22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
З метою розширення кругозору учнів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України, прищеплення любові та поваги до історичних та культурних надбань українського народу в бібліотеках Глибоцької РЦБС відбулися масові заходи.
З нагоди цієї важливої історичної дати 22 січня у читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки відбувся патріотичний діалог із старшокласниками Глибоцької гімназії під назвою «Соборність України: від ідеї до сьогодення».
Протягом заходу бібліотекарі у формі діалогу спілкувалися з учнями, розповідали про становлення і розвиток українського національного державотворення. Детально розглянули термін «соборність». Навели приклад єднання Сходу і Заходу у нас на Глибоччині, який відбувався за допомогою реалізації проекту «Схід і Захід разом», який започаткували Глибоцька центральна районна бібліотека та відділ культури і туризму у 2017 році. Даний проект був націлений на налагодження тісних дружних, творчих стосунків між «найприкордоннішим» районом на Сході України та "найприкордоннішим" районом на Заході.

Переглянувши історичні документальні кадри про події, які відбувалися понад 100 років тому дізналися про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку і тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності.
На завершенні заходу учні охоче долучилися до флешмобу до Дня Соборності України «В ЄДНОСТІ СИЛА – МИ ОДНА КРАЇНА», розгорнувши прапор України та утворивши ланцюг єдності.
Для учнів 7 біолого-хімічного класу Глибоцького ліцею (Класовод Бомпа О.М.) в дитячій районній бібліотеці проведено годину патріотизму «Це моя Україна, це моя Батьківщина». Бібліотекарі розповіли про історію цього свята та звернули увагу на книжкову виставку «Нам берегти тебе-Соборну і єдину», розділи якої присвячені пам’ятним подіям. Також діти здійснили віртуальну подорож містами України, прослухали вірші відомих поетів, прийняли участь у грі «Моя Україна…», переглянули відео ролики на цю тематику.
Завідуюча бібліотекою - філією Наталя Горло провела в Червонодібровському НВК інформаційну годину до Дня Соборності України. Ознайомила учнів з інформаційною виставкою, на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності.
Працівники культури села Тарашани провели історичну годину «Соборність України: від ідеї до сьогодення» з учнями 7 класу на чкій переглянули відеоролик під назвою «Україна - соборна країна». Користувачам були представлені навчальні посібники з історії України, періодичні видання, на сторінках яких висвітлюється дана подія.
Історична година «Україна - Єдина, Україна - це Ми» відбулася в бібліотеці-філії с. Сучевени.
Працівники культури села Горбівці провели історичну годину «Соборність України: від ідеї до сьогодення». В цей день присутніх ознайомили з подіями тих часів та презентували книжково-ілюстративну виставку.
22 січня 2020 року в бібліотеці та клубі села Привороки відбулася історична година «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», де більш детально було розкрито подробиці цієї історичної події та її вплив на формування сьогодення незалежної України.
Патріотичний дайджест «Шлях до незалежності» відбувся в бібліотеці-філії с. Карапчів.
Історичний колаж «Соборна. Вільна. Неподільна» провела завідуюча бібліотекою-філією с. Купка. Присутні дізналися про значення слова «соборність», яке включає в себе єдність і згуртованість. Також був проведений огляд книжкової виставки, на якій представлені книги, що вміщують документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу в історії України дату.
Урок історії «Україна - соборна країна» відбувся в бібліотеці-філії с. Стерче. Ведучі заходу розповіли присутнім про проголошення Акту Злуки Української Народної республіки й Західноукраїнської Народної республіки, що відбулося в 1919 році.
«Соборна, вільна, неподільна моя Україна». Під такою назвою в Новововчинецькому ОЗО сьогодні, 22 січня, проведено патріотичну годину. Бібліотекар бібліотеки - філії №42 Бугня Н.І. спільно з педагогами ОЗО познайомили школярів з історією святкування Дня Соборності та сьогоднішніми подіями в Україні з нагоди цього свята.
З нагоди цієї важливої дати працівники культури та бібліотеки с. Димка провели історичну годину «Соборна мати Україна». Під час заходу читачі дізналися про історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття соборності України. Для читачів була оформлена книжкова виставка «Україна єдина, Україна це ми» та продемонстровано фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди».
В бібліотеці-філії села Старий Вовчинець експонувалася книжкова виставка під назвою «Ми – єдина Україна». Її мета - поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України та Свободи, виховувати патріотичні почуття, повагу до державних свят та викликати інтерес до вивчення історії України.
В бібліотеці - філії №71 села Черепківці клубні і бібліотечні працівники провели історичну годину "Історія та сьогодення української Соборності". На захід були запрошені учні місцевої школи з вчителем історії Олександром Карпюком та депутат селищної ради Ольга Репчук. Для присутніх була оформлена ілюстрована виставка «Історія та сьогодення української Соборності».
Подібні заходи допомагають не лише краще пізнавати історію нашої держави, а й сприяють піднесенню національної свідомості. День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель.

Copyright 2015 Глибоцька РДА - В будинках культури району та бібліотеках Глибоцької РЦБС відзначили 101 річницю Дня Соборності України.