ніна Бугня і Ольга Кожукар розповіли про події 2013 - 2014 року. Хвилиною мовчання вшанували всіх героїв і наших односельчан Костянтина Лук'янюка і Віталія Копачука.

Культпрацівники села Михайлівка провели годину пам'яті "Україна - країна нескорених". Ведучі зробили короткий історичний екскурс про події зими 2014 року, про загибель Героїв, ім’я котрим Небесна Сотня, про трансформацію Революції Гідності у визвольну війну проти російського окупанта та внутрішніх перевертнів, та про українських патріотів на Сході країни.
Працівники культури с. Карапчів провели патріотичну годину «Герої не вмирають - вони живуть у серці». Бібліотекар провела огляд книжкової виставки «Герої у пам'яті, біль у серці». Під час заходу розповідали про хід подій на Майдані та громадянський подвиг, патріотизм і мужність героїв, які виступили на захист демократичних цінностей і не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.

З метою збереження належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина в Станівецькій ЗОШ відбувся урок-дискусія з учнями 6-го класу, який провів бібліотекар Микола Постіука спільно з вчителем географії Л. Постевки.
«Вільні творять майбутнє» під таким гаслом бібліотекар провела історичну годину «Майдан – революція духу» в Новововчинецькому НВК. Ведучі Ніна Бугня і Тетяна Заболотнюк розповіли про хід подій на Майдані в ті дні… Хвилиною мовчання вшанували героїв, які ціною власного життя пробудили у свого народу почуття патріотизму та гідності, які загинули у зоні АТО за свободу і територіальну цілісність України і нашого односельчанина Віталія Копачука.
Історична подорож біля виставки «Із свободи вітер вирвався на волю» відбулась в бібліотеці-філії с. Волока, яка привертала увагу відвідувачів та повертала їх у революційні події тієї страшної зими.
Працівники культури с. Димка провели патріотичну годину "Вільні творять майбутнє". В ході заходу читачі мали можливість прослухати про події листопада 2013 - лютого 2014 року, переглянули коротку мультимедійну хроніку "День Гідності та Свободи: хроніка двох революцій" подій Революції Гідності. Згадали Героїв Майдану і запалили свічки у їхню пам'ять.
Бібліотекар с. Сучевени провела урок історії «Україна гідна свободи» в Сучевенській ЗОШ спільно з вчителями. Під час заходу учні ознайомились з поняттями “гідність” та “свобода”, отримали інформацію про події на Майдані Незалежності в листопаді 2013 року. Хвилиною мовчання було вшановано героїв, які вже не повернуться ані в рідну домівку, ані до бойових побратимів.
Працівники будинку культури та бібліотеки провели годину-реквієм "На цьому будуємо, і цього не забудьмо" до дня гідності та свободи аби вшанувати пам'ять загиблих на майдані. Діти з уважністю слухали про те, як майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у європейській державі.
Що за цю страшну боротьбу, за нашу з вами свободу заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них - молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити. Також учні мали змогу переглянути зворушливі відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу під час подій на Майдані, прослухати неофіційний жалобний гімн “Гей, плине кача…”, пісню “Мамо не плач” та інші пісні та вірші про гідність, відданість та патріотизм героїв “Небесної сотні”.
Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - Бібліотекарі району провели масові заходи до Річниці Гідності та Свободи.